T-64BW, Ukraina 2014, Trumpeter+ET Model+... 1/35
Cześć,

Bambetle w swoim ostatecznym kształcie. Ulepiłem troszkę z GSa i dodałem parę mniejszych elementów. Zabieram się za malowanie.
[Obrazek: P1280829_zpsqoocuaat.jpg]
[Obrazek: P1280835_zpsjrvjvgse.jpg]
[Obrazek: P1280833_zpsccqj57m7.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Oj Kamilu dech mi przyparło Rolleyes pięknie go wymodelowałeś .
Jaki pigment stosowałeś lub mieszanki ?
Odpowiedz
Dziękuję bardzo!
Co do pigmentów, to trochę ciężko o precyzyjną odpowiedź, bo moja "pigmenciarka" wygląda tak:
[Obrazek: 20150124_180752_zpsczvpsgp5.jpg]
Big Grin
W każdym razie podstawą były kolorki Vallejo: Light Yellow Ocre, Light Siena, Green Earth, ewentualnie przyciemniane Natural Umber, a poza tym mój ulubiony pigment Miga Europe Dust. Wink

A teraz mała garść informacji z przypadkowego "ryserczyku" po internetach.

Natknąłem się dzisiaj, że na lostarmour usiłują skatalogować wszystkie używane w ukraińskiej armii T-64.
http://lostarmour.info/vsu/t-64bv/

Jeden z pojazdów o numerze własnym 172 jest opisany jako należący do 17 Brygady Pancernej.
[Obrazek: id3149-01_zpsa8cx0bg3.jpg]

Jest to ujęcie z filmu, na którym widać też mój pojazd - z 19 czerwca, wklejałem je tu kiedyś:
[Obrazek: t64abc_zps7fba8431.png]

Dalej - wg lost armour 17 Brygada ma numerację m.in. w pierwszej setce właśnie - 111, 112, 115, etc...
Tymczasem na jednym ze zdjęć "mojego" czołg widać, że załoga ma hełmofony z numerem 120:
[Obrazek: image%201_zpspcyeyn1v.jpg]
... który teoretycznie w zestawieniu potem się pojawia:
[Obrazek: id3140-01.jpg]
Ale to zdjęcie bodajże z września spod Mariupola. To może być faktycznie interesujący mnie czołg po remoncie, ale mniejsza o to.

Inne czołgi z 17 Brygady także mają tak nietypowo dosztukowane panele z ERĄ, konretnie numery 147 i 187
[Obrazek: id3147-01.jpg]
[Obrazek: id3152-01.jpg]

Kwestia zbieżnej numeracji, wspólnego transportu na front, oraz tego samego patentu na zabezpieczenie tyłu wieży(dodajmy - nie zauważyłem go na żadnych innych pojazdach z innych jednostek) nasuwa mi przypuszczenie, że mój czołg należał/y do 17 Brygady Pancernej. Ale chyba dopytam jeszcze o to na lostarmour. Może tam, ktoś coś...

I jeszcze jedno "odkrycie" z dzisiaj.
Jak już się rzekło czołg umieszczę na podstawce podpisanej jako "Kramatorsk". Dzisiaj postanowiłem sprawdzić gdzie konkretnie akcja uwieczniana przeze mnie miała miejsce.
[Obrazek: 0673c1ac40bdf1cdb76495aeeaa6f4e4_zps549079af.jpg]
Patrząc na powyższe zdjęcie i filmy uznałem, że to musi być jakaś większa ulica w centrum miasta, z widokiem na jakiś wążny, duży, biały budynek - urząd miasta, albo coś.
Z pomocą przyszły oczywiście mapy google:
[Obrazek: mapka_zpss1obh607.png]
Kołem oznaczone miejsce gdzie rozgrywa się "akcja", a strzałką biały budynek widoczny na horyzoncie.
Ulica zwie się Prospekt Miru - czyli na nasze można tłumaczyć jako Aleja Pokoju.
Myślę że podstawka z nazwą ulicy i to taką nazwą będzie miała ciekawą wymowę...

