Sturmpanzer VI "Sturmtiger" 1:35 / AFV Club
W końcu jest Big GrinBig GrinBig Grin Nie będę was zanudzał co tu wsadziłem poza pudełkowym zestawem przejdę od razu do sprawy.

[Obrazek: SVquWetMq05aTbYFvsuzLByvsY1dlxSROPedz-L2...06-h635-no]
[Obrazek: -yIa3lKqovNcVduO-8gC9-BE_xc1UrMfTM2L2VBM...62-h635-no]
[Obrazek: 5zhjK6SyX3yHtIsGIGbjtUjdi_lQEjjwUVVmS1DC...91-h635-no]
[Obrazek: diassNdkORNlE8v1iicZuux3Db-Oaz1CfopUUOf8...06-h627-no]
[Obrazek: e6v8ZqHMGaTfbtIkZxPoXmjmrxVMxDQ9M0bzRdWo...04-h635-no]
[Obrazek: z186O81VfwP4Gq8Kie0T24cSTzrzYDTORgwRiqiP...90-h635-no]
[Obrazek: PiXDGWh5IIN5bk9z12aOSliKUbKrJCBEP4W7CB9c...40-h635-no]
[Obrazek: 2IM7976c9xvhXhOSBg-c0pEg449FulyjhQvZMd9U...28-h635-no]
[Obrazek: 4Oo1a5ezIFzrXTiPXImCmBhe6unrPWJ5WDngxoQJ...09-h635-no]
[Obrazek: B15dyBvglx8aDzrnpgM9kwTxh2VJ9k0quz-JVSZ0...42-h635-no]
[Obrazek: xJWpNgo42QDrNCg_XxFWjTNIPQctVNf9-xFdf7LP...54-h635-no]
[Obrazek: 9eCsm0Coe7Q06_yT1RLIKNq4nGkzr72u2nGLMjzl...06-h634-no]
[Obrazek: JJGl5ZmzfOtynNh4mx9EHz9LuIXIbM9XQwwjjvlk...46-h635-no]
[Obrazek: Jt57M4fexSMq3x0iHUIBAQWRLXUJWamgaSrn5Hjb...06-h591-no]
[Obrazek: xMJA5hsR6Z4jFNlOQPmUKXmS4DqsqrKI1EVS05Wt...33-h635-no]
[Obrazek: 0pdQA2AGhFhC50rUj5Wt1QYDwyEfdrcK1KBXD71W...35-h635-no]
[Obrazek: UNuWuV7WWgTdllhNq3VUcf6B09hdwfTSN4B8V0yS...66-h635-no]
[Obrazek: OpV9oCX3ZKRiy8MteXitfQ2NpFNlb7P5oJahrKdA...06-h608-no]
Odpowiedz
świetny jest! zastanawiam się tylko dlaczego nic nie zdobył chociaż było wiele gorszych pojazdówBig Grin
mam nadzieję że przywieziesz ST do Bytomia
pozdr Sławek
Odpowiedz
(25-06-2014, 12:12)Sławek Małysek napisał(a): świetny jest! zastanawiam się tylko dlaczego nic nie zdobył chociaż było wiele gorszych pojazdówBig Grin
mam nadzieję że przywieziesz ST do Bytomia
pozdr Sławek

Sławku na pw na nPWM dowiedziałem się od członka komisji że model miał sporo błędów merytorycznych ale pomimo moich próśb nie wymienił ani jednego. Wiec przestałem się nad tym już zastanawiaćTongue
Odpowiedz
a Ty Kamil jakieś zauważyłeśBig Grin
zresztą gdyby faktycznie coś było to zostało by to chyba? tutaj wytknięteHuh

edit-a jakiej klasie/ dziale? go wystawiałeś
Odpowiedz
Ha! Oto model który spowodował, że Kamil zadeklarował, iż jego noga więcej nie postanie w Warszawie. Wink
A tak na serio, to chyba jeden z modeli, który jednak powinien pozostać niepomalowany. Nie żeby pomalowany był źle, o nie. Po prostu po pomalowaniu i zamknięciu większości klap zbytnio wtapia się w tłum innych "prostozpudłowców"...
A tak już najzupełniej na serio, to największy zarzut jaki mam wobec tego modelu to kolorystyka i kamuflaż.
Kolorystyka - bo zarówno na żywo jak i na tych zdjęciach wydaje mi się za bardzo intensywny, świecący wręcz (choć przyznam, utrzymany konsekwentnie w jednej tonacji).
Kamuflaż - bo na tych kilkanaście zbudowanych egzemplarzy, kilka z nich udokumentowanych jest dość dobrze, a Ty wybrałeś akurat jakąś kolorowankę z książki, będącą chyba wyłącznie wizją jej autora. Oczywiście nie mogę Ci dowieść, że takiego malowania nie było, ale osobiście wolałbym, żebyś zrobił takie malowanie, które na pewno istniało. Ale to takie moje standardowe jęki... Cool
Model niewątpliwie powalczy jeszcze o medale, ale zanim to zrobi dochlap mu troche syfu na wewnętrzną powierzchnie klapy silnika, a co! No i ja osobiście zardzawiłbym mu rurę wydechową, zwłaszcza tą widoczną. No wiesz, taka teraz moda. Blush

