Staghound AA, Italeri /1:35
Cześć!

To mój pierwszy post, więc Dzień Dobry wszystkim!
Mam 37 lat i właśnie zacząłem z modelarstwem (jak to brzmi..)
Kończę swój pierwszy model, więc warsztat będzie trochę monologiem, wrzucę zdjęcia z postępów z opisami co robiłem.
Do modelu dokupiłem lufy RB Model, starałem się dodać od siebie pakunki, trochę detalu.
Całość pomalowałem farbami i pigmentami MiG, aerograf to pseudoiwata podłączona do dziecięcego nebulizatora. Nie poprzestanę na tym i spróbuję farb Tamiya, kupię jakiś porządny aerograf i kompresor.
Proszę o krytykę, chciałbym lepiej wykonać następny model (sam widzę masę niedociągnięć, ale więcej par oczy zawsze się przyda).

Ulepione kilka rzeczy:

[Obrazek: _DSC2592.JPG]

[Obrazek: _DSC2594.JPG]

[Obrazek: _DSC2598.JPG]

Położyłem podkład Desert Sand Primer:

[Obrazek: _DSC2603.JPG]

[Obrazek: _DSC2604.JPG]

[Obrazek: _DSC2606.JPG]

I kolor Chipping:

[Obrazek: _DSC2611.JPG]

Następnie pomalowałem model kolorami "na oko" - wymieszałem Khaki, Warm Sand Yellow, Olive Drab, Light Rust... Tak, żeby uzyskac kolory choć trochę zbliżone do tych, jakie wydawało mi się, że powinny być ;Winkod kamuflaz poszedł jeszcze Heavy Chipping, który potem z lubością i przesadą zdrapywałem mokrym pędzlem:

[Obrazek: _DSC2621.JPG]

[Obrazek: _DSC2623.JPG]

[Obrazek: _DSC2625.JPG]
Odpowiedz
Potem zacząłem malować detale i brudzić:

[Obrazek: _DSC2640.JPG]

[Obrazek: _DSC2641.JPG]

[Obrazek: _DSC2642.JPG]

[Obrazek: _DSC2645.JPG]

[Obrazek: _DSC2646.JPG]

[Obrazek: _DSC2648.JPG]

W międzyczasie postanowiłem dodać anteny ciągnione na gorąco z ramki, pałąk z drutu na wieżyczce i dokleić dwa zapomniane elementy:

[Obrazek: _DSC2655.JPG]

[Obrazek: _DSC2657.JPG]

[Obrazek: _DSC2658.JPG]

Będzie namiot bezcieniowy, statyw i lepsze zdjęcia - obiecuję!

[Obrazek: _DSC2663.JPG]

[Obrazek: _DSC2664.JPG]

[Obrazek: _DSC2667.JPG]

[Obrazek: IMG_1135.JPG]

W tej chwili utknąłem w tym miejscu. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
Jeżeli to faktycznie pierwszy model to ja nie mam pytani. Wygląda bardzo dobrze. Model trafia w moje gusta i za bardzo nie mam do czego się przyczepić.
Odpowiedz
Dzięki!
Tak, pierwszy, nie liczę tych sprzed ćwierćwiecza. Każdy pewnie sklejał coś jako dzieciak.
Teraz długo się przymierzałem do modeli - oglądałem filmy, poczytałem, starałem się ustestymatyzować sobie informacje w głowie.
Nadszedł czas na praktykę :) Muszę jeszcze nauczyć się większej cierpliwości.
Odpowiedz
Dla mnie trochę za duże te obicia - ja zacząłem lat temu 8 a teraz będzie 47 wiosen u mnie, tak że młodzieńcze wszystko przed Tobą.
Pozdrawiam
Odpowiedz
No, są za duże, nie w skali. I za dużo ich pewnie też, bo gdzie on by się tak zdążył poobijać w tych Włoszech?
Odpowiedz
Poza zbyt dużymi obiciami to reszta jest jak najbardziej ok. Szczególnie podoba mi się pakunek z GS-u.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Dzięki! Który konkretnie?
Odpowiedz
A przedniej klapie, na wieży, prawej strony patrząc od przodu, tylna skrzynia i pokrywa nad prawym tłumikiem patrząc od tyłu. To te największe.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz