Pz.Kpfw. III ausf. L
Całkiem niedawno rozpocząłem zmagania z tym ausf. L:
[Obrazek: 07460.jpg]
Jest to pojazd cechujący się bardzo ciekawą i unikalną konfiguracją ale o tym za chwilę. Może zacznę od modelu jakim dysponuję, otóż jest to produkt uboczny powstały w wyniku zamiany wanny i sekcji nadsilnikowej jakiej dokonałem pomiędzy Pz.Kpfw. III ausf. L i StuGiem ausf. G (tak będzie niebawem hybryda Wink obydwa produkcji dragona. W wyniku tej roszady została mi "wczesna" wieża ausf. L(ta z okienkami po bokach) i późna wanna(bez okienek) ze Stuga. Początkowo miałem pewne obawy czy uda mi się wykonać merytoryczny model z wspomnianych pozostałości. Całkiem przypadkiem natknąłem się na zdjęcie i krótki opis powyższego pojazdu w panzer tracts poświęconym późnym "trójką".
Z racji tego, że jest to produkt uboczny postanowiłem zrobić model prosto z pudełka, tyle, że w moim wykonaniu Prosto z pudełka" wygląda w ten sposób, iż całkiem przypadkiem dokleiłem "kilka" fototrawek z dedykowanego do tego modelu zestawu aber, który w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w moich zasobach. Inny nieprzewidziany zbieg okoliczności sprawił, iż stałem się posiadaczem aberowskiej lufy do tego modelu... Może teraz, krótko o samym pojeździe. Moja wiedza na temat "trójek" jest bardzo skromna jednak mimo tej ułomności będę starał się wykonać model jak najbardziej merytorycznie. Z tego co wiem widniejąca konfiguracja jest bardo nietypowa. O ile pojazdy z późniejszą wieżą(bez okienek) i wcześniejszym kadłubem są dość powszechne o tyle moja "3" to dosłownie i w przenośni biały kruk Wink. Ciekawa jest kwestia dodatkowego opancerzenia, które występuje na kadłubie lecz nie występuje na wieży. Mało tego, nie ma nawet ramy pod dodatkową płytę. Także wczesna maska jarzma z dwoma zasłanianymi wizjerami budzi pytanie czy aby nie jest to składakHuh. Do nietypowych cech można zaliczyć także niestandardowy pojemnik na prawym błotniku. Zdjęcia z aktualnym stanem prac wrzucę wieczorem, a tym czasem proszę wszystkich, którzy mają jakąś wiedzę czy sugestie na temat tego pojazdu o wsparcie.
Pozdrowienia!
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Rayl, wspominałeś coś o Panzer Tracts. Jakie lepsze źródło można by sobie wyobrazić? Wink
Odpowiedz
Fakt Big Grin, jednak ciekawi mnie czy są jakieś inne zdjęcia takich blaszaków Tongue. Może ktoś ma info o jednostce...Angel
Odpowiedz
Przewertowałem swoje zasoby zdjęć według klucza: dodatkowe opancerzenie na kadłubie, brak dodatkowego opancerzenia na wieży. Oczywiście w przypadku wersji N jest to częsta konfiguracja, ale jeżeli chodzi o J/L, to rzeczywiście rarytasy.
No i znalazłem chyba jedno interesujące zdjęcie:

[Obrazek: hbklnklm_zpsz5qf5eun.jpg]

Konfiguracja pojazdu wydaje się podobna do Twojego. Brak chyba też bocznych włazów w kadłubie. A najlepsze jest to, że widać oznaczenie dywizyjne!

Poza tym znalazłem też dwa inne zdjęcia:

[Obrazek: hmxgf_zpsju1kmspt.jpg]
[Obrazek: ssrtxs_zpsz8uazgmz.jpg]

Ten dolny wydaje się być ewidentnie pojazdem DAK (krótkie gacie załoganta?), natomiast ten górny, mimo osobników w mundurach z orłami Luftwaffe, też wydaje się mieć parę poszlak wskazujących, że mógł to być pojazd DAK (np. charakterystyczne dla Pz.Rgt. 8 umiejscowienie rusztowania na kanistry).
Odpowiedz
Dzięki Bartku za fotki. Ta pierwsza jest najbardziej pomocna. Obecnie planuje pomalować model na szaro z nieco bardziej rozmytym, może wręcz szczątkowym zimowym odzieniem. Jednak w moim przypadku współczynnik "co wyjdzie" jest bardzo duży toteż podchodzę do tematu malowania na chwilę obecną niezobowiązująco. Widzę, że dysponujesz niezłą bazą fotograficzną więc spytam Cię czy masz fotki otwartego dwudzielnego włazu dowódcy?
Odpowiedz
Paweł, Ty zawsze jakiegoś fajnego składaka wynajdziesz. Mam nadzieję, że dojedziesz do końca Tongue
Odpowiedz
(07-10-2015, 12:21)Rayl napisał(a): Widzę, że dysponujesz niezłą bazą fotograficzną więc spytam Cię czy masz fotki otwartego dwudzielnego włazu dowódcy?

Ja tylko od jakiegoś czasu staram się zbierać wszystkie fotki, które na ebay-u znajduje i na missing-lynx.com co piątek wrzuca bądź linkuje Eric Reist.

http://www.network54.com/Forum/47207/thr...iew+Thread

Jak będę miał chwilę czasu, to poszperam raz jeszcze. Cool
Odpowiedz
Ma ktoś może zdjęcia dwudzielnego włazu w kopułce dowódcy. Moje "prosto z pudła" nieco ewoluowało i zrobiłem właz dowódcy od podstaw gdyż ten zestawowy jest zdecydowanie za gruby.  Nie jestem przekonany do spodniej części jaką zaproponował Dragon, a jak na złość nie mogę żadnego zdjęcia znaleźć Dodgy .
Odpowiedz
http://www.armortek.co.uk/Forum3b/viewto...7&start=60
zobacz następną stronę.. Wink
http://s1332.photobucket.com/user/iacopo...d.jpg.html
Odpowiedz
Wielkie dzięki!
Odpowiedz
[Obrazek: 12440701_921066827982465_1867969176442697652_o.jpg][Obrazek: 12491824_921067004649114_4430175029611924224_o.jpg][Obrazek: 12487089_921066711315810_6186481491129753521_o.jpg]
Odpowiedz
Świetnie to wygląda. Idealna ilość blach jak dla mnie.
Odpowiedz
Zrekompensowałem to sobie plastikiem ; )
Odpowiedz
Właz masz zbyt gruby.. o jakieś 0,01 mm.
Big Grin
Odpowiedz
Zawsze podziwiam ludzi którzy umieją poskładać zapinki do narzędzi. Dla mnie to za wysoki stopień zaawansowania.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz