Churchill Mk.VI / AFV Club / 1:35
Tongue 
Tomku - nawiązując do Twojej uwagi w warsztacie Arsena - Olek nie przepadł. Po prostu rozdłubałem kolejny model SadAngryCool

Tym razem będzie to model PZP, no prawie PZP. Zamierzam tylko kilka drobiazgów wymienić, co ważne nie będę nic dorabiał, więc jest szansa na to, że zacznę w końcu malować.

Jako pierwsza poszła wieża. Faktura mi się nie podobała więc ją poprawiłem. W ruch poszła płynna szpachla dissolved putty i surfacer 1200.
Ponieważ TU mówią, że podstawa anteny w wydaniu AFV jest do d*** to ją wymieniłem na produkt RB Model. 5 min z lutownicą i detal wygląda całkiem nieźle.

[Obrazek: 0003.JPG]

[Obrazek: 0004.JPG]

Jarzmo działa "chodziło" dość ciężko i wydało mi się, że mocowanie jest dość delikatne. Dla tego całość wzmocniłem HIPSami.

[Obrazek: 0005.JPG]

Wymianie została poddana lufa karabinu. To też produkt RB Model ale przedłużony igłą. Cały dowcip polega na tym, że lufa w zestawie AFV ma średnicę 1,0mm a RB 1,2mm. Powstaje paskudny schodek, który niestety będzie widać. Konieczna była mała ekwilibrystyka. Tak to wyszło:

[Obrazek: 0001.jpg]

[Obrazek: 0002.jpg]

To na razie tyle. Aaaa... żeby się ktoś nie przyczepił - NIE ZNAM SIĘ NA BRYTOLACH Tongue
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Olku, jeśli dobrze liczę, to już chyba Twój czwarty rozgrzebany model (KT, ST, Bar, Churchil).
Wstydź się! Wink
Odpowiedz
Jeszcze A39, Schwimmwagen, Mercedes L4500 ... i wszystkie stoją albo na blachach, albo na malowaniu. Bartku wstydzę się i kleję dalej Wink
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(04-01-2015, 13:31)bartek72 napisał(a): Olku, jeśli dobrze liczę, to już chyba Twój czwarty rozgrzebany model (KT, ST, Bar, Churchil).
Wstydź się! Wink

Amator Big Grin

Fajnie, dawaj do przodu! Zdazysz na Bytom? Wink Czemu nie w konkursie?
Odpowiedz
Tomku, model PZP - do konkursu nie bardzo.
Bytom - chciałbym, ale jak będzie to się okaże.
Ten model chcę skleić i pomalować, bez czarowania na tym pierwszym etapie. Mam nadzieję, że się uda.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Cześć!
Churchill z AFV to bardzo fajny zestaw. Uważaj na zapadnięcia plastiku bo na pierwszy rzut oka są nie widoczne. Na pewno będą na włazach i innych elementach. W ramach ciekawostki też kiedyś ulepiłem Churchilla tyle, że Mk. III.

Jeżeli zaśmiecam to zdjęcie można usunąć Wink
[Obrazek: dsc01483lt.jpg]
Odpowiedz
U mnie tym razem w warsztacie nudno Sad model PZP + drobiazgi, więc nie bardzo jest co pokazywać.

Jeden sponson się robi, drugi jest już gotowy.
Miałem problemy żeby wkleić dolną ramkę z wahaczami (??). Dwa pierwsze amortyzatory są lekko dociśnięte i sprężyny odpychają ramę od bryły sponsonu.

Kolejna sprawa to śruby stożkowe. Ktoś wie jakie powinienem wkleić ?? Do wyboru są dwa typy Undecided

Na chwilę obecną tak to wygląda:
[Obrazek: 4noeqzPLw6KDptdaUYs_MVX7DnmtP50ttzwohuCf...57-h470-no]

Uprzedzam pytanie; tak w tym sponsonie co się robi, źle wywierciłem dziurę na śrubę. W pierwszym z resztę też, ale tam już to naprawiłem Tongue

A to zdjęcie "inspiracja"
[Obrazek: 0000.jpg]
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Dobrze dobrze, sklej do końca to coś pomalujesz nareszcie Tongue
Odpowiedz
Taki jest plan Big Grin
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Czy ktoś wie ile sztuk śrub jest w zestawie AG35020 ??
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(12-01-2015, 20:32)Aleksander Janas napisał(a): Kolejna sprawa to śruby stożkowe. Ktoś wie jakie powinienem wkleić ?? Do wyboru są dwa typy Undecided
Budując swojego Churchilla (Mk IV) miałem podobny dylemat. Zasugerowałem się zdjęciami oryginału. Ja zrobiłem wersję z D-Day. Więc poparzyłem jakie śruby są na czołgu wykopanym na plaży bodajże Juno i na tej podstawie dobrałem śruby.
Odpowiedz
Kurde, wydaje mi się, że powinienem wkleić te podcięte. Tylko jak zwykle małe "chińskie" rączki musiały coś spier*****. Na przedniej płycie są 2 śruby + 1 z tyłu, no i 2x po 7szt. po bokach. W ramkach jest tylko 14 śrub. Przednie są odlane z przednią płytą a tylna do naklejenia. Tylko, że te co są w zestawie z przodu i z tyłu, są tym drugim niewłaściwym typem Sad stąd też moje pytanie o ilość szt. w zestawie dodatkowym Sad
A miał to być bezstresowy szybki projekt, żeby szybko zacząć coś malować.
JA TAK NIE UMIEM BEZ WCHODZENIA W DETAL Sad
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
W AG35020 jest 16 śrub.
Odpowiedz
Czyli o 1szt. za mało Angry i o 30 PLN za dużo Angry

To z innej beczki - czy ktoś kleił w swoim modelu śruby stożkowe i może mi odstąpić / odsprzedać 3szt. śrub z podcięciem ??
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
A one sie roznia tylko podcieciem? Bo jezeli tak, to co to dla Ciebie. Ewentualnie sklonuj, taki ksztalt bez problemu odcisniesz nawet w plastelinie.
Odpowiedz