King Tiger (1:35) Tamiya
W związku z tym, iż musiałem ostatnio wytargać Ostwinda na sesję zdjęciową, postanowiłem również obfotografować mój pierwszy skończony model w skali 1:35.
Model powstał trochę ponad 15 lat temu, w okresie w którym zmagałem się z własną niechęcią do kończenie modeli w których coś nie poszło po mojej myśli (czyli w każdym) - ot, takie psychiczne schorzenie. Shy Kiedy potem od modelarstwa odszedłem, a potem do niego powróciłem, przede wszystkim powiedziałem sobie: bez względu na cokolwiek musisz kończyć modele, bo bez tego do niczego nie dojdziesz! Dzięki temu właśnie macie szanse bawić swoje oczy takimi weatheringowymi cudakami jak mój ostatni Ostwind. Tongue
Wróćmy do modelu - po skończeniu przez kilka długich lat stał jako eksponat w sklepie modelarskim na Puławskiej i zupełnie niechcący zdołałem go stamtąd zabrać chwilę przed likwidacją tego sklepu.
Model to Tamiya, gąsienice to Modelkasten, fototrawienia to chyba Aber (albo Show Modelling - ktoś jeszcze pamięta coś takiego?). Lufa jest plastikowa, ale toczona w rękach w paskach papieru ściernego (można? można!) - w tamtych czasach lufy robiło tylko Jordi Rubio i nie było jakieś genialne (żywiczne hamulce wylotowe). Plastikowe uchwyty do lin i wyciorów sam sobie zrobiłem i skopiowałem z distalu, z którego też są spawy.
Model malowany jest chyba Humbrolami (albo Xtracolorami), cieniowany "postszejdingowo", czego akurat niewiele widać na tych zdjęciach. Model miał przedstawiać maszynę Karla Bromannna a marca '45 z okolic Sopotu - na jedynym zdjęciu jakie miałem widać było tylko ilość pasków na lufie, no i wydawało mi się, że pojazd jest cały piaskowy... Blush
Niestety w międzyczasie parę części odpadło i gdzieś zagineło...

[Obrazek: KT5_zps88404b17.jpg]

[Obrazek: KT1_zps1b28d546.jpg]

[Obrazek: KT2_zpsa6ff891e.jpg]

[Obrazek: KT3_zps0394d7a7.jpg]

[Obrazek: KT4_zpsa96c9290.jpg]

[Obrazek: KT6_zps21be7c0b.jpg]

Powtarzam - model ma ponad 15 lat!
Odpowiedz
Lakier na niego i brudzić!!! :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
To samo pomyślałem. Lakier, wash I dalej z tym koksem. Jak na techniki z zeszłego stulecia to bardzo ładny.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Masz teraz dobrą bazę do upiększenia modelu.
M.
Odpowiedz
Zdecydowanie pobaw się olejami.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Świetne foty:) Dobra robota.
Odpowiedz
Panowie, żadnych zabaw już przy nim nie będzie - to egzemplarz muzealny. Stanowi dla mnie pewien punkt odniesienia; to taki kamień milowy (pierwszy skończony model).
Ale dziękuję za ciepłe przyjęcie.
Odpowiedz