Pz.Kpfw. 35 (t) - BRONCO
W międzyczasie poskładałem sobie takiej oto znacznej urody czołga (konfiguracja z Barbarossy):

[Obrazek: 35t003_zpsnskloiil.jpg]

[Obrazek: 35t002_zpsj6ofbqqe.jpg]

[Obrazek: 35t004_zps83hdopn5.jpg]

[Obrazek: 35t001_zps0ttmqhve.jpg]

Miało być prosto z pudła, ale oczywiście się nie dało...
Lufa po obrobieniu tak dalece zatraciła swój kształt, że musiałem ją wymienić na metalową, aberowską. Poza tym model ma nieprawidłowe osłony km-ów (ażurowe), które musiałem wymienić - użyłem luf z tamiyowskiego Mardera III. Kolejna rzecz którą musiałem zmienić to kanistry - te z modelu są fatalne; mają zły spód i złe wymiary (w tylnym stojaku powinno być ich 6, a broncowych mieści się tylko pięć). A, wymieniłem też tylne światło na dragonowskie.
Pozostałe babole, których już mi się poprawiać nie chciało to boczna skrzynka nad błotnikiem (jej dwie klapy powinny być w trochę innym miejscu, nie powinny dochodzić do krawędzi) i lekko pozapadany plastik na pokrywie włazu dowódcy i pokrywie silnika (to się akurat zakryje pięknym kocykiem/plandeką z Eureki). Powinienem też poświęcić trochę więcej uwagi tłumikowi... Niestety w modelu są tylko dwa numery na wieżę, a pojazdy w trakcie Barbarossy powinny mieć trzy. Jakby komuś może zbywało, to chętnie przygarnę.
Najciekawsze jest to, że gąsienice (teoretycznie ruchome, składane na wcisk - nie dajcie się nabrać) są już przyklejone i będę je malował na modelu. Życzcie mi szczęścia.    Cool
Odpowiedz
Fajny pokrak. Ja życzę Ci Bartku żebyś nie przekombinował, na spokojnie działaj utartymi ścieżkami.
Odpowiedz
(22-07-2016, 11:07)Kamil Kowalik napisał(a): Fajny pokrak. Ja życzę Ci Bartku żebyś nie przekombinował, na spokojnie działaj utartymi ścieżkami.

Dzięki. Przyznam, że życzenia dość trafne.  Wink
Odpowiedz
Wiem że ja niszowy modelarz jestem - ale dla mnie baza malarska  to czysta poezja
Pozdrawiam
Odpowiedz
To kiedy malujesz?
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Ba, na szaro to już dawno pomalowałem. A potem bezpowrotnie opuściła mnie wena...  Confused
Odpowiedz
Coś ostatnio wiem na ten temat.
Krzysiek
Odpowiedz
Ty też?  To już jakaś epidemia...
Odpowiedz
Cztery miesiące modelu nie tykałem. Ale powoli coś tam zaczynam dłubać.
Krzysiek
Odpowiedz
(07-09-2016, 14:43)Krzysztof Bartyzel napisał(a): Cztery miesiące modelu nie tykałem. Ale powoli coś tam zaczynam dłubać.

To widzę, że ciężki kryzys...
Ja to coś tam sklejam ale malowania się jakoś boję...  Confused
Odpowiedz
Ja chetnie pomaluje :)
Odpowiedz
Nie pierdupcyc tylko sklejać i malować.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Wiesz Bartek, najpierw miesiąc walczyłem z remontem kuchni, potem trz ba było odpocząć. Potem coś tam zawsze wypadło a na koniec jeszcze wyjazd do Polski. No ale teraz wszystko wraca do normy. Dzieci do szkoły, powrót na swoją zmianę w pracy, szybko robi się ciemno to mam nadzieję trochę podgonić.
Krzysiek
Odpowiedz
Nie mam póki co natchnienia na ten model, i nie zanosi się, żebym w najbliższym terminie miał...  Sad
Jakby co jest do kupienia za 280 złotych (ogłoszenie na fejsbukowej giełdzie modelarskiej).
Odpowiedz
Dałem sobie trzy dni na sprzedanie go... I nie udało się. No to chyba trzeba go skończyć. Cool
Coś tam pocieniowałem/pomodulowałem... Trochę bez większego sensu ale chociaż bryła złamana.  Wink

[Obrazek: 35t001_zpsfvsjf9i2.jpg]
[Obrazek: 35t003_zpsj2cf2aks.jpg]
[Obrazek: 35t002_zpsstjdbxdq.jpg]
[Obrazek: 35t004_zps8cjcvwnq.jpg]

Oczywiście kolory na zdjęciu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, aczkolwiek po niebieskim filtrze szarość troszkę poszła w stronę błękitu.
Acha, przy okazji - po raz pierwszy zrobiłem sobie filtr sam, z olejnej i WS (wcześniej używałem gotowców MIG-a). Miodzio, lepiej się to rozprowadza, lepiej nad tym panuje, lepiej schnie... Generalnie wszystko jest lepsze.
Odpowiedz