Figurki -podejście N-te
Cześć.

W Krakowie napatrzyłem się na piękne figurki i postanowiłem jeszcze raz spróbować nauczyć się czegoś w tej trudnej dziedzinie. Cel jaki sobie jak na razie stawiam to modele stanowiące uzupełnienie podstawek - nie grające dominującej roli (dodatek nie szpecący scenki). Poprzednie porażki szybko kończyły się zniechęceniem i rezygnacją z dalszej walki. Mam nadzieję,że tym razem uda się w końcu przełamać i nabyć pewnych umiejętności w tej dziedzinie.

Zacznę od żywicznych kopii - są tanie (a mają ładną rzeźbę z wieloma fałdami) więc nie będzie szkoda ich wyrzucić w razie klęski. Jak poprawię umiejętności przerzucę się na coś legalnego i lepszej jakości.

Rozpocznę od odpoczywającego Niemca (skala 1:35).

[Obrazek: DSC_0913.JPG]

Zakupiłem specjalnie zestaw Andrea Color do feldgrau by dodatkowo nie mieć na głowie problemu z doborem kolorów i ich mieszaniem. Zdecydowałem się na akryle,bo z olejnymi miałem zawsze więcej problemów.

Proszę o liczne rady i wskazówki,bo mimo przejrzenia wielu poradników moja wiedza w tym temacie jest niewielka.

Moje pierwsze pytanie - w jakim świetle lepiej jest malować - dziennym czy sztucznym ? Zauważyłem,że później są różnice oglądając to samo pod żarówką a przy naturalnym oświetleniu.
Odpowiedz
Pierwsza próba

[Obrazek: DSC_0958.JPG]

Szału nie ma Dodgy.
Odpowiedz
Malowanie figurek to inny świat. Próbujesz aero czy musisz pędzlem?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Pędzel. Może coś z tego będzie. Dodałem jeszcze jaśniejszych cieni. Na żywo wygląda troszkę lepiej ;P.

[Obrazek: DSC_0991.JPG]
Odpowiedz
Kurtka gotowa

[Obrazek: DSC_1008.JPG]

Myślę,że jako dodatek do modelu może przejść.

[Obrazek: DSC_1004.JPG]
Odpowiedz
nie wygląda źle, ale jeszcze bym popracował :)

trochę rozjaśnień i przyciemnień; tylko nie wszędzie - a rozjaśnienia w górnych partiach - cienie w dolnych /patrząc od góry figurki, tak jak pada światło/
Dobrym sposobem jest wziąć figurkę pod światło jak jest nie pomalowana i popatrzeć jak się cienie rozkładają.
Odpowiedz
Dziękuję za poradę - zastosuję ją już na kolejnej figurce, bo boję się tą zepsuć. Będę miał punkt odniesienia. Tą uważam już za gotową (pierwsza moja skończona figurka co już jest sukcesem Tongue).

[Obrazek: DSC_1014.JPG]

[Obrazek: DSC_1015.JPG]

[Obrazek: DSC_1013.JPG]

[Obrazek: DSC_1016.JPG]

Na pewno mogło być lepiej ale cieszę się,że udało się ją skończyć. Niedługo zabieram się za kolejną,by utrwalić to co się nauczyłem na tej i poprawić błędy.
Odpowiedz
Działaj, działaj - następna będzie lepsza!
M.
Odpowiedz
Jak na pierwszą to bardzo ładna. Teraz już nie będzie wymówek.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz