Centurion Shot Kal AFV Club 1:35
Witam, pozdrawiam wszystkich!

Tomek Hejmo zaprosił mnie do wrzucenia tutaj mojego warsztatu, więc oto on. Co prawda jak obejrzałem Wasze prace stwierdziłem że poziom trochę za wysoki dla mnie, w zasadzie zwykłego sklejacza Big Grin ale mam nadzieję, że się od was czegoś nauczę.

Buduję Centuriona z czasu wojny Yom Kippur, ze wzgórz Golan. Plan zakłada postrzelanego weterana, gdzieś około czwartego dnia wojny. Myślałem o zrobieniu wozu z 77 Batalionu 7 Brygady. Instrukcja AFV clubu iprzewiduje jedno malowanie z tej brygady (i drugie ze 188) ale nie precyzuje jaki oddział przedstawia schemat. Według tego co znalazłem w necie (paski na lufie nr batalionu, szewron - kompania, nr na płachtach - pluton) wychodzi że te malowania to wóz dowódcy 2 plutonu 3 kompanii 82 batalionu (kompania żółtodziobów, zmasakrowana niemal natychmiast po wejściu do akcji w pasie działania 188 brygady, z tego co czytałem) i 3 pluton 74 batalionu (więc w zasadzie w pasie działania 7 brygady). Więc będę musiał coś sztukować.

Tylko nie wiem czy to co wyczytałem o oznaczeniach to prawda...

Z dodatków kupiłem tylko siatkę na kosz (bo ta w zestawie to porażka) tylko  nie wiem jak długo będę musiał na nią czekać. Odpuściłem blaszki, bo moim zdaniem model ma fajne detale, a na blaszkach bym utknął na tak długo, że pewnie nigdy bym nie skończył... Chyba będę musiał tez dokupić metalowe liny holownicze.

Osłonę jarzma i płachty identyfikacyjne zrobiłem z Magic Sculpta.

Przepraszam, że fotki nie są na jednolitym tle. Na moja obronę mam to, że kolor stołu z grubsza odpowiada kolorowi ziemi jaka będzie na podstawce Big Grin 

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage[/quote]

Zdemolowałem wczoraj prawy zasobnik:

İmage
İmage
İmage

Nieco oberwało się też lewemu:

İmage
İmage[/quote]

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage[/quote]

İmage
İmage
İmage
İmage

Zbliżenia na pokrowiec
İmage
İmage[/quote]

Model dostał pierwsze warstwy malarskie. Po raz pierwszy próbowałem robić preshading (czarnym washem Vallejo nakładanym z aero) Jako bazowego koloru użyłem MIG-067 z dedykowanego zestawu do IDF. Rozjaśnienia bazą + Ivory (z vallejo)
Niestety marnie widać ten kolor na zdjęciach.

W sztucznym świetle, kolor wyszedł zimniejszy niż w rzeczywistości:
İmage
İmage
İmage
İmage

W świetle dziennym, gorsza jakość, ale lepszy kolor
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Zabrałem się też za podstawkę
İmage
İmage
Odpowiedz
Ciekawie wygląda - będę podglądał.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Początek bardzo dobry.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Za dużo samokrytyki Wink Bardzo fajnie to wygląda, rzeźbienie i uszkodzenia są świetne. Od 2 tygodni za mną chodzi dokładnie taki, Twój warsztat nie pomaga...

Mam dostęp do plastikowych gąsienic z AFV w niezłej cenie, jak coś to pisz.
İmage
Odpowiedz
Dzięki!
Pomyślę, napisz mi może na PW o jakiej kwocie mówimy. Zestawowe nie wyglądają źle, ale plastiki na pewno wyglądałyby lepiej. Tych parę sztuk, które miałem w zestawie są naprawdę fajne.

Nie masz pomysłu skąd zdobyć łuski do L7ki? Przydałoby się ich nieco na podstawce rozrzucić, a nie udało mi się ich znaleźć.

Mam poza tym problem z kalkami - nie jestem pewien co oznaczają szewrony - tzn wiem, że numer kompanii, ale znalazłem ze trzy różne wersje który szewron oznacza którą kompanię.

Poza tym nie wiem, czy bataliony dostawały paski na lufie z godnie z numeracją czy może jakimś starszeństwem.
Odpowiedz
Model dostał błyszczący lakier, nałożyłem pierwsze kalki i zacząłem pracować nad detalami.
Podziałałem przy podwoziu z prawej, ale nie jestem szczególnie zadowolony, więc nie pokazuję szczegółów Big Grin
Wszystkie dolne powierzchnie i koła dostały washa (AK OIF&OEF).
Na wieżę poszedł punktowo ten sam wash, zrobiłem obicia mieszanką kolorów Vallejo (Black red+Dark prusia blue+black) i oliwkowym(BrownViolet), podkreślone jasnymi otarciami (ivory). W miejscach postrzałów użyłem gunmetalu z palety Citadel (kolor nazywa się Leadblecher).
Zrobiłem sztuczne cienie uchwytów i detali (choć będę musiał nad nimi jeszcze popracować)
Pomalowałem też pokrowiec jarzma i płachtę identyfikacyjną

Podstawka dostała właściwe kolory, udało mi się też zdobyć od znajomego kawałek metalowej gąski i łuskę od T-55. Niestety z tego co zauważyłem nie ma żadnych dostępnych łusek do L7. Głównego działa czołgowego NATO przez pół zimnej wojny.
Za to oczywiście można dostać każdy drugowojenny nabój niemiecki, wręcz można wybierać producentów.

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Zbliżenia wieży
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Zacnie dość.