Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon
Bardzo dobrze idzie Wink
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Za delikatnie jak na razie. Spróbuj trochę mocniej wyciągnąć detale bo jak na razie zlewa się wszystko. Bardzo podoba mi się przednia płyta!
Odpowiedz
Mi się podoba...
Odpowiedz
Witam,

Baaardzo powoli, ale do przodu Big Grin
[Obrazek: fotka90.jpg]

[Obrazek: fotka91.jpg]

[Obrazek: fotka92.jpg]

[Obrazek: fotka93.jpg]

[Obrazek: fotka94.jpg]

[Obrazek: fotka95.jpg]

[Obrazek: fotka96.jpg]

Zabieram się teraz za obicia i malowanie narzędzi

Dzięki za wszystkie komentarze Wink

Pozdrawiam,
Kamil
Odpowiedz
Przejrzyście. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Fajnie go pomalowałeś - bardzo delikatnie...
Odpowiedz
W dalszym stopniu bardzo mi się podoba - działaj dalej.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Witam,
Trochę czasu minęło od ostatniego update'u, ale ważne, że powoli zbliżam się do końca Big Grin
Jak widać przybyły obicia (po 20 kliku godzinach przestałem już liczyć ile czasu na nie poświęciłem... benedyktyńska robota, ale wg mnie było warto) Zająłem się też narzędziami - dojdzie jeszcze kilka efektów, i tłumikami. W ich przypadku także się nie spieszyłem, bo nie chciałem po prostu całych zardzewić, tylko uzyskać efekt resztek kamuflażu, żeby dodać miniaturze realizmu.
Niemniej tak to teraz wygląda:
[Obrazek: fotka108.jpg]

[Obrazek: fotka107.jpg]

[Obrazek: fotka109.jpg]

[Obrazek: fotka110.jpg]

[Obrazek: fotka111.jpg]

[Obrazek: fotka112.jpg]

[Obrazek: fotka113.jpg]

[Obrazek: fotka114.jpg]

[Obrazek: fotka115.jpg]

[Obrazek: fotka116.jpg]

[Obrazek: fotka117.jpg]

[Obrazek: fotka118.jpg]

[Obrazek: fotka120.jpg]
Co sądzicie?

Pozdrawiam Wink
Kamil
Odpowiedz
Dogłębnie studiowałeś poradnik i warsztat Sergiusza? Cool
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Wygląda bardzo ciekawie - zresztą sam się z takim teraz męczę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo mi się podoba, szczególnie trzonki narzędzi.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Piotrek - ależ oczywiście Big Grin Generalnie (przypuszczam, że tak jak większość) staram się podpatrywać jakieś ciekawe rozwiązania/efekty/techniki u lepszych i przenosić je do swojego warsztatu i w mniejszym lub większym stopniu na model. Nie ukrywam, że tamta Panther'a była inspiracją, aczkolwiek nie jedyną i na dalsze etapy mam trochę inne pomysły Tongue

Jacek - kibicuję :)

Krzysiek - mój sposób na drewno opisałem na mw, ale może komuś się przyda, więc tak, trzonki malowałem akrylami Vallejo. Wg mnie najlepszy efekt osiąga się malując krańce owych trzonków (i obszary tuż przy klamrach) ciemniejszymi kolorami i powoli rozjaśniając farbę koncentrować się na środku. W tym przypadku metodą prób i błędów doszedłem, że na bazę najlepiej nadają się kolory 821 i 921, przy czym dodając więcej 821 drewno jest bardziej wyblakłe, a 921 daje bardziej nasyconą barwę. Środkowe części rozjaśniałem dodając do ww kolorów 918, a końce przyciemniałem 822. Ważne żeby malować cienkim pędzlem, warstwami i pamiętać o jako takim rysunku słoi. Potem można jeszcze coś podkreślić olejami z white spiritem i ewentualnie przykurzyć pigmentami na koniec. Dokładniej chyba nie potrafię tego opisać Tongue

Kamil
Odpowiedz
Elegancko wymalowany
Odpowiedz
Malunki rzeczywiscie bardzo ładne ale mogłeś zeszlifować te "kółka" na przednich włazach, które Dragon umieścił jako alternatywną wersją mocowań uchwytów. Trochę to teraz dziwnie wygląda w dodatku zapuszczone washem.
Pozdrawiam Mariusz
Odpowiedz
Witam,

Ciekawi mnie ile osób pamięta jeszcze ten wątek   Big Grin   Tak czy inaczej, koniec już blisko, do zrobienia zostały drobiazgi typu mokre plamy/zacieki itp.. Z racji braku warunków nie dokumentowałem poszczególnych etapów, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem  Wink
*albo mi się wydaje, albo przy wrzucaniu zdjęć coś się z nimi stało, dlatego polecam zajrzeć bezpośrednio do Album photobucket

[Obrazek: picture9.jpg]

[Obrazek: picture5.jpg]

[Obrazek: picture3.jpg]

[Obrazek: DSC_0542.jpg]

[Obrazek: DSC_0551.jpg]

[Obrazek: DSC_0526.jpg]

[Obrazek: DSC_0497.jpg]

[Obrazek: picture8.jpg]

[Obrazek: piture1.jpg]

Pozdrawiam,
Kamil
Odpowiedz