PS. Jednak przetarłeś gąsienice od zewnątrz papierem ściernym. I bardzo dobrze! Big Grin
Odpowiedz
Sławku, w pancerce 35, innej opcji nie było
Bartku dziękuję za konstruktywna krytykę, na swoją obronę mogę dodać że znalazłem fotkę gdzie fragmentami odrobinę widać kamo. Później znalazłem schemat malowania najbliżej pasujący do fotki. Fakt jest to schemat dość kontrowersyjny, inny niż reszta i właśnie dlatego go wykonałem. Jeżeli chodzi o kolorystykę nie jest ona przypadkowa chciałem aby właśnie baza była lekko żółtawa a nie blada. Chciałem zrobić inny odcień niż wnętrze. Ale jeżeli chodzi o brązowy to jest nie do wybronienia, wtopiłem. Pierwszy raz używałem tego koloru i wyszła moja niewiedza.

Klapę jeszcze podpicuje, gąski poprawiłem tak jak zwróciłeś mi uwagę.
Odpowiedz
Ładny, można było jeszcze więcej rainsów dołożyć. Kolorystyka dosyć kontrowersyjna, ale technicznie ładnie te "kółeczka" wymalowane.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(25-06-2014, 12:16)Kamil Kowalik napisał(a): ... dowiedziałem się od członka komisji że model miał sporo błędów merytorycznych...

To sędzia nie bardzo znał się na rzeczy. Merytorycznie model jest wykonany na mocne 4+ (w pięcio stopniowej skali). ST był pojazdem krótkiej serii i do tego bazą były pojazdy wycofane do remontu z pierwszej linii, dla tego każdy ST musi być rozpatrywany indywidualnie.

Co do samego modelu, nie podoba mi się kolor wnętrza. Jak dla mnie zbyt "żółty", ale to już kwestia gustu i tego jak każdy sobie wyobraża prawdziwe wnętrze pojazdu, w którym de facto się nie było. Kamuflaż może i trochę kontrowersyjny, ale prawdopodobny. Nie bardzo rozumiem, czemu czepiacie się brązu. Na zdjęciach z epoki brąz bardzo mocno odcina się od piaskowego i zielonego. Jak doda się, że pojazd jest z końca wojny i malowany był w warsztacie polowym to kolor zaczyna być bardzo prawdopodobny.
Z brudzenia najbardziej podoba mi się lewy przedni błotnik (ten uniesiony), wygląda bardzo realistycznie. Z malowania detali najsłabiej oceniam rurę wydechową. Kamil, jeżeli nie chcesz jej pokryć rdzą, to, chociaż połóż na niej filtr/filtry pomarańczowe lub brązowe. Od wysokiej temperatury farba na wydechu powinna mocno ściemnieć.

Na koniec gratuluję ukończenia bardzo dobrego modelu, mi się on podoba Cool
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Dziękuję Panowie.

Olku taka jest właśnie dyskusja jak wkraczamy na pole gustów, jednemu się podoba innemu już nie. To zrozumiałe zdrowe i jak najbardziej normalne. Pojawił się już drugi głos odnośnie wydechu więc poprawie go, obiecujeBig Grin. Miałem nieco inną wizje z nim związaną to znaczy taki przydymiony, ale jak publiczność domaga się rdzy, nie ma problemuBig Grin
Odnośnie brązowego, Olku było kilka głosów że powinien być bardziej rudy.... wyszedł mi tak a nie inaczej, zostajeTongue
Odpowiedz
Nie zgadzam się z Olkiem - akurat do wnętrza nie mam żadnych zastrzeżeń! Cool
Co tylko potwierdza jak bardzo efekty naszej pracy są postrzegane subiektywnie. Wink
Odpowiedz
Gratuluje ukończenia pięknego modelu - brzydkiego pojazdu. Chyba zaliczam się do tej połowy, której kolorystyka się nie podoba ale sam weathering już tak, taki nie przesadny. Na Tygrysach się nie znam ale bym się zastanowił czy wydechy były zrobione z tak cienkiej blachy, że mogły się przegrzewać. Największy zarzut będę miał do gąsienic, coś co jeździło na stalowych kołach powinno gąski wypolerować, aż by się świeciło, jak psu nie powiem co. Ale ogólnie jestem na plus.

Pozdrawiam Mateusz.
Odpowiedz
Nie znając się na historii i budowie tego pojazdu mogę jedynie powiedzieć,że jestem pod wrażeniem pracy jaką włożyłeś w ten model. Piękna praca Wink.
Odpowiedz
Wszystkie uwagi zostały uwzględnione i wprowadzone w życie:-) zdjęcia już niedługo.
Odpowiedz
Chyba model który budowałeś najdłużej:)?

Włożyłeś w to mnóstwo pracy - naprawde wszystko wygląda super:) szczególnie środek...
Mam nadzieje że niedługo pokażesz Nam w galerii też tygryska:)
Odpowiedz
Wnętrze bardzo mi się podoba. Osobiście przybrudziłbym bardziej gąsienice i może nieco bardziej "pozaciekał" kadłub. Ogólnie bardzo ładna praca i na pewno będzie inspiracją dla innych.
Pozdrawiam
Odpowiedz