Sd.Kfz.181 Pz.Kpfw. VI Tiger I mid production / DML / 1:35
No to ja pierwszy.

Na warsztat pójdzie DML 6700 o ile wymyślę, jaki wóz robić.
Pytanie do ekspertów w tematyce Tygrysowej: czy da się zrobić wóz, który będzie spełniał poniższe wytyczne:
- wóz dowodzenia, czyli tzw. "befehlswagen"
- pojazd należący do niejakiego Wittmana - wiem mało oryginalne Tongue
- wieża z pistolportem
- uchwyt transportowy lufy z tyłu kadłuba.

Na wszelkie podpowiedzi jestem otwarty Big Grin
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Nie uważam się za eksperta lecz postaram się pomóc. Olku Befehltiger w wersji "mid" to fajny pomysł. Kiedyś cyber hobby wypuściło taki model bez zimmeritu(jak dla mnie super Big Grin) proponując kilka malowań :
http://www.modelarmour.com/index.php?opt...&Itemid=60

Ułożenie pojemnika na anteny wygląda tak:
[Obrazek: BefehlsTigerMidDrawingML.jpg][Obrazek: BefehlstigerI_DeckDetails.jpg]

[Obrazek: 319f5bcf0d23.jpg]

Wittmann (niestety) nie walczył w befhelu "mid". "007" był późną wersją.

Problem z befehlstigerami mid polega na tym, że albo nie miały zimmeritu(brak podpory na lufę, filtry przeciwpyłowe, pistolport) albo posiadały drobny zimmerit zarówno na wieży jak i na kadłubie(uchwyt na lufę i raczej brak pistolportu). Sprawdzę jeszcze ale wydaje mi się, że drobny zimmerit to cecha wszystkich dowódczych midów. Nie mogę podać tego jako pewnika jednak zauważalna jest pewna prawidłowość.
Tu kilka befehlów:
507 batalion
[Obrazek: %24_10.JPG]
[Obrazek: %24_10.JPG]

Oba posiadają bardzo drobny zimmerit zarówno na wieży jak i na kadłubie(choć wydaje mi się, że C nie posiada zimmeritu na masce jarzma - pewnie złudzenie apteczneWink)

A2 z 508 batalionu:
[Obrazek: BefehlstigerNI%204.jpg]

I z 503 batalionu:
[Obrazek: I503.jpg] [Obrazek: StabI2.jpg]
III z 503 ciężko stwierdzić:
[Obrazek: 98vd4z.jpg]

Na chwilę obecną to jedyne dowódcze midy jakie przychodzą mi do głowy.
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Chciałbym zrobić wóz dowodzenia, ale z tego co rozumiem z tego modelu (ze względu na "gruby" wzór zimmeritu na wieży) nie da się zrobić istniejącego wozu. SZKODA Sad bo te dwa pierwsze "B" i "C" wyglądają fajnie.

Nie pozostaje mi nic innego, jak nadal szukać inspiracji dla tego modelu Sad
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Mam rozwiązanie, jednak troszkę kosztowne. Kup późnego tygrysa i zamień części. Będziesz mógł zrobić dowódczego mida bez zimmeritu lub samodzielnie wykonać pastę antymagnetyczną grzebykiem tamiya. Części z zimmeritem wykorzystasz do późnego tygrysa robiąc np "bardzo wczesnego late" z uchwytem na lufę - moją ukochaną "białą 7" z 506 Wink lub jakiegokolwiek późnego tygrysa ścinając uchwyt na lufę.
Odpowiedz
Może rozważę taki miks. Mam na składzie Tigera I z AFV.
Zobaczymy, na razie przeglądam zdjęcia i może coś ciekawego uda mi się wykopać i dopasować do modelu.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Uwielbiam takie tematy
Odpowiedz
Olku dorzucam fotkę do tematu Wink
[Obrazek: 5020021-1.jpg]

Taki jak chciałeś i to w dodatku z 502 batalionu... Wink
Nie widziałem tej fotki w tak dobrej jakości i temu wziąłem go za wersję bez zimmeritu. Cóż całe życie się człowiek uczy Wink.

EDIT

Mam teraz wątpliwości czy to aby napewno Befehl Huh...
Przeanalizuję tą fotkę dokładniej.
Odpowiedz