Beute tank MK. IV "Female", Takom 1/35, czyli teutoński pierożek ;)
Jeszcze ich na stałe nie wsunąłem ale jest to wykonalne Wink
Rozpiłowałem nieco ten otwór, lecz nie dało to zadowalających rezultatów. Można było km wsunąć, ale ryzyko uszkodzenia obejmy było duże. Dlatego zeszlifowałem skrajny pierścień na lufie Abera, ale nie całkowicie i dzięki temu lufy ładnie się zatrzaskują po wsunięciu.
Jedynie co bym zmienił to dodał jakiś ogranicznik, tak aby jarzmo nie mogło się obrócić o 180 stopni.
Odpowiedz
(01-07-2015, 21:56)JanuszF napisał(a): [Obrazek: MK36_zpsmzeyhdc4.jpg]
Masz jakieś foto referencyjne? :) Chodzi o te dwie śruby na dole. W swoich materiałach dostrzegam tylko nit.
Chyba, że te śruby są charakterystyczne tylko dla męskich sponsonów.
Odpowiedz
Niestety Sad nic nie mam.
Wydedukowałem, że muszą być to śruby. Zarówno Liberty jak i Grit posiadają 2 otwory w tym miejscu. Więc raczej to nie jest przypadek.
[Obrazek: IMG_3682.jpg]
[Obrazek: Grit_12.jpg]
Nitów raczej wykręcić się nie da Wink. Mało prawdopodobne jest to, że 2 nity by wypadły, a jeszcze mniej prawdopodobne, że stałoby się to na dwóch różnych egzemplarzach.

Na archiwalnych fotkach ciężko coś dostrzec, bo w tym miejscu zbierały się zanieczyszczenia.
Odpowiedz
W sumie od spodu są śruby, więc masz rację Cool

[Obrazek: Grit_14.jpg]
Odpowiedz
(01-07-2015, 21:56)JanuszF napisał(a): Porównanie części zestawowych i poprawionych.
[Obrazek: MK38_zpsqnr6deaw.jpg]
Kolejny babol wykryty Ninja Na lewych drzwiczkach, w dolnym rzędzie powinno być 6 nitów. Natomiast na prawych tylko 5 nitów.
Odpowiedz
Odkryłem fajną sprawę: jeżeli montujesz lufy Abera, to nie musisz ich mocować z resztą plastikowego karabinu, można bezpośrednio klejem CA przykleić je do mocowania w sponsonie Big Grin
Odpowiedz
(22-07-2015, 19:26)JanuszF napisał(a): No to zrobiłem jak radziłeś. Dodałem jeszcze po 2 otwory na relingach.
[Obrazek: MK53_zpsrmq2dcvo.jpg]
W jaki sposób udało Ci się tak ładnie zaszpachlować szczelinę pomiędzy tymi płytami?
Odpowiedz
Trochę było z tym zabawy. Spoinę wypełniłem Magic Sculpem i uformowałem takim dentystycznym upychałem z kulką na końcu. Potem jeszcze natryskiwałem z aero surfrcera i wykończyłem odpowiednio wyprofilowanym pilniczkiem zrobionym z papieru ściernego i patyczków po lodach.
Jak będę tadpole robił to ułatwię sobie pracę i zetnę jeden rząd nitów, myślę, że dzięki temu zajmie mi to mniej pracy. na tej dolnej listwie i tak 3 ścinam pod śrubki i zostaje chyba ich 10 do usunięcia i ponownego naklejenia.
Po bokach jak się spłaszczy nity to wypełnienie tym sposobem szpar zajmuje nie więcej niż kilka minut.
Najbardziej kłopotliwa jest szpara z tyłu.
Odpowiedz