T-72B/B1 w/kontakt-1 Trumpeter 1/35 - inbox
Photo 
Cześć,
[Obrazek: qayoOw1oiFALzi2B]
Podrzucam tutaj swój skromny inboxik nowego zestawu Trumpka. Może komuś się przyda. Wink
Na wstępie dodam - w tym wpisie nie będę się zajmował kwestiami merytorycznymi. Póki co za mało wiem o tym pojeździe. Ale zapraszam do uzupełniania. Big Grin
[Obrazek: PNZEeQxgdc99o2Er]
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wielkość pudełka. Dla porównania zobaczcie jak prezentuje się "standardowe" pudło dla 35 Trumpetera.

[Obrazek: mUztxBhBERCfiDP7]
Po otwarciu - okazuje się, że pudło nie dość, że duże, to jeszcze całkiem, całkiem wypchane ramkami - mamy tu 28(!) ramek plastikowych, 2 z miękkiego tworzywa, 3 arkusiki blaszek, osobno spakowaną wieżę i wannę kadłuba, winylowy wężyk, miedziany drucik i linka holownicza, kalki, instrukcję i osobny folder ze wzorami malowań. Uf... chyba nic nie pominąłem.

[Obrazek: QRbnfcQ98OKbxKJw]
Jak widzicie części nie zmieściły mi się na bristolu wielkości 70x100cm...
[Obrazek: f6hBcamK2zeITxYN]
Na początek - blaszki. Dostajemy całkiem sporo różnorakiej drobnicy. Znaczną część arkusików zajmują nakładki do przyklejenia na osłony antyradiacyjne na wieży. Blaszkę w dolnej części zdjęcia otrzymujemy w liczbie sztuk dwóch.
[Obrazek: rkMYW3zZd9Rnv6oX]
[Obrazek: eYJ7Z7PTrSKhKVGs]
Wieża - tu przydałoby się ją skonfrontować z jakimiś dobrymi planami. Na tyle na ile się orientuję największą bolączką T-72 w różnych wersjach, które były dotychczas dostępne na rynku były zwichrowane wymiary lub kształt wieży. Do samego detalu nie mam żadnych uwag - wygląda to świetnie!
[Obrazek: UiYnAnUTKvMog47A]
Dalej mamy części kadłuba, w tym osłony przeciwpyłowe. Też fajnie odlane - są tak cienkie, że pod słońce przepuszczają światło.
[Obrazek: YpI6qnItWrSo6bH9]
Wanna kadłuba i "bonusy" - winylowy przewód, drucik i poly capy na koła.

Gąsienice - ogromny plus za to, że nie uświadczymy na nich wypychaczy,
[Obrazek: aHPOQkGDjIjPViNf]
[Obrazek: 8iNtsEV2hofhvKlA]
I lecimy dalej z częściami kadłuba i wieży:
[Obrazek: TAv23uxKYVmTJVJG]
[Obrazek: u6LPUHqtRgXXUeKC]
[Obrazek: pAfNQwkyUf0rb0l4]
[Obrazek: 7daOOQKTt4eq2qgU]
[Obrazek: dI6P0zZntHX8Mqho]
[Obrazek: 7daOOQKTt4eq2qgU]
Naprawdę ładnie wyglądają zapinki na zasobnikach... zastanawiam się, czy w ogóle warto wymieniać je na fototrawionki.
[Obrazek: EpJdydV6d6D12nB2]

Tu jak widać chyba trafiła nam się ramka z trumpeterowskiego T-72 BM3
[Obrazek: bPvC7W4Hn9eHKxrw]

Lecimy dalej:
[Obrazek: OFjSlEiBOkPRB8kK]
[Obrazek: Wdy8KSIBceTuAWAG]
[Obrazek: eFEWpoduYfjqotdD]
Pierwsza z dwóch wersji ramek z elementami układu jezdnego. Trumpeter dał nam do wyboru dwa rodzaje kół jezdnych.
[Obrazek: pV974PGIhEJVYJKL]
[Obrazek: W80ZoWjI4WYAkcoj]
I druga wersja ramek:
[Obrazek: xkQuTzf7J3uIuqON]
[Obrazek: aAzvUgdSXpccnPo3]

[Obrazek: 3kt22EFvpHATmd4n]
Kostki ERA - to co mnie bardzo cieszy, to fakt, że mnóstwo z nich jest odlanych pojedynczo. Przy tym są naprawdę ładne.
[Obrazek: FAQFv8TviGhyJuVd]

[Obrazek: a7b2sGd1dmuAwgIV]

Jedyna rzecz, która od początku mi się w modelu nie podoba, to oczywiście plastikowa lufa składana z połówek.
[Obrazek: RzHkRWGZjpUEdZYa]

Części gumopodobne - o ile osłony jarzma armaty, czy worek na łuski wyglądają nieźle, o tyle belka "drewniana" to jakaś pomyłka.
[Obrazek: ct7Zn1OZAkTLBEzK]

Instrukcja - czysto, schludnie i czytelnie.
[Obrazek: 6A1LCCB0leU9FNwj]

Na koniec - folder ze schematami malowań. Chwali się to, że mamy tu przekrój pojazdów od ormiańskich i azerskich, przez marokańskie aż po wozy z konfliktu na Ukrainie. Jednak do samych schematów warto podejść z rezerwą. Dla przykładu - separatystyczna "113" to tutaj mix dwóch różnych czołgów, w dodatku ze złymi kolorami kamuflażu.
[Obrazek: 7etWvvEIJTpSViaC]
[Obrazek: 1rQcHmaFFNW36RGt]

I dla przyzwoitości, na koniec - kalki.
[Obrazek: ULDqUQhH3P9Gsb1v]

Podsumowując - moim zdaniem, ten model to obowiązkowy zakup dla wszystkich fanów nowoczesnej, rosyjskiej pancerki. Części są świetne, jest ich ogrom, dostajemy sporo bonusów, szeroki wybór malowań, słowem - model niemalże kompletny. Tylko ta cena...
Odpowiedz