Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D - AFV Club 1/35
No problem.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Nowy model dotarł a tam przykra niespodzianka. Pytanie do sklejających ten model (AFV 35S47). Brakuje mi w ramce zewnętrznej części koła napędowego - część B7. Ramka oryginalnie w foli, wygląda na nieodlaną. Czy ktoś też tak miał?
Krzysiek
Odpowiedz
Jedno koło masz niekompletne czy 2? Bo mam zezłomowaną jedenastkę, tylko jedno na pewno przykleiłem na stałe.
Odpowiedz
Tylko jedno. Jakby się im wtrysk zatkał. Przy okazji cyknę fotę. Na razie wezme z drugiego modelu, ale i tak musze to jakoś zorganizować.
Krzysiek
Odpowiedz
To Ci mogę wysłać, odezwij się na PW.
Odpowiedz
Nieraz plug and pray...
Odpowiedz
Dzięki Tomek za koło.

Znowu troszkę udało sie podłubać. Najwięcej problemów nastręcza połącznie góry kadłuba z dołem. Standardowa bolączka AFV. Dużo szlifowania i prawie pasuje. Jeszcze trzeba będzie trochę dopracować.

[Obrazek: rsz_dscf5448.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5449.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5451.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
I kolejna aktualizacja. Coraz bliżej malowania wnętrza. Potem dopiero będę składał górę z dołem. Zastanawiam się czy niemcy już nie mogli wymyślić więcej kół w zawieszeniu?
Przeglądając zdjęcia pojazdu zauważyłem że nie ma widocznych miejsc montowania anten. Jest to o tyle ciekawe że był to w końcu pojazd łączności. Sam model posiada w wesrji późnej (tę którą robię) aż trzy anteny. Nie bardzo mam pomysł jak to ugryźć.

Na razie wszystko na taśmie i jak widać spasowanie jest średnie. Ale to się dopracuje przy ostatecznym montażu.

[Obrazek: rsz_dscf5452.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5453.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5454.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
Jak idzie o brak podstaw anten, to podtrzymuję swoje zdanie, na tej podstawie właśnie, że to był zwykły 251/1 z dołożoną radiostacją. Na żadnym zdjęciu tego pojazdu nie widać nawet śladów po ich obecności.

Za to nawiązując do Twojego pytania na MW, polecam ogniwa z AFV - wiadomo, że jak będziesz targał na siłę, to urwiesz piny, ale ja nie zauważyłem żadnych problemów z pasowaniem na modelu. Pod względem "ruchomości" są trochę słabsze niż Friule, na pewno będą wymagały drobnej pomocy przy układaniu luźno zwisających odcinków, ale biją na głowę gumy. Znajomy je swego czasu sprzedawał w dobrej cenie, mogę się zapytać czy jeszcze ma.
Odpowiedz
Gąsienice kupię, ale po wypłacie. Mieszkam w UK i może się nie opłacić wysyłka - wezmę sobie na eBay.

Znalazłem podkolorowane zdjęcie i na nim na lewo od flagi widac cos jakby podstawa anteny . Co myślicie?

[Obrazek: rsz_wwwpinterestcom.jpg]

i namiar na oryginał:

http://media-cache-ak0.pinimg.com/origin...0f44f8.jpg
Krzysiek
Odpowiedz
Ostatnio wysyłałem do Szkocji fanty i mnie wyszło jakieś 20zł, więc tragedii nie ma Wink

Ta wersja powinna mieć dużą skrzynkę z podstawą na lewym boku jak tu
[Obrazek: 1.jpg~original]

Do tego dochodziły 2 gniazda na prawym boku (w późniejszych egzemplarzach podstawa z lewej zniknęła)
[Obrazek: 5662004768_8b1884bc64_o.jpg~original]
Odpowiedz
No właśnie takie same foty zawsze mi się przewijały. Dlatego tez twoja teoria może być całkiem słuszna.
Jednak jakaś antenę I te radiostacji musiały mieć. Wiec możliwe ze to co widać było zamontowane bezpośrednio do stelaża. Wtedy mógłby to być taki plug'n'play zestaw. Jeszcze poszukam.
Krzysiek
Odpowiedz
Czekam już na malowanie...
Odpowiedz
Tu jest to co mam na radio (część jest z 250, ale to to samo):

[Obrazek: 69236313au9.jpg~original]
[Obrazek: 50575156gl1.jpg~original]
[Obrazek: 60428273cq0.jpg~original]
[Obrazek: SdKfz_251_interior_photo_2.jpg~original]
[Obrazek: szary-wilk1.jpg~original]
Odpowiedz