Sd.Kfz. 251/3 Ausf. D - AFV Club 1/35
Ławeczki świetne, czuć drewno, Krzysiek, wrzucaj większe fotki, takie 1600pix na szerokość, bo się nie masz czego wstydzić Wink
Odpowiedz
Rewelacja, od razu poproszę przepis na takie zajesuper drewienko na ławkach.Big Grin
Odpowiedz
A dziękować. Tomek za dużo miejsca mi będą zajmować.
Marcin - ławeczki to tak. Tamiya XF-78 Wooden Deck Tan. Na to po wyschnięciu brąz Van Dyka prosto z tubki. Po 5 minutach wytarłem to papierem toaletowym. Potem sido, wash Dark Brown i lakier mat.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(23-04-2014, 23:11)Krzysztof Bartyzel napisał(a): A dziękować. Tomek za dużo miejsca mi będą zajmować.

Czy ja wiem, moje 1600 mają 600-800kb.
Odpowiedz
Całkiem bajerancki - mogłeś się bardziej przyłożyc do paneli radia i liczników - drewno faktycznie dobre.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jacku przy moim wzroku to i tak cud że udało się to jako tako wymalować.
Krzysiek
Odpowiedz
Ostatnich kilka dni spędziłem na tworzeniu figurek. Trzy to przeróbka niemiaszków z zestawu Tristara "Barykada" a jeden z Masterbox - francuski ruch oporu. Jest to mój debiut w dziedzinie chirurgii figurek i raczej chyba więcej się na coś takiego nie skuszę. Kosztowało mnie to wiele nerwów i wyzwisk a efekt jest jaki wszyscy widzą. Więcej da się zobaczyć po położeniu podkładu w celu wychwycenia wszystkich niedoskonałości.

POTRZEBNA POMOC!!! Jak i z czego najlepiej wykonać polską falgę?

[Obrazek: DSCF5702.JPG]

[Obrazek: DSCF5703.JPG]

Temu na końcu wozu nieustannie Sten wypadał, więc dostanie go potem.

Jak widać jest też kierowca, którego prawie wcale widać nie będzie. Ale dla zasada jakby ktoś wścibski do wnętrza zerkał w celu jego namierzenia - to jest.

[Obrazek: DSCF5705.JPG]
Krzysiek
Odpowiedz
Po "jedynce" nie jestem pewny, czy figurki dorównają pojazdowi. W każdym razie, sugeruję, żebyś ich nie wklejał na stałe. Flagę możesz spróbować zrobić ze zwykłego papieru nasączonego wikolem, folii aluminiowej czy rozwałkowanej masy typu Green Stuff - do ostatniej opcji trzeba jednak mieć sporo doświadczenia.
Odpowiedz
Na pewno ich wklejał nie będę Tomku, wiem że słabo mi wychodzą. No poza kierowcą, ale jego i tak ledwo tam widać będzie.
Pomalowałem je, jak wyszło każdy widzi. Flaga wydaje się na fotach duża, ale w rzeczywistości już tak nie straszy.

[Obrazek: DSCF5723.JPG]
Krzysiek
Odpowiedz
Załoga na stanowiskach. Wymieniłem drzewiec flagi na cieńszy. Za piątym razem udało mi się nie złamać wykałaczki przy zmniejszaniu jej średnicy.

[Obrazek: DSCF5733.JPG]

[Obrazek: DSCF5734.JPG]

[Obrazek: DSCF5735.JPG]
Krzysiek
Odpowiedz
Wczoraj po czterogodzinnej walce z malowaniem i przeciwnościami losu udało mi się go pomalować, położyć filtr i zabezpieczyć sido. W trakcie malowania wyszło że zapomniałem poszpachlować płyty z wizjerami i górnej nad nią. Teraz już trochę za późno, ale za to idealnie udało mi się zlikwidować straszny zaciek z kleju (na połowie płyty) który wżarł się w plastik. Nic nie widać i nie powiem gdzie było. A teraz możecie sobie używać:

[Obrazek: DSCF5739.JPG]

[Obrazek: DSCF5740.JPG]

[Obrazek: DSCF5741.JPG]

[Obrazek: DSCF5742.JPG]
Krzysiek
Odpowiedz
No super, ciekaw jestem jak zrobisz dalszą część kamuflażu.
Odpowiedz
Idzie w dobrym kierunku.. dobry kolor:)
Odpowiedz
Dzięki, fajnie że się podoba. Marcin trochę mnie z tym kamo zaintrygowałeś, bo ja myślałem że on powinien być tylko w tym kolorze - przynajmniej tak mi ze zdjęcia i danych wyglądało. Wprawdzie widziałem fotkę z zielonym mazianym pędzlem, ale tego chyba było już po modyfikacjach dokonanych przez powstańców jak na rysunku ponizej:

[Obrazek: szary-wilk-mod-bt.gif]
Żródło: http://www.info-pc.home.pl/Whatfor/baza/...mod-bt.gif
Krzysiek
Odpowiedz
Raczej chyba był już nakrapiany.

[Obrazek: szary4.jpg]
Odpowiedz