Panzerkampfagen VI TIGER I Ausführung E Late Version Tamiya
Jak na pierwszy raz to blacharka wyszła Ci świetnie Cool
W kwestii lupy. Sam kombinowałem po powrocie do modelarstwa, z lupami i ostatecznie zmieniłem skalę na 1/35 Big Grin gdzie mój wzrok świetnie sobie radzi.
Gdybyś preferował tę drogę, to są modele w skali 1/25, 1/16 a Dragon robi nawet modele w skali 1/6, tylko taki model może się na biurku nie mieścić Big Grin To jest oczywiście żart.
Z mich doświadczeń wynika, że najwygodniejsze są te nagłowne. Niestety, tanie zestawy są ciężkie, soczewki mają małą głębię ostrości i trzeba sztywno trzymać głowę, co nie jest zbyt komfortowe przy dłuższej pracy.
Z tego co słyszałem, to najlepsze są lupy chirurgiczne. Są bardzo lekkie, ale niestety kosztują kilka tysięcy złotych. Osobiście nie miałem z nimi styczności. Myślę, że powinieneś wybrać się do sklepu dla medyków i tam sobie po przymierzać Big Grin
Gąsienice zawsze montuj "na oko", bo jeżeli na pojedynczym ogniwie będziesz miał odchyłkę 0,1mm (czyli niewiele) to w sumie na całej taśmie wyjdzie Ci różnica 1cm, a to już kilka ogniw.
Odpowiedz
(05-04-2015, 09:24)Tomasz Hejmo napisał(a): Sprobuj z kulkami bga. Powinno byc latwiej jak masz wygniecione dziury.

Dzięki wielkie za radę! Już zamówiłem kulki.
Pozdrawiam
K
Odpowiedz
(05-04-2015, 13:51)JanuszF napisał(a): Gdybyś preferował tę drogę, to są modele w skali 1/25, 1/16 a Dragon robi nawet modele w skali 1/6, tylko taki model może się na biurku nie mieścić Big Grin To jest oczywiście żart.
Z mich doświadczeń wynika, że najwygodniejsze są te nagłowne. Niestety, tanie zestawy są ciężkie, soczewki mają małą głębię ostrości i trzeba sztywno trzymać głowę, co nie jest zbyt komfortowe przy dłuższej pracy.

Żarty żartami - a zwiększanie skali to pewnie decyzja, która kiedyś mnie czeka... Zacząłem od 1"35 i już narzekam Wink
Dziękuję bardzo za radę w kwestii lup!
Pozdrawiam
K
Odpowiedz
(05-04-2015, 09:24)Tomasz Hejmo napisał(a): Sprobuj z kulkami bga. Powinno byc latwiej jak masz wygniecione dziury.

Zacząłem wczoraj robić nity przy użyciu kulek. REWELACJA!!! Kupiłem kilka średnic, bo nie wiedziałem jakie będą najlepiej wyglądać jako nity na zasobniku - pasują 0,4 mm. Pomimo upierdliwości w robocie, chyba tak będę robił nitowania na kolejnych modelach. jak skończę (może dzisiaj) to wrzucę fotki zasobnika z nitami
Pozdrawiam
K
Odpowiedz
Niebawem miesiąc mienie, a obiecanych fotek brak Confused
Odpowiedz
(03-05-2015, 13:55)JanuszF napisał(a): Niebawem miesiąc mienie, a obiecanych fotek brak Confused

No wiem dałem odwłoka... Confused ale cały czas w rozjazdach jestem - taką mam pracę. W przyszłym tygodniu będę przez 5 dni w kraju to postaram się fotki wrzucić.
Generalnie model skończony i przygotowany do malowania. Friule postarzone metodą na domestos + ocet. W międzyczasie poskładałem polski TP7 - na nim uczę się i testuję malowanie aerografem oraz różne techniki weatheringu i brudzenia.
Tymczasem pozdrawiam z Meksyku...
Odpowiedz