Churchill |Tamiya, 1/35|
Witam, na wstępie chciałem się przywitać i zaprezentować Wam mój warsztat z budowy 3 w karierze czołgu. Pancerką zainteresowałem się z 2 miesiące temu, znudzony trochę lotnictwem, no i wpadłem Big Grin

Brytol będzie prosto z pudełka, narazie jestem na etapie nauki malowania CM i uczenia się technik postarzania, także liczę na wszelką pomoc z Waszej strony.

Jestem właśnie po podstawowych malunkach CM.

[Obrazek: DSC_0210-001_zpswc7sixr3.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0211-001_zpsubarri3o.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0212-001_zpsrgrsojai.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0213-001_zpsvcpxvdmo.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0214-001_zpsewtldtjb.jpg~original]

Następne kroki to "lajtsy" i filtr po całości. Na osłonie układu wydechowego położyłem już wstępnie na próbę filtr AK do pojazdów NATO i tak się zastanawiam, czy nie za bardzo mi ociepli tą brytyjską zieleń? Confused Co Wy na to?

Pozdrawiam
Pozdrawiam Daniel iceman Gronowski
Odpowiedz
Super wygląda. Myślę, że dobrze będzie wyglądać z tym filtrem.
Odpowiedz
No i kolejna stonoga Wink na forum , ładnie pomalowane CM .
Odpowiedz
Dziękuje.
Odpowiedz
Efekt CM robi wrażenie Cool
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Duży kontrast dobrze rokuje kolejnym etapom malowania.
Coś tak czuję, że będzie ładnie!
Odpowiedz
Fajnie wygląda, będę miał od kogo zrzynać jak zacznę - za kilka lat Big Grin - malować swojego.

Przepraszam autora za OT, ale ciągle próbuję zrozumieć CM, a tu jest fajny okaz.
Kto mi powie czy tak jak Ajs wymalował jest dobrze ?? Tzn, błotniki mają gradient: jasne z przodu ciemne z tyłu, a wieża odwrotnie. Tylko niech jakiś dowciniś nie napisze, że wieża jest obrócona Wink
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
Fajnie, że się podoba, powoli zaczynam kumać jak malować.
Pojazd już przefiltrowany i uważam, że elegancko się to przegryzłoWink Zdjęcia następnym razem, bo nie chce mi się już majdanu rozkładać.

Aleksander Janas napisał(a):Przepraszam autora za OT, ale ciągle próbuję zrozumieć CM, a tu jest fajny okaz.
Kto mi powie czy tak jak Ajs wymalował jest dobrze ?? Tzn, błotniki mają gradient: jasne z przodu ciemne z tyłu, a wieża odwrotnie.

Być może masz rację z tym kierunkiem, dla mnie powiem szczerze to jest szczegół, lufa też jest tak niekonsekwentnie pomalowana, wizualnie mi się podoba i jakoś to współgra razem, także chyba jest okWink
Odpowiedz
Danielu - nie jest moim celem wykazać, że coś zrobiłeś źle. Ja po prostu próbuję od jakiegoś czasu zrozumieć CM, żeby robić to naturalnie, a na Twoim modelu CM jest bardzo wyraźnie namalowane.
Pozdrawiam Olek
Odpowiedz
(02-02-2015, 20:32)Aleksander Janas napisał(a): Danie- nie jest moim celem wykazać, że coś zrobiłeś źle. Ja po prostu próbuję od jakiegoś czasu zrozumieć CM, żeby robić to naturalnie, a na Twoim modelu CM jest bardzo wyraźnie namalowane.

Jasne, rozumiemWink Ja troszkę idę na żywioł przy robieniu CM i stąd może te niezgodności z teorią modulowania na moich modelachBig Grin

Jak jesteśmy przy CM, to tak mi wyszła na KV-2

[Obrazek: DSC_0172-001_zpse1ea0521.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0171-001_zps884f2d93.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0169-001_zps6a07c9a6.jpg~original]
Odpowiedz
No fajnie Ci ta modulacja wychodzi Cool
No i dobór tematów bardzo w moim guście :)
Mam nadzieję, że moim 3 modelem chociaż zbliżę się do twojego poziomu Big Grin
Odpowiedz
Wygląda ciekawie, lepiej niż KW. Jadę niedługo do kolegi na modelarski weekend i chyba wiem co będę robił Tongue

Olku, ja jestem zdania, że do modulacji podchodzisz zbyt matematycznie i próbujesz to jakoś ująć w fizyczne ramy. Myślę, że warto by tą dyskusję kontynuować w odpowiednim temacie żeby Danielowi nie robić bałaganu.
Odpowiedz
W międzyczasie namalowałem "lajtsy" mieszanką białej oraz khaki z Vallejo, pomalowałem wstępnie narzędzia i sfiltrowałem pokraka. Najpierw zrobiłem miksturę z zielonej farby olejnej i płynu do zapalniczek (stąd gdzieniegdzie zielona poświata w zakamarkach, którą zakryje łosz), a chwilę po tym położyłem filtr AK do pojazdów NATO.

Tak to teraz wygląda

[Obrazek: DSC_0217-001_zpseuzo9fth.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0218-001_zps4nsaw96t.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0219-001_zpsq97s5wrp.jpg~original]

[Obrazek: DSC_0220-002_zpsasltbc3f.jpg~original]

Pytanie do znawców tematu - czy gaśnica i ta tuba z boku wieży może zostać w kolorze kamuflażu, czy przemalować na jakiś konkretny kolor?
Odpowiedz
Krocz dalej tą drogą, jest słuszna!
Podoba mi się coraz bardziej.
Odpowiedz
A dziękujeExclamation
Odpowiedz