Ankieta: Jakich kół użyć?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zestawowe (CMK)
100.00%
1 100.00%
Passion Model
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Pz.Kpfw.35(t) - CMK+inne - low-cost modelling
Po wielu latach nic nierobienia w modelarstwie, poza przeglądaniem Internetu i kupowania wybranych modeli, postanowiłem coś skleić. Bo życia coraz mniej a modeli oczekujących na zrobienie zaskakująco dużo. A i oczy już nie te co kiedyś.
Na początek chciałem zrobić coś prostego, tak by nie żałować jak nie wyjdzie, przypomnieć jak się maluje itp.
Kiedyś chodził za mną TACAM-2 z CMK.
Poskładałem na plaster kadłub, podkupowałem dodatków.

[Obrazek: interior_zps4a048235.jpg]

Ale zanim ruszyłem na poważnie z modelem, pojawił się piękny pojazd Academy (który kupiłem by na nim osadzić TACAM-a) i zaraz po nim jeszcze lepszy Bronco (który kupiłem, by jednak na nim osadzić TACAM-a).
Stan obecny jest taki:
- nieruszony LT vz.35 z Bronco
- LT vz.35 z Academy ma już wyrezaną dziurę pod nadbudówkę, ale zalepię ją i powstanie rumuński R-2.
- rozbabrany LT vz.35 z CMK, który jest najsłabszy z nich wszystkich, ale żal go wyrzucić.

I to tego CMK postanowiłem zlepić jako pierwszego, by się rozruszać modelarsko. Ma być germański z Barbarossy, obłożony szpejami, żeby nie było widać jaki to nienajlepszy model w porównaniu do dwóch następnych.
Dół kadłuba już sklejony.
[Obrazek: kadluv_zpsomtpujtk.jpg]

Teraz czyszczę wózki i koła. I tu mam zagwozdkę: wybrać koła z zestawu, czy użyć koła z PassionModel? Kiedyś nabyłem a teraz właściwie są mi zbędne.
Ich dokładny opis z ładnymi zdjęciami jest tu:
http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/passionmodels/pm_p351-001.html

A to moje szybkie porównanie:

CMK -> Academy -> Bronco -> Passion Model
[Obrazek: kola1_zpsogcfszz4.jpg]
[Obrazek: kola4_zpsdsoljlll.jpg]

[Obrazek: kola3_zpsyqqzxwln.jpg]

Aż takie dramatyczne te CMK chyba nie są? Rolki podtrzymujące mają trochę mało bandaża. Ale czy to będzie widać?
Dla porównania oryginały:

[Obrazek: LT-35_10_zps5ijiv40d.jpg]

[Obrazek: LT-35_11_zpszqyblqnw.jpg]

Dwa powyższe zdjęcia ze strony:
http://kpmplzen.cz/tkt/LT_35.php

Pomóżcie podjąć decyzję.
Odpowiedz
Ja to bym powiedział, że rolki PM to bandaża mają za dużo...
Odpowiedz
Bronco zdecydowanie merytorycznie i wyglądowo  wygrywa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Żeby wątek nie wysechł...

Po fali komentarzy postanowiłem zostać przy zestawowych kołach jezdnych a te z passion puścić na allegro za paskarską cenę.

Poprawiłem nieco koła napędowe I napinające, tj. zeszlifowałem rancik, którego w oryginale nie ma.
[Obrazek: wheels_35t_before_after_zpskr7qz3np.jpg]

Na tę chwilę model prezentuje się tak.
[Obrazek: partly_build_35t_zpsqyftdgfw.jpg]

Zasobnik na lewej burcie jest z bronco. Teraz widzę, że na tym modelu wygląda zbyt wąsko. Na modelu bartka72 (czyli na modelu bronco) dochodzi on do linii błotnika. CMK musi mieć chyba odrobinę węższy kadłub od bronco. Bo błotniki są tej samej szerokości.
Odpowiedz
Zasobnik z Bronco jest nieprawidłowy! Miałem jedno zdjęcie, na którym było widać o co chodzi, ale po tym jak mi komp padł niestety szlag je trafił... Z tego co pamiętam te klapki na górze zasobnika nie powinny dochodzić aż do jego krawędzi tylko kończyć się w tym samym miejscu co po drugiej stronie - ale głowy nie dam...
Mi się nie chciało tego poprawiać.  Wink
Odpowiedz
(18-10-2016, 19:03)bartek72 napisał(a): Zasobnik z Bronco jest nieprawidłowy! Miałem jedno zdjęcie, na którym było widać o co chodzi, ale po tym jak mi komp padł niestety szlag je trafił... Z tego co pamiętam te klapki na górze zasobnika nie powinny dochodzić aż do jego krawędzi tylko kończyć się w tym samym miejscu co po drugiej stronie - ale głowy nie dam...
Mi się nie chciało tego poprawiać.  Wink

Może to te zdjęcie? Ja osobiście innych nie kojarzę.
[Obrazek: side_bins_zpsr8pleyh1.jpg]

Jakość słaba, bo skaner wyniosłem do piwnicy a teraz zrobiłem zdjęcie zdjęcia w książce "Skoda LT vz. 35" wydawnictwa MBI, str. 23
Widać wyraźnie że zasobnik dochodzi do krawędzi błotnika. I rzeczywiście, górne klapki raczej nie dochodzą do samej krawędzi pojemnika.
Poprawę ten zasobnik.

Dla leniwych jest tez zasobnik z MR modelbau. :)
[Obrazek: MR-modelbau_zpsqzl77txj.jpg]

Porównałem góry kadłubów bronco i CMK. Bronco jest szerszy.
Odpowiedz