Sd. Kfz. 231 (8 Rad) - AFV Club
Podziwiam. Chciałbym tak umieć pracować w styrenie.
Odpowiedz
Dzięki!
Żadnych zdjęć dzisiaj nie będzie, ale chciałem donieść, że dzisiaj odpaliłem swojego nowego H&S Evolution i po raz pierwszy malowałem farbami Tamiya z Mr. Color Leveling Thinerem. Nie powiem, już farbami Gunze bardzo dobrze mi się malowało, ale Tamki są rzeczywiście jeszcze lepsze!
Co do aerografu to niestety popełniłem mały błąd, bo chciałem wypróbować dyszę 0,4... no i raczej więcej jej nie użyję. Myślę, że 0,2 będzie absolutnie wystarczająca do wszelkich moich potrzeb.
W każdym bądź razie model jest już szary, czuje się dobrze (oprócz lewego przedniego wyznacznika skrajni, który oczywiście odpadł), czeka na rdzę na tłumiku oraz kalkomanie. Potem dwuwarstwowa zabawa z chiping fluidem i dwoma odcieniami piaskowego. Cool
Odpowiedz
No dobra, Bytom i Moson coraz bliżej, głupio tak z pustymi rękami jechać - trzeba by coś pomalować.
Ośmiokołowiec jest akurat najbliżej finału:

[Obrazek: SdKfz231z_zpskdgzogod.jpg]

więc trzeba by go chyba skończyć, nie?  Cool
Odpowiedz
Eeee no, ja myslalem ze juz drugi kolor bedzie, a tu tylko kopia zdjecia Tongue
Odpowiedz
Najpierw muszę go zsatynować, bo mimo iż dodałem do farby bezbarwnego błyszczącego, to i tak model strasznie matowy mi wyszedł. Na coś takiego kalek nie położę...
Odpowiedz
A sido nie używasz?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(27-11-2015, 20:03)Krzysztof Bartyzel napisał(a): A sido nie używasz?

Jakoś wolę zwykłe farby...

Tak jakoś wyszło, że ośmiokołowiec przeciera szlak dla mojej trójki G - mam nadzieję, że błędy, które na nim popełnię nie zostaną popełnione na trójce.

Co zaszło? Dwie warstwy piaskowej (jedna ciemniejsza, a druga jeśniejsza) drapane jedna po drugiej na siuwaks AK, potem wash. Drapanki może i chwilami bez sensu ale patrząc na pojazdy referencyjne to i tak dochodzę do wniosku, że mało go podrapałem.  Cool

[Obrazek: IMG_6181_zpsnsmgfv1p.jpg]
[Obrazek: IMG_6180_zpsfmkrrtkl.jpg]
[Obrazek: IMG_6179_zpsdlc8y1kj.jpg]
[Obrazek: IMG_6178_zpso3buyvwx.jpg]

Teraz coś tam spróbuję popracować z olejami (co mi zawsze z trudem przychodzi), a potem zaciekologia i kurz (w formie płynnej).
Szału nie ma ale przynajmniej nie będę jechał do Bytomia z pustymi rękami.  Wink

Sorry za zdjęcia - komp mi padł i je zmniejszałem tym razem w photobuckecie - jakoś dziwnie to zrobił...
Odpowiedz
Można by go jeszcze trochę obrdapać, szczególnie w okolicy włazów. Fajna baza.
Krzysiek
Odpowiedz
Smarowania i oblewania różnorodną chemią ciąg dalszy. Ale nie wiem, czy na tych zdjęciach cokolwiek widać.  Shy

[Obrazek: 231b_zpsqwyk67qt.jpg]

[Obrazek: 231a_zps2qfc1gjs.jpg]
Odpowiedz
Sie podoba sie.
Odpowiedz
Fakt, drastycznych zmian nie widać, ale jak pisał Tomek - jest ciągle dobrze.
Krzysiek
Odpowiedz
Fajny jest :) Przywieź go na warsztaty.
Odpowiedz
(02-02-2016, 18:58)JanuszF napisał(a): Fajny jest :) Przywieź go na warsztaty.

No pewnie. Liczę, że będzie już skończony.
Odpowiedz
Się mię też podoba. Fajny.
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Fajniutki. Gdzie posiałeś skrajnik?
Odpowiedz