Panther ausf. G Early (Initial) - 1:35 Dragon 6384
Witam wszystkich.

Początkowo miał to być relaksacyjny model OOB. Niestety wyszło jak wyszło i jest na dobrej drodze do uzyskania tytułu "shelf queen".

Ma być to pojazd ze 116 Pz. Div. z Normandii. Nie planuje jednak zrobić konkretnego czołgu i w dużej mierzę wzoruje się na Pantherze z Houffalize uzupełniając wiedzę tym co mi się uda wypatrzeć na zdjęciach z Normandii.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Teraz pozostaje mi skończenie tylnej płyty. Kanister niestety ledwo się mieści pomiędzy zasobnik a wydech i nie mam pomysłu jak ten problem rozwiązać Huh

Pozdrawiam i przepraszam za słabe zdjęcia.
Odpowiedz
Zimmerit na błotnikach wyszedł super!
Odpowiedz
Nie jestem do końca pewny - dopiero po podkładzie będzie coś widać - przyjemnie będzie pooglądać walkę z następną panther.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dziękuje.
Mam nadzieje że w ciągu miesiąca dojdę do etapu w którym będę mógł kłaść podkład. Niestety jeszcze czeka mnie sporo kombinowania przy budowie Confused
Może ktoś spotkał się gdzieś już z takimi daszkami nad jarzmem jak widać na czołgach w tym temacie: http://www.network54.com/Forum/47207/thr...ate-rehash
Aktualnie próbuję ustalić jak to wyglądało od góry i jak było mocowane Huh
Odpowiedz
Niewiele widzę (bo oglądam to na telefonie), ale rączkę na wieży (nad tylnym włazem) to masz raczej źle zrobioną.
Ten model ma na prawdę bardzo przyzwoity zimmerit, choć może zbyt delikatny (to wzór MAN-a). Ciekawe jak to będzie wyglądać po malowaniu. Będę sprawę śledził.
Odpowiedz
Uchwyt na wieży zrobiłem wzorując się głównie na tym zdjęciu:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31...7679_o.jpg
Widać je zamontowane w ten sposób chyba na zdjęciach wszystkich Panter z tej jednostki. Jeśli jednak masz na myśli to że słabo ją zrobiłem to rzeczywiście trochę słabo sobie z gięciem tego drutu :/

Aktualnie już bym ten model kończył, gdyby nie Aberowa tuba na wyciory, która mnie zwyczajnie dobiła...

Przy okazji zapytam jeszcze jak sobie radzicie z przezroczystymi elementami?
Aktualnie dla odpoczynku zasiadłem do Pz.III ale jakoś nie wyobrażam sobie maskowania wizjeru kierowcy czy wieżyczki dowódcy taśma czy płynnym maskolem. Może lakier do włosów i zdrapywanie farby po malowaniu Huh
Odpowiedz
Ja tam wizjery zaklejam tasma Tamki. Nie ma problemu ze zdjeciem i krawedz wychodzi ladna.
İmage
Odpowiedz
(02-08-2016, 17:27)Irgar napisał(a): Uchwyt na wieży zrobiłem wzorując się głównie na tym zdjęciu:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31...7679_o.jpg
Widać je zamontowane w ten sposób chyba na zdjęciach wszystkich Panter z tej jednostki. Jeśli jednak masz na myśli to że słabo ją zrobiłem to rzeczywiście trochę słabo sobie z gięciem tego drutu :/

Akurat zdjęcie które przedstawiłeś niewiele wnosi do sprawy - na jego podstawie można by wnosić również, że jednostka ta miała modyfikowaną górę przedziału silnikowego... Bardziej przekonałoby mnie coś z epoki.  Wink
Niemniej chyba rzeczywiście niektóre pojazdy miały tą rączkę bardziej pionowo niż standardowe około 30 stopni. Ciekawostka, ale lubię takie ciekawostki.   Big Grin
Co do tuby Abera, to z pewnych źródeł wiem, że ogromną radość sprawia właścicielowi tej firmy zrobienie takich blach, których nikt nie jest potem w stanie złożyć. Ale może to tylko takie legendy...  Cool
Odpowiedz
No zakleiłem pierwszy wizjer taśmą, poszło łatwiej niż myślałem^^

Co do zdjęcia to rzeczywiście, przy aktualnym stanie całego czołgu może wydawać się to słabym przykładem :x

http://www.network54.com/Realm/daintree1...er6dot.jpg
http://www.network54.com/Realm/daintree1...1LHRML.jpg

Tuba nie dość że jest strasznie gruba to złożenie pokrywek bez ubabrania ich klejem mnie przerosło. Spodziewając się tego przygotowałem sobie powszechnie zachwalany "Czeski Debonder" ale i jego użycie mi się nie udało :x
Odpowiedz
Dlatego przestawiłem się na lutowanie gdzie tylko mogę bo CA puszcza i powoduje frustracje :)
Odpowiedz
Boję się że przy robieniu tych elementów bym sobie jedynie je przylutował do palców, ale jeśli w przyszłości będę podchodził do jakiegoś większego zestawu blach to bez lutownicy się nie obędzie. Już w tych błotnikach szkoda mi że jej nie miałem :x

Tak czy inaczej udało mi się praktycznie zakończyć "zabawę" z wieżą. Zostało jedynie jeszcze uzupełnić spawy i parę innych drobnostek. 

İmage

İmage

İmage

İmage

Najważniejsze że w końcu zrobiłem daszek nad jarzmo armaty. Nie istnieje raczej zdjęcie które by pokazywało jak był mocowany więc może ktoś doradzi czy powinienem być przyspawany czy może jednak jakoś przykręcany? Ta druga opcja wydaje mi się bardziej praktyczna Huh

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Myślę, że przykręcany. Chociażby ze względu na serwis jarzma armaty.

Co do lutowania to u mnie sprawdza się zestaw Dremel Versatip + pasta Koki.
Koki jest droga ale w porównaniu z tańszymi zamiennikami (np. Pasta Easy Print) to niebo i ziemia.
Jak będziesz potrzebował Koki to mogę odstąpić trochę bo opakowanie jest za duuuże na nasze modelarskie potrzeby.
Odpowiedz