Syryjski weteran - T-54 mod. 1951, Miniart 1:35
Teciak już po lakierze matowym i partii rdzy. Zaczyna to mieć ręce i nogi - no, przynajmniej mi się zaczął model naprawdę podobać. :wink: Teraz chcę ubrudzić wannę, koła, gąski, złożyć to do kupy i wtedy pozostanie ukurzyć i dodać/poprawić to i owo.

İmage

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Cześć,

Teciak stanął na własnych kołach i gęsiach. Teraz tylko dopracować parę detali jak peryskopy, czy lampa, kurz i brud i kończymy z nim. Wink

İmage

İmage
Odpowiedz
Bardzo fajny - faktycznie trochę kurzu musowo i będzie bajka.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki!

Tymczasem... Zasadnicza część brudzenia za mną. Jeszcze się pojawi "trójwymiarowy" brud - trochę grudek piachu, ziemi, gruzu, itp. śmieci. Ale to później - muszę sobie poodlewać z gipsu trochę pustaków. Nie chcę też zakurzyć go na amen, bo wszystko co do tej pory wymalowałem zleje się w jedną, matową kupę.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Kurcze ciężki temat z tym brudzeniem - uważaj na to kurzenie bo ciężko będzie cofnąć
Pozdrawiam
Odpowiedz
(03-03-2018, 11:34)Jacek Cieślak napisał(a): Kurcze ciężki temat z tym brudzeniem - uważaj na to kurzenie bo ciężko będzie cofnąć

Ciężki, to fakt. Na tą chwilę nie chce już kurzyć go bardziej. Po prostu w zakamarki poleci trochę syfkow i gruzu, ale kolorystyka jako taka już się niewiele zmieni.
Odpowiedz
Ostrożnie, żeby go nie spłaszczyło, bardzo mi się podoba na tym etapie.
Odpowiedz
Gdzieś tam pomalutku wieczorami sobie machnąłem zręby podstawki. Balsa i podkład pod panele jako wypełnienie - bardzo fajny materiał, a że akurat nie mogłem dostać płyty styroduru, to kupiłem to. Nie wyszło drogo, a bardzo fajnie się z tym pracuje.

Tam gdzie "górki", tam będzie gruz i śmieci. Gruz już powoli się "tworzy", jutro może zgromadzę ze szpargałów trochę śmieci i wyleję klej do płytek wymieszany z w/w.

İmage

İmage
Odpowiedz
Podstawka zalana gipsem i wstępnie wysypana gruzem i śmieciem. Zdjęcia na świeżo, jeszcze wszystko schnie. W sumie to chyba nie miałem wcześniej okazji robić gruzowiska. Może być?

İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Dla mnie na razie za kolorowo - ale to dopiero początek
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak dla mnie będzie, bo jak dojdą pigmenty i ogólne scalanie, to powinno ładnie zagrać.
Odpowiedz
Ale Panowie, to jeszcze nawet nie było pomalowane... Big Grin

Bazowe kolorki na podstawce położone - najpierw maziaje aerografem i potem już nieco dokładniej pędzelkami. Teraz powolutku wszystko będzie gasnąć i z pierwotnej oczojebności niewiele zostanie.

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Jak się już wpakowałeś w gruzowisko to dobrze by było, żeby taki sam kurz siadł również na czołgu :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Właśnie nad tym pracuję. Wink

Robiąc gruz na podstawkę, zagruzowałem też resztkami Teciaka. Nie za dużo - raczej symbolicznie. Oczywiście biorę poprawkę na to, że realny wóz powinien być uwalany cały kurzem i gruzem, ale - w moim odczuciu - nie miałoby to przełożenia na fajny model w skali 1:35. A opieram się na pewnym znanym modelu T-72, który widziałem na zdjęciach i potem porównałem sobie na żywo w Moson. Nie zrobił wrażenia.

İmage

İmage

İmage

İmage

I taka mała przymiareczka:

İmage

Model idzie na półkę, a ja idę gasić kolorki na podstawce, kurzyć ją i brudzić.
Odpowiedz