Pozdrowienia!

PS Wybaczcie, że tak zanudzam, zamiast wrzucić jakieś porządniejsze zdjęcia z prac, ale jak mam wybór między magisterką a tym... to wolę sobie pofilozofować. Big Grin
Odpowiedz
Cześć,
Mam pomalowane całe barachło na wieży - jestem zadowolony z efektu.
Model dostał też lekką mgiełkę z lakieru matowego, troszkę pigmentów i inne takie siuwaksy.
[Obrazek: P1280878.jpg]
[Obrazek: P1280882.jpg]

Rozpocząłem też prace nad podstawką. Asfalt to arkusz papieru ściernego 60, z nieco zniwelowanym przez gips ziarnem. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po malowaniu... Blok betonowy i krawężnik odlałem sobie z gipsu.
[Obrazek: P1280895.jpg]
[Obrazek: P1280876.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Bardzo fajnie! Bambetle dodały mu życia. Świetna jest sylwetka tego pojazdu.
Odpowiedz
Dzięki!

Tymczasem wymalowałem podstawkę w kolory bazowe... Jeśli chodzi o asfalt to powinienem pokryć go w całości gipsem, bardziej lub mniej równomiernie, ale nie zostawiać powierzchni bez niego. Tak czy siak model i tak przykryje wszystko dlatego już tego nie będę poprawiał.
[Obrazek: P1280898_zpsk94artcs.jpg]
Zastanawiałem się jak wykonać jakieś ślady po gąsienicach na asfalcie... poszedłem w malowanie rys białą farbką. Wam pozostawiam efekt do oceny. Wink
Trochę się pobawiłem z blokiem betonowym, wstępne zabrudzenia wykonałem areografem, a resztę tymi dwoma specyfikami.
[Obrazek: P1280905_zpsnxpedfjh.jpg]

Na koniec potraktowałem całość pigmentami i dosypałem trochę śmieci.
[Obrazek: P1280911_zpsfccpduta.jpg]
[Obrazek: P1280914_zps0gjewzxh.jpg]
Coś może jeszcze sypnę tu i tam. Pozostała tak czy siak kosmetyczna robota i wymalowanie boków podstawki.

Na koniec trzy zdjęcia z modelem. Jeśli macie jakieś sugestie, rady, porady, cokolwiek, to piszcie póki jeszcze coś mogę zrobić. Wink
[Obrazek: P1280916_zpsrldhskyq.jpg]
[Obrazek: P1280923_zpsmey1ksfy.jpg]
[Obrazek: P1280918_zpsrs0zqy5l.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Chyba bym widział ten asfalt ciut ciemniejszy, ale prócz tego super! Ślady po gąskach jak dla mnie do przyjęcia.
Odpowiedz
Dobre zbrojenie w żelbecie musi być żebrowane a nie gładkie :)
Podstawka wygląda obiecująco. Będę obserwować i zaczerpnę na pewno pomysłów do swojej przyszłej podstawki.
Odpowiedz
Dzięki Kamilu , a już myślałem że to tylko ja mieszam wszystko ze wszystkim .
Podstawka fajna , ja bym ją pomalował panzergrau i zawashował na czarno .
Pozdrawiam Mirek .
Odpowiedz
Dzięki wszystkim za opinie!

Asfalt chyba przyciemnię, bo ten postulat się powtarza. Wink

Cóż, inżyniera ze mnie nie będzie. Wink Luźno się inspirowałem fotkami z Ukrainy, tam w takich blokach występują żelazne uchwyty... to pseudo-zbrojenie to tylko moja chora inwencja. Tongue

A co do kolorów podstawki, to ja się chyba jednak skłaniam do czarnego. Jest taki... standardowy. Wink
Odpowiedz