Panther Ausf D Dragon 1/35
Witam wszystkich:)
Na prawdę zrobiłem model Niemieckiego czołguBig Grin
Na początek małe ostrzeżenie. Jeżeli ktoś ma słabe nerwy lepiej niech nie ogląda tej galerii, bo może się zdenerwować, że zepsułem taki ładny czołg Tongue
Model prawie prosto z pudełka. Dołożyłem jedynie liny holownicze Eureka XXL, oraz zapięcia na narzędzia Groffon Model (nie potrafiłem poskładać tych od Dragona)
Dwa zdjęcia przed malowaniem...
[Obrazek: Obraz003.jpg]
[Obrazek: Obraz008.jpg]
... i galeria:
[Obrazek: 01.jpg]
[Obrazek: 02.jpg]
[Obrazek: 03.jpg]
[Obrazek: 04.jpg]
[Obrazek: 05.jpg]
[Obrazek: 06.jpg]
[Obrazek: 07.jpg]
[Obrazek: 08.jpg]
[Obrazek: 09.jpg]
[Obrazek: 010.jpg]
[Obrazek: 011.jpg]
[Obrazek: 012.jpg]
[Obrazek: 013.jpg]
[Obrazek: 014.jpg]
[Obrazek: 015.jpg]
[Obrazek: 016.jpg]
[Obrazek: 017.jpg]
[Obrazek: 018.jpg]
Mam nadzieję, że udało wam się obejrzeć galerię w całości, i że w napadzie złości nie rozwaliliście sobie monitorów Tongue
Teraz możecie krytykować.
Śmiało nie obrażę się Wink
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
A widzisz a ja potrafie zlozyc zapinki z dragona a z griffona mi nie idzie Tongue

Kurdee co sie stalo Ty i cos II-wojennego SZOK czepiac sie nie bede wyglada fajnie, no dobra przyczepie sie bloto troche dziwnawe... Wink

Mam nadzieje ze sklecisz jeszcze cos w ten desen.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Aaaaaaaa Big Grin

Fajnie wygląda :) Błoto rzeczywiście kontrowersyjne, ale może być. Kulki na skrajnikach były białe Tongue Zestaw Grffona to ten z samymi uchwytami? Jak go oceniasz?
Odpowiedz
Bardzo ładnie, kamo jest super namalowane.
Odpowiedz
Potwierdzam, za tą ciemną "zasłoną" kryje się piękne kamo Cool
Błoto kto jak woli, całość bardzo mi się podoba, choć trochę za ciemno Tongue

Aż dziw bierze, że zrobiłeś Panther... Powiedział budowniczy Gozdziora Big Grin
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
No i aby pierwszy raz to potem z góry Shy
Ładnie wykonany model co do kółek sprawa dyskusyjna ale całość prezentuje się cacy .
Odpowiedz
Cześć,
Jako całość wygląda bardzo dobrze, kamuflaż fajny jednak mam takie dziwne odczucie jakby cały pojazd był pokryty jakimś białym nalotem, nie jest to zarzut bo nawet ciekawie to wygląda. Jeśli takie było założenie to ok. ale jak dla mnie troszkę za bardzo jednolity efekt uzyskałeś.
Pozdrawiam, Mariusz
Odpowiedz
Witaj. Gratuluje świetnego modelu. Niezłe malowanie - błota również nie żałowałeś:) Wielkie brawa - model zacny:)
Odpowiedz
Dziękuję za komentarze, bałem się, że mi się oberwie, ale nie jest tak źle :)
Co do błota to macie rację. Zachciało mi się eksperymentów z pigmentami, które mi niestety nie wyszły. Żeby jakoś uratować sytuację nawaliłem błota, dobierając kiepskie kolory pigmentów.

(18-02-2011, 21:14)Rafał Sadurek napisał(a): Mam nadzieje ze sklecisz jeszcze cos w ten desen.
Rafał plany jakieś tam mam, ale to raczej odległe projekty.

(18-02-2011, 21:40)Tomasz Hejmo napisał(a): Kulki na skrajnikach były białe Tongue
Skoro tak przemaluje się Wink

(18-02-2011, 21:40)Tomasz Hejmo napisał(a): Zestaw Grffona to ten z samymi uchwytami? Jak go oceniasz?
Tak. To same uchwyty (Nr katalogowy L35A003)
Całkiem dobrze pracowało mi się z tymi blaszkami. Jeden uchwyt składa się tylko z dwóch części, dzięki czemu w miarę łatwo i szybko można go poskładać.

(18-02-2011, 22:17)Cesarz napisał(a): kamuflaż fajny jednak mam takie dziwne odczucie jakby cały pojazd był pokryty jakimś białym nalotem,
Ten nalot to pigment Dry Mud. W rzeczywistości tak bardzo nie rzuca się w oczy.
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
(18-02-2011, 22:58)Sebastian Janiszewski napisał(a): Ten nalot to pigment Dry Mud. W rzeczywistości tak bardzo nie rzuca się w oczy.
No tak, zdjęcia potrafią wyolbrzymiać rzeczy, które w rzeczywistości są mało widoczne.Undecided
A wracając do modelu to naprawdę bardzo fajny pojazd ci wyszedł, szkoda tylko, że nie zeszlifowałeś z włazów kierowcy oraz strzelca-radiotelegrafisty tych "kółek", które Dragon odlał jako opcjonalne mocowania uchwytów (na żywo też pewnie jest to mało widoczne więc nie ma się czym przejmować)
Pozdrawiam, Mariusz

Odpowiedz
Mariusz zapomniałem o tych "kółkach". Kiedy wyciąłem włazy z ramek i przykleiłem uchwyty miałem się tym zająć, a potem zapomniałem. Gdybyś nie zwrócił mi na to uwagi pewnie bym się nie zorientował Wink
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Bardzo ładna Pantera. Błoto może ma trochę za duży kontrast mokre/suche. Ewentualne drobne "zapudrowanie" zmniejszyło by kontrast. Bardzo ładne uchwyty na narzędzia. Ciekawy kamuflaż
Odpowiedz
(19-02-2011, 19:25)Jarek Czerniecki napisał(a): Błoto może ma trochę za duży kontrast mokre/suche.
Przyznaję się bez bicia. Nie postarałem się z tym błotem Wink

(24-02-2011, 19:00)Artur Korfel napisał(a): A te skrajniki jakoś tak dziwnie wyglądają na czołgu...
Faktycznie trochę nie pasują. W sumie to nie wiem po co je montowali.
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Tu nie zamontowali i masz http://www.youtube.com/watch?v=pz_p3b7hpco Big Grin
Odpowiedz
No cóż chłopak się zdenerwował - chyba każdy ma takie chwile w swoim życiu..
Odpowiedz