T 34/85 model 1944 Dragon 1/35
To ostatnie zdjęcie niezły bajer ze zróżnicowanymi kolorami po błotnikach i nawierzchni - chyba "kupiłem" - dzięki

Dodatkowo całość zwieńczy ludzik from Russia :) przepraszam za zdjęcia takie z warsztatu.
[Obrazek: DSC_0002_12.jpg]
[Obrazek: DSC_0001_16.jpg]
Pozdrawiam
Odpowiedz
No kochany wypas :) Jak już zadałeś sobie tyle trudu,to jeszcze wymień końcówkę kadłubowego DT na metalową, uzupełni całość.
Odpowiedz
Tak z ciekawości, w którą stronę powinny być zwrócone 'żaluzje' na silniku? One się obracały o 360 stopni, czy tylko 'do przodu', czy tylko 'do tyłu'?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedzi - spróbujemy wprowadzić proponowane przez kolegów zmiany w życie.
Co do żaluzji to szczerze powiedziawszy pojęcia nie mam - mam tak ustawione jak w teciaku z MOB, w modelu maja możliwość raczej obrotu o 180 st.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bandaże  trochę podniszczyłem, kadłubowy wymieniłem na stalowy, założyłem siatkę nad żaluzjami. Spawów nie strzeliłem, miliput się nie lepił - zamówiłem greenstuff'a i spróbuje jeszcze coś podrobić. Tak czy siak zbliżam się do malowania.
Zmienia się jednak malowanie na rejon Prus Wschodnich, pasków nie będzie tylko red star.

[Obrazek: DSC_0006_14.jpg]
[Obrazek: DSC_0005_13.jpg]
[Obrazek: DSC_0002_13.jpg]
[Obrazek: DSC_0003_19.jpg]
[Obrazek: DSC_0004_17.jpg]
[Obrazek: DSC_0009_10.jpg]
[Obrazek: DSC_0014_7.jpg]
[Obrazek: DSC_0012_7.jpg]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Blotnik na zadku bardzo fajny :-)
Odpowiedz
(25-03-2016, 05:47)Kamil Kowalik napisał(a): Blotnik na zadku bardzo fajny :-)

Kamil, 5:47? Chyba na ryby wstawałeś. Cool

A teciak, Jacku, fajny. Tylko byś mu rury wydechowe rozwiercił. Wink
Odpowiedz
Świetny, musiałeś go teraz robić jak mój się na warsztacie jest? Co patrzę na twój to chęć do roboty odchodzi.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Elegancki teciak.
Dlaczego wymieniałeś wieżyczkę dowódcy?
Odpowiedz
Niestety z Green Stuff też poległem - spawy wychodzą zdecydowanie za duże (zalałem niepotrzebnie płynną szpachlówką wcześniej) i musiałbym teraz szlifować każdy uchwyt - więc jeżeli planuje się spawy w tego typu rzeczach to trzeba  robić na powierzchnię "surową" (zawsze jakieś doświadczenie)

Kamil - dzięki (co do wstawania ja do pracy wstaję trochę po 4 rano dzień w dzień)
Krzysztof - bez przesady rób swojego bo wygląda nieźle i mną się nie przejmuj potrafię zepsuć model w sekundę :)
Bartek - nie za bardzo się da bardziej rozwiercić ze względu na załamanie wydechu a poza tym już się łamie plastik (jest maks. cienko)
Tenngeri - osłonę miałem żywiczną i jest zdecydowanie lepsza od zestawowej (struktura odlewu itp)

Tak więc przechodzę do etapu pt. malowanie i raczej zrobię tzw. mocną modulację - dołem dużo błota ( to już ostatni mocno błotny będzie - następny chcę robić spychacz :))))
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ta wieżyczka dowódcy jest chyba od Voyagera? Tez jej używałem kiedyś. Dragon ma w bardzo wrednym miejscu ślad po łączeniu form dużo czasu trzeba poświęcić na jego usunięciu i później poprawić strukturę. A Voyager daje ją w zestawie podstawowym, więc dopłacać nie trzeba :)
Odpowiedz
Tak z Voyagera - przygotowany do malowania. Oczywiście podczas rozczłonkowywania pourywałem części, nie wszystkie koła mi zlazły - posklejało je.
No cóż dodatkowa robota - jutro będą kolorki - używam tego co na zdjęciu .

[Obrazek: DSC_0001_17.jpg]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Mi to zawsze jakieś blachy odpadają. Tylko opisuj proces malowania żebym miał od kogo ściągać.
Krzysiek
Odpowiedz
Bazę już pomalowałem (z cieniami) -  w niedziele zrobię zdjęcia i coś napiszę. Krzyśku teraz kolej na Ciebie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jeszcze kilka pierdółek do zamontowania i najważniejsza rzecz - rozpracowanie koloru bo farbami Tamiya maluję.
Krzysiek
Odpowiedz