T-70 Miniart 1/35 oczywiście ...
Witam.

Trochę mnie nie było. Wróciłem do sklejania. Co prawda mam czas tylko w łikędy, bo dojeżdżam do pracy codziennie do Wawki ale dobre i to. Fajnie choć w łikęd się odprężyć. Dłubnę sobie T-70 z Miniartu z kilkoma dodatkami :
- lufką Abera
- gąskami Friulmodel
- blaszkami Eduarda

[Obrazek: pude1420ko_zpsdc3b30ff.jpg]

Na razie poskładałem gąski

[Obrazek: friule_zps555f3b3a.jpg]

[Obrazek: friule3_zpsae63a587.jpg]

I troche oszlifowałem i spasowałem kadłubek

[Obrazek: pudelko_zps8ff3589d.jpg]

Przepraszam za tragiczne fotki ale mam na razie tylko Powershota A1200. Pełen debil-automat, żadnych manualnych ustawień więc fotki przepalone, przebarwione itp

[Obrazek: miggolenie_zpsc0559628.jpg]
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
Ooo, będzie fajnie, jestem i obserwuję.
Odpowiedz
Paweł wróciłBig Grin super że w końcu masz czas na dłubanie.
Odpowiedz
(15-06-2014, 07:07)Kamil Kowalik napisał(a): Paweł wróciłBig Grin super że w końcu masz czas na dłubanie.

Nie mam go tyle ile bym chciał ale będę się starał. Jak dojdzie do malowania, to fotki porobi mi kolega dobrym aparatem póki sam sobie czegoś nowego nie kupię. A tym czasem do działa !! ........ do dzieła miało być :-)
Odpowiedz
Witam:) Ciekawy jestm jak sobie z nim poradzisz:) widze iż masz niezły zestaw:)
Odpowiedz
(15-06-2014, 18:44)waldek.sz. napisał(a): Witam:) Ciekawy jestm jak sobie z nim poradzisz:) widze iż masz niezły zestaw:)

Sklejałem już jeden taki. Ładnie się składa ....
Odpowiedz
Zapowiada się świetny model.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(15-06-2014, 22:10)Krzysztof Bartyzel napisał(a): Zapowiada się świetny model.

Do modelu się porządnie przyłożę. Z fotkami będzie gorzej ......
Odpowiedz
Dawno Cię nie było w warsztacie.

Napisz coś więcej.Wczesny , późny , poprawki czy tylko dodatki.
Bardzo lubię ten czołg.Będę zaglądał.

pzdr
marcin błaszczyszyn
Odpowiedz
(22-06-2014, 11:53)qweszaq napisał(a): Dawno Cię nie było w warsztacie.

Napisz coś więcej.Wczesny , późny , poprawki czy tylko dodatki.
Bardzo lubię ten czołg.Będę zaglądał.

pzdr
marcin błaszczyszyn

Marcinku po tym co napiszę pewnie będziecie chcieli mnie zlinczować :-) I słusznie.
Prawie rok nic nie dłubałem. Muszę rozruszać palce, odkurzyć sprzęt i rozdmuchać aerograf. Sam nie wiem jaka wersja mi wyjdzie. Robię model szkoleniowy. Będzie miał masę błędów wynikających z różnych wersji włazów, jarzm armaty, wydechów itepe itede. Miałem przespawać wieżę ale się boję. Dlatego będę zbierał od Was tęgie baty i dobrze. Mi tez się ten czołg podoba. Czekam aż wreszcie ktoś wypuści nowy ładny T-60. obstawiam Hobbybossa.

A teraz zagadka i pytanko do fachowców. Poskładałem Friulki i niespodzianka jedna gąska wyszła krótsza na tyle, że jest mniejszy jeden zwis . Ta jest krótsza

[Obrazek: friul2_zps41f6d353.jpg]

A ta deczko dłuższa

[Obrazek: friul1_zpsf0d78d92.jpg]

Ilość ogniw się zgadza, użyłem tego samego druciku do łączenia. Położyłem je obok siebie i jedna jest o jakieś 3 mm krótsza. Może ją lekko "rozciągnąć" paluchami na siłę ?
Odpowiedz
Siema! Daj Paweł jedno ogniwo więcej z prawej strony i tyle :) Fajnie, ze znowu dłubiesz. Czy to Mig-29 z Academy?
Odpowiedz
Delikatnie naciągnij. Tylko naprawdę delikatnie, bo friule mają to do siebie, że spokojnie można taśmę rozciągnąć o dobry centymetr, tylko jak przegniesz to będzie znowu za długa. Także bardzo delikatnie i z wyczuciem. Jeśli koło napędowe i napinające siedzi mocno to delikatnie pociągnij taśmę palcami od dołu i gotowe.
Odpowiedz
(01-07-2014, 10:10)Kuba Lipiński napisał(a): Siema! Daj Paweł jedno ogniwo więcej z prawej strony i tyle :) Fajnie, ze znowu dłubiesz. Czy to Mig-29 z Academy?

Tak to Mig z Academy. Lekko rozciągnę gąskę. Nie więcej jak 3 - 4 mm więc chyba nie będzie problemów.
Odpowiedz