Tiger I s.Pz.Abt.502 Initial prod. DML
Cześć Panowie. Wracam po długiej przerwie, udało mi się w końcu zmienić lokalizację. Warsztat rozlokowany, dostęp do sieci załatwiony można w końcu modelować.
Na samym początku pragnę podziękować Pawłowi za pomoc w ustaleniu wielu kwestii merytorycznych.
Jeżeli chodzi o sam model to planuję wykonać "3" dorzucę do pudełka trochę Abera, gąski metalowe jak w końcu dojadą i zapewne jakieś linki. Pracować będę na starszym zestawie mam nadzieję że go nie sprofanuje.
İmage

Jak ma koś jakieś dobre fotki pokazujące rozmieszczenie detali na pancerzu będę bardzo wdzięczny. Fotek nigdy za wieleBig Grin
Odpowiedz
To jeszcze zestaw ze starych dobrych Dragonów?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Kamil, dobrze Cię znowu widzieć przy warsztacie! Cool
A co do detali, to jak na tiif.de nie wiedzą, to już chyba nikt nie wie... Ja dłubałem kiedyś bodajże "112" ale po pierwsze niewiele pamiętam, a po drugie praktycznie każdy z tych Initiali był inny.
Odpowiedz
Zgadza się jest to starsza wzbogacona wersja Tygrysa :-D zapomniałem wspomnieć że mam jeszcze sporo złomu Voyagera. Bartku na szczęście na tiif.de coś wiedzą o tym pojeździe. Szału nie ma od nadmiaru wiedzy o nim ale dobre i to.
Odpowiedz
Długa przerwa dobrze zrobiła mam już najgorsze rzeczy zrobione. Poprawiona geometria, wanna elegancko pasuje do góry, kółka wszystkie zrobione. Można dobić detal.
İmage
İmage
İmage

Starałem się poprawić napis, udało się ale na fotce nie widać tego za dobrze, lepszych na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zrobić
İmage

Oczy wlepiałem w mikroskopijne zdjęcia w pomocy na odpowiedzi jaki powinien być typ mocowań lin holowniczych ale nadal nie wiem Angry.
Gąski zastosuję tu Masterclubowe lustrzanki, zasobnik Abera do PZ III, lufa będzie od RB, detale od Voyagera i piasty od Voyagera (prawdopodobnie)
Odpowiedz
Coś kojarzę, że wspominałeś o piastach kół z Voyagera, ale chyba to wyedytowałeś.  Cool

W związku z tym chciałem Cię zapytać dlaczego nie weźmiesz ich z Mid-a z zimmeritem, którego przecież robiłeś?
Odpowiedz
Edytowałem bo Tomek wstępnie zadeklarował się z pomocą, właśnie przetransportowałem spore pudło z gratami modelarskimi z mojego poprzedniego lokum modelarskiego i będę szukał w nim tych piast, oby były ale wydaje mi się że komuś oddałem pozostałości.....
Odpowiedz
Lin holowniczych prawdopodobnie w ogóle nie było.
Pzdr
Odpowiedz
(10-10-2015, 21:34)Seba napisał(a): Lin holowniczych prawdopodobnie w ogóle nie było.

Dzięki za podpowiedz. Dance
Odpowiedz
Kamil, a z jakiego okresu robisz tą "3"? Bo jeśli to jest ta charakterystyczna sztuka z łatką na przedniej płycie (przynajmniej w części okresu swego istnienia), to masz ją jeszcze na przykład na okładce Repairing The Panzers 2:

İmage
Odpowiedz
(11-10-2015, 19:51)bartek72 napisał(a): Kamil, a z jakiego okresu robisz tą "3"? Bo jeśli to jest ta charakterystyczna sztuka z łatką na przedniej płycie (przynajmniej w części okresu swego istnienia), to masz ją jeszcze na przykład na okładce Repairing The Panzers 2:

İmage

W planach mam zrobienie go w malowaniu zimowym.
Odpowiedz
Fajnie, że ruszyłeś z warsztatem. W kwestii piast to mnie je dałeś. Jeśli nadal ich potrzebujesz to z chęcią Ci odeślę. Patrząc na Twój warsztat zaczynam żałować, że swojego initiala na produkcję listopad/grudzień '42 zaczłem przerabiać  Undecided ...
İmage
Odpowiedz
Panowie bardzo dziękuję wszystkim pomocnym ale piast już nie potrzebuję, na starych ramkach tez odnalazłem te elementy :)
Odpowiedz
Zgromadziłem zapasy:
İmage

W końcu udało mi się wyprostować całą bryłę, nie było tak lekko jak by się wydawało.

İmage
İmage
İmage

Nie mogło się obyć bez drobiazgów. Niestety detale wyposażenia to tylko i wyłącznie wróżenie z fusów Sad 

İmage

Klamerki lewara ruchome, więc jak zmienię zdanie i dorzucę lewarek(czego raczej nie przewiduje) to problemu nie będzie
Odpowiedz
Warsztat Kamila Kowalika - niejednemu oddech zatyka !!  Czekam na postępy prac. Lubię Twoje relacje....
Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz