Churchill Mk.VI / AFV Club / 1:35
Tomku, to jest typ z podcięciem:
[Obrazek: 012.jpg]

a to stożek:
[Obrazek: AVRE%2B015.jpg]

Te śruby mają 3mm średnicy i nie mam ochoty na przeróbki, ale chyba trzeba będzie Sad
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
No ja bym to najprędzej sklonował.
Odpowiedz
Uświadomiłeś mnie, że z przodu i z tyłu też muszą być takie same śruby jak na bokach. Big Grin
No to teraz żałuję, że powywalałem ramki po Churchillach które sklejałem. Na pewno by się te śruby tam znalazły.
Jak będziesz klonował to chętnie przygarnę również 3 śruby obcięte Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
No to tak... pomalutku bryła nabiera kształtu:
[Obrazek: 0007.jpg]

[Obrazek: 0009.jpg]

Ponieważ nie umiem klonować, musiałem przerobić stożkowe śruby na te właściwe dla mojego pojazdu. Która jest z zestawu, a która "moja" ??
[Obrazek: 0008.jpg]

Model prawie PZP Sad ale małe co nieco trzeba było dodać. Wymieniłem zestawowe gaśnice na produkt Panzer Art.
Przerobiłem też odrobinę zasobnik na wieży. Zestawowy to klocek, a prawdziwy był z blachy giętej na zakładkę. Żeby wyglądało lepiej dorobiłem zakładki z tyłu i dołu zasobnika. Tak mi to wyszło:
[Obrazek: 0010.jpg]

[Obrazek: 0011.jpg]

I jeszcze jedno. Pisałem wcześniej, że rama przy zawieszeniu dociska pierwsze dwie sprężyny. Nie jest to mój błąd. Wiąże się to z późnym typem ramy, w którym drugie koło jest nieznacznie uniesione w stosunku do pozostałych kół nośnych. Tak to wygląda na Mk VII:
[Obrazek: C1.jpg]
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Jest super. Jakbyś nie miał serca go malować, to daj znać Big Grin
Odpowiedz
Ładnie ci idzie budowa. Prawa twoja.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Kurde dawno tu nie zaglądałem a tu wysyp potworków Rolleyes
Ładnie odwzorowałeś strukturę na wieży , co to za gąski od Panzer Artu ?
Pytam bom nie w temacie .
Pozdrawiam Mirek .
Odpowiedz
Tomku:
Stosuję się do Twojej rady. Pamiętasz co mi pisałeś na PW odnośnie KT ??

Krzysztofie:
Prawa z zestawu Cool

Mirku:
(24-01-2015, 12:37)Aleksander Janas napisał(a): ...Wymieniłem zestawowe gaśnice na produkt Panzer Art...
PanzerArt RE35-255
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Churchill pomalutku idzie do przodu. Wieża prawie gotowa:

[Obrazek: 0012.jpg]

Utknąłem na blachach Undecided o ile te na włazach to czysty sadyzm, to na uszka do mocowania bambetli na bokach wieży nie mam określenia.
Ma ktoś pomysł jak to dziadostwo montować Huh

[Obrazek: 0013.jpg]
http://www.mojehobby.pl/products/Churchi...V-gun.html

Elementy G3-4 są tak małe, że nie mam pomysłu jak je doginać Sad
Najlepszą opcją byłyby jakieś bambetle, które można by powiesić. Taka opcja pozwoliła by pominąć te cholerne uszka.
Niestety moje rzeźbiarskie umiejętności są... "mniej niż zero, mniej niż zero". Tongue Ja odpuściłem, ale może taki jeden się nade mną zlituje i mi wydłubie Big Grin

I jeszcze jedno pytanko; tuba obok stanowiska dowódcy. To co proponuje AFV to żart, faktura wygląda delikatnie mówiąc słabo, a do tego obie połówki form nie są w żaden sposób ze sobą powiązane. Tzn nie ma ciągłości wzoru / faktury. Czy przejdzie jak ten element zrobię gładki ??
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Ja takie uszka lubiłem sobie podmieniać z zestawów Dragona M4. W tych nowszych M4 jest blaszka z czymś takim podobnym, sa to mocowania na paski do narzędzi. Coś takiego dałem w GAZie na bokach kabiny.
Odpowiedz
Uszka blaszane są, tylko to dziadostwo jest */#@%&*@$# i nie umiem tego g***a podoginać żeby było dobrze.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(15-02-2015, 21:00)Aleksander Janas napisał(a): Uszka blaszane są, tylko to dziadostwo jest */#@%&*@$# i nie umiem tego g***a podoginać żeby było dobrze.
Przy takich "*/#@%&*@$#" ja rzucam model o ścianę... ale Ty pewnie sobie z tym poradzisz...
Pozdrawiam i kibicuję...
Odpowiedz
Ponieważ trzeba się rozwijać, uczę się rzeźbienia w GSie.
Próbuję wydłubać "worek", w który ktoś nawtykał "miękkie" przedmioty i powiesił na wieży.
Zacząłem od wydłubania przybliżonego kształtu, a po stwardnieniu rdzenia zabrałem się za "rzeźbienie" ostatecznego kształtu.

Tak mi to wychodzi:
[Obrazek: 0014.jpg]

[Obrazek: 0015.jpg]

[Obrazek: 0016.jpg]

A tak to wygląda po przyłożeniu do wieży:
[Obrazek: 0017.jpg]

Kontynuować ten obłęd, czy porzucić to szaleństwo i czekać na PA ??
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Pracuj w rękawiczkach bo zostawiasz odciski palców, he, he. Te fałdy z prawej strony troszkę nienaturalnie wyglądają. Najlepszych rad udzieli Paweł. Ja kiedyś też próbowałem tworzyć z GS, ale już mi przeszło.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Krzysztofie paluchy widać na rdzeniu, który oklejam GSem. Formuję tą wierzchnią warstwę. GS chyba trochę źle wymieszałem i wyszło ciemne pasmo akurat na końcu fałd, przez co na zdjęciach jest to trochę zdeformowane Undecided
Prysnę to podkładem i zrobię jeszcze raz zdjęcia może ich odbiór będzie trochę lepszy Sad

No i jak by nie było, to moje pierwsze podejście do tematu i wyszło jak wyszło Blush
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz