Mark V Interus 1/35
"Nadejszła wiekopomna chwila..." Pierwsza galeria niemal skończonego modelu  Big Grin
Prace nad tym modelem rozpocząłem około 2000r. i w zasadzie miał trafić na śmietnik, lecz zmieniłem zdanie i postanowiłem go wykorzystać do przećwiczenia nowoczesnych technik. Duże wsparcie w tym zakresie otrzymałem od Tomka, za co jeszcze raz chciałbym, publicznie tym razem, podziękować  Big Grin
Wyszło jak wyszło  Shy
Boksart wyglądał tak.
[Obrazek: mkvreviewrb_box_zps09780235.jpg]

Tutaj chciałbym młodzieży zaprezentować jak kiedyś wyglądały nadlewki. Detal trzeba było sobie z nich wyciąć  Big Grin
[Obrazek: nadlewki_zps5a3bae5c.jpg]

A tak niedolewki
[Obrazek: niedolewki_zps67e3884c.jpg]
To są takie same detale jak na zdjęciu wyżej  Big Grin

A tak to wyszło ostatecznie. Jeszcze go trochę pomęczę gdy będę się przygotowywał do postarzania kolejnego modelu.

[Obrazek: DSC_0029_zpsuu3hopbs.jpg]
[Obrazek: DSC_0028_zpsoacjj4on.jpg]
[Obrazek: DSC_0027_zpsy9aznrwu.jpg]
[Obrazek: DSC_0026_zpsmr1gk3cl.jpg]
[Obrazek: DSC_0025_zpsi14i7qka.jpg]
[Obrazek: DSC_0022_zpstsm3yqlx.jpg]
[Obrazek: DSC_0021_zps3hdfyz5t.jpg]
[Obrazek: DSC_0030_zpsm1ospew8.jpg]
[Obrazek: DSC_0031_zpst25xwzlu.jpg]
Wszelkie uwagi mile widziane  Big Grin

Jak widać ze zdjęć miałem problemy z głębią ostrości. Jak to poprawić? Czy zrobienie zdjęć z większej odległości pomoże?
Odpowiedz
No to moja główna uwaga jest taka (a też ktoś kiedyś zwrócił mi na uwagę w moim modelu) - te jasno-ciemne pionowe zacieki powinny być wszystkie idealnie pionowe, równoległe do siebie, natomiast u Ciebie czasami są trochę wygięte i niekoniecznie wzajemnie do siebie równoległe. No, i może powinny być jednak trochę bardziej rozmyte - przy czym wiem, jak trudno utrafić w ten właściwy moment rozcierania, zwłaszcza że w rzeczywistości na modelu wygląda to inaczej niż na jego zdjęciach. Reszta fajna - zdrowo usyfiony egzemplarz.

A od nadlewek bardziej podobały mi się niedolewki - robią wrażenie. Cool
Odpowiedz
(28-02-2016, 09:23)bartek72 napisał(a): No to moja główna uwaga jest taka (a też ktoś kiedyś zwrócił mi na uwagę w moim modelu) - te jasno-ciemne pionowe zacieki powinny być wszystkie idealnie pionowe, równoległe do siebie, natomiast u Ciebie czasami są trochę wygięte i niekoniecznie wzajemnie do siebie równoległe.

Bartku, idea fajna o ile pojazd zawsze stał poziomo co na froncie nie zawsze miało miejsce, prawda?

Model odbieram ciepło bo też przechodziłem przez takie modelarstwo Big Grin

Od siebie gratuluję samozaparcia! i ciśnij dalej Wink

edit:
faktycznie zauważyłem szlaczki, widoczne szczególnie te jasne.
Odpowiedz
No niestety Sad ręka już nie ta i problem z równoległością będzie  występował. 
Nie wiem może dać sobie z tym wszystkim spokój  Huh

Narazie zrobiłem nowe fotki.
Ostrość się poprawiła, ale za to teraz biały się zrobił szary, czyli są ciemniejsze. Coś pewnie z balansem bieli nie tak?

[Obrazek: DSC_0033_zpsgtoca0rd.jpg]

[Obrazek: DSC_0034_zpsusialf1c.jpg]

[Obrazek: DSC_0032_zps7ztqxbsm.jpg]
Odpowiedz
Kurde mocne detale faktycznie. Całe szczęście że temat I wojny powrócił w nowym wydaniu. Fajne brudzenie i ciekawe malowanie.
Odpowiedz
Nie przejmuj się zaciekami . dobrze że nie wyszły zygzaki Wink model podoba mi się co do fotek według mnie te pierwsze lepsze .
Odpowiedz
Nie no jest dobrze. Panie, na tych fotkach to oglądając na szybko od Meng go nie odróżnisz. Dobra robota.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz