Mark IV "Male", Takom, 1:35
Model jakiś czas temu dostał wash, a na to lakier matowy. I w tym momencie stał się gotowy na brudzenie. Ale na razie się z tym wstrzymuję, szukam jakiejś inspiracji. Niedawno zakupiłem pewną gazetkę, być może tam coś znajdę.

[Obrazek: IMG_0419.jpg]
[Obrazek: IMG_0420.jpg]
[Obrazek: IMG_0418.jpg]
[Obrazek: IMG_0420.jpg]
[Obrazek: IMG_0421.jpg]
[Obrazek: IMG_0422.jpg]
[Obrazek: IMG_0423.jpg]
Odpowiedz
Zacnie się prezentuje.
Odpowiedz
Owijkę wymieniłeś?
Powoli nabiera wyglądu Cool Trochę słabo widać łosza na białych pasach (w zasadzie to nie widać prawie wcale Tongue ), ale to zapewne wina światła.
Mój Marek obecnie na identycznym etapie jest.

Zastanowiło mnie to, że nie pomalowałeś napinaczy w paski. Sugerowałeś się pudełkiem, czy jakieś mocniejsze kwity znalazłeś?
Odpowiedz
Owijka na tłumiku to ta sama, którą widać było przed malowaniem. Po prostu użyłem dobrej farby. Jeżeli chodzi o łosia, to masz rację, wina oświetlenia. Na żywo wszystko pięknie widać Cool Co do malowania napinaczy, to sugerowałem się malowaniem Lodestara, który rzekomo ma oryginalne malowanie.
Odpowiedz
A jaka to farbka?

Na moje oko to napinacze w Lodestarze były pomalowane w pasy.
Ten z prawej jest zdekompletowany, brak blaszanej wytłoczki za śrubą regulacyjną, brak płytki i nakrętki od blokady. Ale wydaje mi się, że na ramce napinacza przykręconej śrubami są ślady białej farby.
[Obrazek: Lodestar_III_2.jpg]

Ten z lewej też jest zdekompletowany, ale w mniejszym stopniu. Brakuje tylko tłoczonej blachy. Widać więcej białej farby i trochę czerwonej.
[Obrazek: Lodestar_III_16.jpg]

I dla porównania kompletny napinacz pomalowany tylko farbą kamuflażową
[Obrazek: Lodestar_III_38.jpg]

Przy okazji widać, że pierwsza płyta z napinaczem składała się z dwóch płyt, czyli brakuje kawałki wgłębnej linii. Ciekawe ile takich babolków można jeszcze znaleźć Big Grin
Odpowiedz
Witam po dłuższej przerwie... Po dłuższym namyśle zdecydowałem, że na tym etapie zakończę budowę modelu. Ograniczę się jedynie do jakiś zakurzeń, dodatkowych zabrudzeń itp. Zamierzam po prostu otrzymać coś podobnego do wersji muzealnej. Chodzi konkretnie o ten egzemplarz:
http://tank-photographs.s3-website-eu-we...lgium.html
Są ku temu 2 powody:
- merytorycznie model nie jest doskonały, posłużył mi on głównie jako model "do nauki", czego efekty można zaobserwować w warsztacie czołgu "Frilrt II",
- za długo zalega mi on na warsztacie i mam go dosyć po prostu.
Odpowiedz
Wątek zamykam. Oto galeria:
http://www.pancernyklin.pl/showthread.php?tid=2580
Odpowiedz