Afrykański Panzer IV ausf. D - Prośba o pomoc
Cześć,

Jako, że nie bardzo poszło z Panterą, to nie chcę spierniczyć kolejnego modelu.
Niestety dwa razy już go pzemalowywałem i nadal nie jestem zadowolony głównie z koloru jak i generalnie coś jest nie tak. Taki mam dyskomfort estetyczny.

Zaczynałem od takiej bazy:
[Obrazek: DSC_0550_zpsxlwcwhz8.jpg]
[Obrazek: DSC_0549_zps4vrfa0o9.jpg]
[Obrazek: DSC_0548_zps9rd23qkt.jpg]
A potem próbowałem uzyć typowo mocnego koloru RAL 8000.
Wyszło tak...

[Obrazek: DSC_0560_zpspzctrw1d.jpg]
[Obrazek: DSC_0561_zpscjauvo80.jpg]
[Obrazek: DSC_0562_zpst41mc0sm.jpg]
Nie spodobało ię, za mocne wytarcia... etc.
Teraz jest tak.. nadal coś nie gra. RAL 8020 Sandgrey
[Obrazek: DSC_0566_zps1chhg5zx.jpg]
[Obrazek: DSC_0568_zpsxjvo6tou.jpg]
[Obrazek: DSC_0569_zpsxlvdn08v.jpg]

Nie wiem, czy to nie kwestia braku modulacji i samego koloru.

Chcę mieć na końcu podobny efekt:
https://picasaweb.google.com/10381042113...1261846066

https://picasaweb.google.com/10381042113...0794284466

Podpowiecie coś koledzy, co by nie błądzić...
Odpowiedz
No to przecież masz to pięknie opisane w pierwszym TankArcie - który masz, jak dobrze pamiętam. Pomijam oczywiście fakt, że porównujesz model o stanie zaawansowania "w lesie" z gotowym - a tam jest przecież masa pracy olejami jeszcze. Od siebie polecam drapanie na raty - półkryjące warstwy farby, każda na lakier do włosów. Za Rinaldim - pierwsza warstwa musi być praktycznie sucha, żeby nie rozpuścić lakieru.
Odpowiedz
Tomek, bardziej chodzi mi na początek o kolor.
Wydaje mi się zbyt mało piaskowo-żółty jak na DAK.

Poza tym cały czas zastanawiam się jak różnicować elementy bez modulacji, tzn. wyciągnąć szczegóły.

Nie wiem czy go wrzucać do kreta, czy jest w miarę ok i leciec  tematem dalej tak jak jest.
Odpowiedz
Przy Twoich fotkach sie nie podejme oceny koloru - wybacz Tongue Ale rzeczywiscie ciemno to wyglada. Dark Yellow i duzo bialego z Tamki i bedzie ok. Ewentualnie szukaj w Bytomiu tego lifecolora ktorym malowal Rinaldi.
Odpowiedz
Tomek, co masz na myśli pisząc " pierwsza warstwa musi być praktycznie sucha, żeby nie rozpuścić lakieru"?
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
W Bytomiu przetrzepię stragany w poszukiwaniu lifecolorów.
Nie będzie przynajmniej kombinowania.

Póki co przytargam następnym razem przy okazji fotek do ciebie Tomku tę czwórkę. Może coś podpowiesz.
Odpowiedz
(08-03-2016, 20:33)Stojkovic napisał(a): W Bytomiu przetrzepię stragany w poszukiwaniu lifecolorów.
Nie będzie przynajmniej kombinowania.

Póki co przytargam następnym razem przy okazji fotek do ciebie Tomku tę czwórkę. Może coś podpowiesz.

Jeśli chcesz to powiedz jaki Life color to zobaczę u siebie bo kupiłem a nie korzystam.
Odpowiedz
(08-03-2016, 20:08)TomB(raider) napisał(a): Tomek, co masz na myśli pisząc " pierwsza warstwa musi być praktycznie sucha, żeby nie rozpuścić lakieru"?

Jak polozysz mokra warstwe farby, to aktywujesz lakier, ktorego pozniej nie zedrzesz. Dlatego pierwsze warstwy musza byc praktycznie suche. Bardzo fajnie jest to wytlumaczone w Tank Art 4.
Odpowiedz
Według mnie to kolega maluje za ciemnymi kolorami nawet PG który jest odsłonięty wygląda za ciemno .
Kolor piaskowy też bym mocno rozjaśnił , co do LC też jest potrzeba dodania bieli gdyż kolor sam w sobie jest dobry ale trzeba wziąć poprawkę na wash .
Odpowiedz
(10-03-2016, 07:21)Mirek66 napisał(a): Według mnie to kolega maluje za ciemnymi kolorami nawet PG który jest odsłonięty wygląda za ciemno .
Kolor piaskowy też bym mocno rozjaśnił , co do LC też jest potrzeba dodania bieli gdyż kolor sam w sobie jest dobry ale trzeba wziąć poprawkę na wash .

Zakładałem, że skoro kolor ma oznaczenie RAL-owskie to nie powinno być problemu z odcieniami...

Rozjaśnię kolor i ew. wykonam lekką modulację. Pytanie czy Lifecolorami czy tym co mam.

Co do konkretnych numerów to musze zerknąć do TankArt1 i zobaczyć jakich używał Rinaldi do swojej 4.
Odpowiedz
(10-03-2016, 08:40)Stojkovic napisał(a): Zakładałem, że skoro kolor ma oznaczenie RAL-owskie to nie powinno być problemu z odcieniami...

Odcień jest dobry, tyle że po washu, olejach i innych cudach farba bazowa ciemnieje, dlatego przy malowaniu bazy trzeba odpowiednio rozjaśnić kolor.
Odpowiedz
Ja radze nie sugerować się standardami RALowskimi. Ni jak się one mają do prawdziwych kolorów. Każdy producent farbek robi coś innego. Jak wybieram farbki tylko i wyłącznie na oko.
Odpowiedz
Powiem ci tylko jedno ; mam 3 farbki Humbroll 83 i każda ma inny kolorek Wink które najpierw ściemniam a potem rozjaśniam .
Odpowiedz
(10-03-2016, 20:55)Mirek66 napisał(a): Powiem ci tylko jedno ; mam 3 farbki Humbroll 83 i każda ma inny kolorek Wink które najpierw ściemniam a potem rozjaśniam .

Humbrol swego czasu miał "niezłą" powtarzalność kolorów Big Grin
Odpowiedz
Rinaldi stosował dwa kolory:

UA084 German Desert Yellow

UA090 Sand Matt

Czy komuś zbywają te dwa odcienie?
Odpowiedz