Ostwind, 1:35, DML
Tak jak wspominałem w Shoutbox-ie, nadszedł kres moich zmagań z Ostwindem (w moim przypadku słowo "zmagania" jest chyba najodpowiedniejsze).
Niestety w trakcie warsztatu Kuba Ś. wypatrzył na wewnętrznej powierzchni błotników ślady wypychaczy ( Tongue ), co skazało mnie na dość silne błocenie w celu zamaskowania tychże. W związku z tym postanowiłem zadziałać metodą jimenezką, czyli jaśniejszy siuwaks AK z gipsem nakładany pstrykaniem z pędzla, a potem ciemniejszy siuwaks bez gipsu. Niestety moje pstrykania zakończyło się dość niefortunnie - okazało się, że chlapanie ciemniejszym siuwaksem nie wyszło modelowi na zdrowie. Na powierzchni wcześniej popigmentowanej dookoła każdej kropki powstała plama z rozpuszczalnika tego siuwaksa... Jak już widziałem, że będzie kicha to postanowiłem sobie poszaleć, a co!
Proszę, już można się śmiać:

[Obrazek: Ostwind33_zps6c368f99.jpg]

[Obrazek: Ostwind34_zps41ee4717.jpg]

[Obrazek: Ostwind35_zpsecfe7aa1.jpg]

[Obrazek: Ostwind36_zps6c7da8d4.jpg]

[Obrazek: Ostwind37_zps8b64d51d.jpg]

[Obrazek: Ostwind38_zps705c425f.jpg]

[Obrazek: Ostwind39_zps204e4e53.jpg]

Przybija mnie powtarzalność moich ostatnich błędów - w końcu ile razy trzeba coś zepsuć, żeby pojąć, że tak się nie da! Nie wszystko poszło jednak na marne - na podstawie tego modelu sformułowałem sobie założenia koncepcji "modulacji postkamuflażowej" Wink , wiem już jakim kolorem najlepiej malować lufy broni, wiem jak malować zardzewiałe ogniwa gąsienic, wiem jaki problem ma smartkitowski kadłub do Pz. IV i wreszcie zapisałem ile ogniw MT wchodzi do taśmy Pz. IV. Natomiast nadal leżę w dziedzinie "czipsów" i brudzingu i tu chyba się wiele nie zmieni Shy
Pora chyba na jakąś własną drogę (jak na przykład koledzy nie leżący w ścisłym centrum ostatnich nurtów, a robiący świetne modele, czyli np. Mirek66, Marcin Szelenbaum, Artur Wałachowski), może ona dokądś mnie zawiedzie...Cool
Odpowiedz
Świetnie wykonany ten Ostwind. Podpatrywałem twój warsztat od samego początku na innym forum. Krótko i na temat jest mocExclamationBig Grin
Odpowiedz
Generalnie model jest bardzo fajny, brudzenie faktycznie nie wyszło najlepiej. Poza tym jest jakieś niekonsekwentne, koła strasznie czyste patrząc na kadłub. Ale jak to mówią, trzeba wyciągać wnioski. Malowanie, cieniowanie - prima sort.

Podziel się trikiem na taki fajny, metaliczny kolorek lufy. :)

Tak poza tym, nie poddawaj się, weź go jeszcze w obroty, nie da się WSem zmyć tego błota? Ja bym go jeszcze podpicował.
Odpowiedz
Eksperymenty zawsze do czegoś prowadzą. Wieża super.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Bardzo śliczny model :) jest się czym chwalić. Ciekawe brudzenie. Jedno tylko pytanie czy bandaże kół nie są zbyt idealnie czyste w tym samym kolorze? Podzielam w tym miejscu zdanie Marcina. Ale błota to nie zmywaj czasem ! :)
Odpowiedz
Ostatnim zdaniem uderzyłeś w sedno Bartek! Faktycznie "zapstrykałeś" go na śmierć. Niemniej podoba mi się - w modulacji jesteś mistrz.
Życzę szczęścia przy następnym i pozdrawiam!
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz
(10-03-2014, 10:47)bartek72 napisał(a): Niestety moje pstrykania zakończyło się dość niefortunnie -

Oj Bartek, nie mogłeś sobie pstryknąć gdzieś obok, zanim pstryknąłeś na model Wink. Poza tym, jest bardzo dobry.

Pzdr!
Odpowiedz
Fajnie wyszedł. Bierzesz go na Bytom?
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Bardzo ładnie zrobiony, świetne malowanie, eleganckie błocenie:)

Trafia w gusta i się podoba.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości