Jagdpanther Späte Produktion 1:35 Dragon
(08-02-2013, 15:51)Kuba Lipiński napisał(a): Jak uważasz, możesz zmieniać lub nie i tak robisz s-f. Kiedy wzorujemy się na konkretnych egzemplarzach, zdjęcia same odpowiadają na wiele pytań.

Wychodzi na to, że masz rację. Meteorytyka nigdy nie była moją mocną stroną, ale postaram się coś pokombinować żeby było w miarę realnie.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Plandeka znaaacznie lepsza.
Odpowiedz
Jeśli do tej Jadzki dana jest taka płyta, to jakie powinno być rozmieszczenie narzędzi. To zależy od konkretnego egzemplarza, na którym miałbym się wzorować czy po prostu jeśli jest to wersja późna to jest nadany z góry wzorzec?

[Obrazek: 20141204_165756.jpg]
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Dostrzegam tu pewną sprzeczność. Z tego co wiem, to jeśli taka płyta nadsilnikowa, to raczej nie taki wydech.
Odpowiedz
(04-12-2014, 17:56)bartek72 napisał(a): Dostrzegam tu pewną sprzeczność. Z tego co wiem, to jeśli taka płyta nadsilnikowa, to raczej nie taki wydech.

Przestudiowałem trochę ten temat. Co do tych wydechów, które są teraz czyli tzw "flammvernichter" wystarczyło by zamontować z lewej strony po bokach dwa mniejsze wydechy (wzorowałem się na magazynie Tank Power 24). Można by jeszcze zrobić ją z wydechami z wersji wczesnej. W sumie gdybym chciał teraz zrobić rzeczywiście JP zbliżoną jak najmocniej do oryginału z tą wersją płyty silnikowej to trochę rzeczy mi brak. Nie jestem pewien czy mogę zamontować koła napędowe wersji finalnej z panzerartu bo takie tylko posiadam, poza tym koła napinające też mam późne. Merytorycznie dopiero zacząłem się wgłębiać w ten temat więc jeśli coś napisałem niezgodnego z prawdą to proszę o sprostowanie. Jeśli się da to pokombinuję, a jeśli nie to zostanie mi rzeczywiście sf.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Kolejny konkretny warsztat - dajesz Panie
Odpowiedz
[Obrazek: hG6OdHAyb9DHtbNy]

[Obrazek: FwxViSfS7eikEx6V]

[Obrazek: TWBCjVkHxH4NwMhZ]

[Obrazek: DYQI1Ez0H8crrk8e]
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Czy to jarzmo Panzerarta? Jeśli tak, to masz szczęście, bo ja już dwa takie kupiłem i oba pochodziły z uszkodzonej formy...
A tak w ogóle, to się podoba. Malowanie będzie S-F, czy tak coś bardziej z rzeczywistości?
Acha, proszę nabyć wiertełka dentystyczne i ponawiercać rury wydechowe. ;-)
Odpowiedz
Jarzmo rzeczywiście Panzerart - miało swoje wady przy budowie. Odlew przy śrubach był tak delikatny, że kilka z nich musiałem na nowo usadowić. Co do malowania to jeszcze nie wiem, myślałem nad całością w dunkelgelb ewentualnie z brązowymi wariacjami. Wydechy nawiercone jak najbardziej - zdjęcia nie pokazują pełnej ostrości i robione pod złym kątem. Przy okazji pytanie: można gdzieś nabyć lub otrzymać końcówkę lufy z gniazda karabinu?
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Acha, czyli jeśli chodzi o jarzmo to miałeś takie jak moje.
Czy o to pytasz:

http://www.aber.net.pl/detal,654.html
Odpowiedz
(18-12-2015, 19:12)bartek72 napisał(a): Acha, czyli jeśli chodzi o jarzmo to miałeś takie jak moje.
Czy o to pytasz:

http://www.aber.net.pl/detal,654.html

Widocznie taka seria odlewów poleciała. 

Co do lufy karabinu to dokładnie to. Dzięki.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Doskonale wygląda na na tym etapie zdecydowanie podoba się
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja też uwielbiam ten etap budowy. Na tym etapie budowę modelu wstrzymuję na kilka lat Big Grin boję się zakrywać takie piękno farbkami Big Grin
Odpowiedz