Tiger II - Takom 1/35 Rolf Westernhagen series
Pokrótce - modelik uważam za skończony 
Model podstawowy to TAKOM nr 2073
Wzbogacony blachami VOYAGER MODEL PE 35850
Lufa - RB model
Weathering - przy pomocy produktów WILDER

Jutro opisze co i jak z grubsza robiłem - teraz zdjęcia 

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

I jeszcze na podstawce kilka zdjęć

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Odpowiedz
No mnie się podoba! Zwracam honor jak chodzi o malowanie, bo wyszło świetnie, a po pierwszych maziajach nie wierzyłem w to. Scenka ma klimat i nie jest przesadzona w żadną stronę :)
Gratulacje!
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Dzięki Marcin.

Malowanie
Kolor zewnętrzny:
Zgodnie z wytycznymi farbą bazową powinien być red oxyde (czerwony tlenkowy)  na który powinny być naniesione plamy Olive grun i Dunkelgelb.
Powłokę  bazową położyłem z pomocą zestawu HATAKA „Red primer”

Oczywiście użyłem większości farbek z zestawu wykonując tzw. cieniowanie – nie stosowałem tutaj techniki tzw. colour modulation. Rozkład plam jest trochę losowy i niekoniecznie zgodny z egzemplarzami rzeczywistymi, aczkolwiek sugerowałem się zdjęciami i ilustracjami barwnymi.
Linie graniczne plam kamuflażu wykonałem używając  zwykłej taśmy malarskiej. Należy tutaj uważać gdyż może nastąpić  oderwanie warstw  powłoki malarskiej przy odklejaniu taśmy. Następnie pędzlem wykonałem podbicie krawędzi i ich rozmazanie rozcieńczoną farbą do środka plam kamuflażu.
Spowodowało to efekt trochę nieudolnego malowania początkującego modelarza. Był to jednakże zabieg celowy chociaż jego cel nie do końca został osiągnięty. Powierzchnia jednak po wszystkich zabiegach zrobiła się jednorodna, ale jednak  zabieg ten podkreślił zużycie powłoki malarskiej.
Końcowo rozjaśniłem środki plam rozjaśnioną farbą za pomocą aerografu bardzo małym strumieniem.
Weathering –  w tym przypadku użyłem chemii ze „stajni” Wildera.
Pierwszy zabieg to filtr. Pokrycie powierzchni  - 2 warstwy kładzione w odstępach kilkugodzinnych pędzlem. Użyłem Dark Tan Filter NL12, w sumie polecam ale można sobie zrobić  filtr samemu.

Następnym krokiem było pokrycie całego modelu Pigment fixerem bardzo cienką warstwą  z aerografu mającą na celu utrwalenie filtrów.
Drugim zabiegiem było użycie farb olejnych z Dark Washem nakładanym na mokre jeszcze oleje.
Mógłbym pisać o tzw. biedronce, ale farby olejne nakładałem intuicyjnie. Użyte kolory: biały, żółty, niebieski, ciemnobrązowy i ciemnoszary.
Następnie wszystko znowu utrwaliłem cieniutką warstwą pigment fixera.
Kolejnym krokiem było malowanie odprysków i obtarć – cienki pędzelek i farbki Vallejo, nie używałem gąbki.
Następnie położyłem niewielkie ilości pigmentów. Za ich pomocą wykonałem również ślady zacieków na pancerzu – używam pigmentów CMK (nie znam lepszych), a te chyba już nie są w sprzedaży .  Ponownie wszystko utrwaliłem za pomocą pigment fixera.
Wyostrzyłem elementy  czarnym washem.
Osiągnięty efekt to oczywiście wielowarstwowość działań. Podsumowując:
-filtry
-cieniowanie akrylami
-cieniowanie olejami
- pigmenty
- gruntowanie po każdym działaniu pigment fixerem z aerografu

To chyba tyle – model do pozostawiam do Waszej oceny – ja biorę się za coś innego J
Pozdrawiam
Odpowiedz
Świetny model Jacku, bardzo mi się podoba, dobra robota.
Odpowiedz
Dzięki Marcin.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo fajny i efektowny model, pięknie go zrobiłeś.
Odpowiedz
Bardzo ładny królik Jacku.
Wieża jest rewelacyjna!
Odpowiedz
Dziękuję kolegom za dobre słowo  Blush - teraz zdecydowanie coś trudniejszego czyli Panzer IV.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Całościowo bardzo fajnie, podoba się.
Odpowiedz
Cieszę się, że podzieliłeś się tym w jaki sposób i czym go zmalowałeś. Dziękuję!
Podoba mi się bardzo, gratuluję zakończenia prac przy modelu!
Spoglądam teraz na pz IV :)
Odpowiedz
Cieszę się że w końcu go ukończyłeś. Temat się ciągnął, ale efekt końcowy wart był czekania. Również dzięki za podzielenie się informacjami z procesu malowania.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz