T-64BW Ukraina
Zainspirowany warsztatem Kamila i jego znakomitym modelem postanowiłem skleić innego "ukraińca" z Donbasu. Materiałem wyjściowym jest opisany już model Trumpetera T-64BW. Na wzór wstępnie wybrałem czołg ze zdjęcia 

[Obrazek: RdcJ6SO.jpg]
lub znany "Wołki"
[Obrazek: HiCYefX.jpg]

Z pierwszym czołgiem 111 jest pewien problem - nie ma zdjęć przodu kadłuba, więc nie wiem, czy miał dodatkową płytę pancerną, czy nie. W tym zakresie będzie to "licencia poetica". Druga sprawa - istnieją zdjęcia dwóch 111 z 17 brygady - różnią się jednak szczegółami i ułożeniem bocznych kostek pancerza reaktywnego.
 Na razie wstępne prace przy kadłubie
- rozpoczęte linie spawu przy dodatkowej płycie

[Obrazek: kirCpvo.jpg]

[Obrazek: fsy14KY.jpg]

linia spawu dolnej przedniej części kadłuba

[Obrazek: BkLIzH2.jpg]

Poprawiłem fotki, bo plugin nie łapał. Prosiłbym, żebyś zmniejszał fotki przed uploadem na  imgur. Jakieś tło też by się przydało Wink TH
Odpowiedz
No no Kamil dorobił się fanów. I bardzo dobrze, zdjęć tych pojazdów cała masa szkoda było by aby się zmarnowały. Działaj dalej:)
Odpowiedz
Cześć! Fajnie, że ruszasz z budową. W miarę skromnych możliwości postaram się pomagać na bieżąco. 

Cytat:Z pierwszym czołgiem 111 jest pewien problem - nie ma zdjęć przodu kadłuba, więc nie wiem, czy miał dodatkową płytę pancerną, czy nie. W tym zakresie będzie to "licencia poetica". Druga sprawa - istnieją zdjęcia dwóch 111 z 17 brygady - różnią się jednak szczegółami i ułożeniem bocznych kostek pancerza reaktywnego.
Tym absolutnie się nie przejmuj - na obecność płyt pancernych nie ma kwitów, nie stwierdzisz bez zdjęć czy pojazd je miał, czy nie. 
Różnicami na zdjęciach też się nie przejmuj - to równie dobrze mogą być dwie różne maszyny jak i jedna i ta sama, tylko sfotografowana w różnych okresach. 

Wybierz sobie kilka zdjęć za wzór i buduj model wg nich. 

Z racji ogromnej ilości fotek dywagować można dużo, ale i tak pewnych kwestii nie rozwiążemy. "Mój" T-64 praktycznie co zdjęcie różni się jakimś detalem - a tu ma błotnik, a to błotnik zgubił. A to brakuje połowy kostek na boku, a to nagle kostki są.  Wink
Odpowiedz