Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D - AFV Club 1/35
Dzięki Tomku, robi się coraz lepiej.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Chłopaki jest pytanie. Poskładałem ogniwkowe gąsienice z AFV i nie bardzo pasują do kół napędowych. Zdaje się że ząb jest troszkę za szeroki. Sprawdziłem to gdy zaostawiłem trochę luzu pomiędzy dwoma połówkami koła - było lepiej. Jednak i tak musze te przestrzenie podszlifować bo po kilku ogniwkach już nie chcą wchodzić. I teraz sedno. Zostawić ten luz pomiędzyu połówkami czy lepiej je złączyć i wyszlifowac przestrzeń pomiędzy aby ząb się mieścił? Może ktoś już mierzył się z tym zagadnieniem?
Krzysiek
Odpowiedz
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem -ząb koła jest za szeroki w stosunku do otworu w ogniwie gąsienicy? Jeśli tak, to doszlifuj zęby koła na wymiar.
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Ząb w ogniwie gąsienicy.
Krzysiek
Odpowiedz
U mnie wchodziły na wcisk, możesz doszlifować zęby od tyłu.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc. Zrobiłem mu w końcu te kapcie. Trochę zabawy z nimi było, używałem słów niepoprawnych w dwóch językach, ale jakoś je poskładałem. Nie są idealne, ale lepiej nie umiem bo przy większym naprężeniu się rozpadają.

[Obrazek: rsz_dscf5474.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5475.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
Kupiłem podstawkę. Niestety nie jest płaska i Sdk troszkę nierówno stoi. Ale jest to tak niewiele że trzeba patrzeć na równo z podstawką aby zauważyć.

[Obrazek: rsz_dscf5515.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
Teraz to się popiszę - na jaki kolor powinno być pomalowane wnętrze? Na zewnątrz będzie dunkelgelb.
Krzysiek
Odpowiedz
Też żółty.
Odpowiedz
Podstawka z gipsu?
Odpowiedz
Tak, gotowy odlew ze strony Fields of glory models.
Krzysiek
Odpowiedz
Podstawka pomalowana - jeszcze tylko pigmenty. Ale to dopiero jak model będzie gotowy.

[Obrazek: rsz_dscf5521.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
Rozpocząłem malowanie wnętrza. Trochę obić i sido. Jutro mam nadzieję zrobić wash.
Najmniej zadowolony jestem z wnętrz pojemników - znacząco przesadziłem z ilością obić. Coś tam się wymyśli - na szczęście nie są to główne elementy.

[Obrazek: rsz_dscf5534.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5535.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz
Wygląda dobrze, bardzo fajny odcień.
Odpowiedz
Dzięki Tomek, fajnie że się podoba.
Wnętrze jak na mój gust skończone. Teraz tylko muszę wpasować radiostacje bo po wszystkim nie mieszczą się w stelarzu. Zastanawiam się nad dorobieniem kilku przewodów do radiostacji - szczególnie że kilka postów wcześniej jest zdjecie jakie dał Tomek i wszystko stosunkowo ładnie widać.

[Obrazek: rsz_1dscf5539.jpg]

[Obrazek: rsz_1dscf5540.jpg]

[Obrazek: rsz_dscf5541.jpg]

A po zamknięciu niewiele z tego bajzlu będzie widać

[Obrazek: rsz_dscf5542.jpg]
Krzysiek
Odpowiedz