Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35
(06-01-2019, 10:47)Jacek Cieślak napisał(a): No nabiera wyglądu. Te srebrne blaszki -jakiego materiału użyłeś ??

Aluminiowe foremki do ciasta.
Odpowiedz
Dzięki! 

Prace trwają. Podoklejałem kolejne detale, przerobiłem wieżowego kondona na armacie. Chyba teraz wygląda lepiej. 
Dzisiaj przyszła do mnie też paczka z paroma drobiazgami, które mi się pokończyły. Będę mógł się wziąć za dorabianie spawów i wkrótce za ulepienie bambetli na wieżę. 

İmage

İmage 

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Zdecydowanie lepiej - teraz nabiera wszystko wyglądu
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie mogłem się powstrzymać... choć jeszcze parę rzeczy jest do zrobienia, to musiałem zobaczyć jak się toto prezentuje złożone do kupy. 
İmage
İmage

Przyklejony jest tylko gumowy fartuch wokół wieży. Uznałem, że byłoby trudniej ulepić bambetle na zdejmowalnym, a potem wpasowywać je po sklejeniu i pomalowaniu, niż pomalować wszystko razem. To co na fotkach to tylko orientacyjny rozkład szpeju. Pojawią się wkrótce także lepione tobołki, płachty, itd. i wszystko powinno ładnie zgrać się ze sobą. 

İmage

İmage

Muszę przyznać, że całkiem bojowo to wygląda. Ogumowane teciaki mają swój urok! 
İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Jak by  nie patrzeć trzymasz się oryginału. Nie ma co czarować - dobra robota .
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ten gumowy fartuch to taśma magnetyczna jak w poprzednim wątku ?
Odpowiedz
(10-01-2019, 10:11)Patryk napisał(a): Ten gumowy fartuch to taśma magnetyczna jak w poprzednim wątku ?

Tak, tak. Tutaj grubości 0,5 i 0,4. Starczy jeszcze na kilka modeli spokojnie. ;-)
Odpowiedz
Cześć, 

Powoli zacząłem rzeźbić bambetle - worki i tobołki z mieszanki Green stuff + Magic Sculpt, białe skrzynki z polistyrenu. Są dalekie od ideału i oczywiście wieża jest może w 50% obłożona, ale myślę, że ostatecznie nie będą takie złe. Kiedyś przecież trzeba popraktykować i się nauczyć. Wink  Pojawiły się też spawy tu i tam. 

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Ciężarówkę robisz :) ?? - bambetle nie wszystkie mnie przekonują szczególnie na płycie czołowej.
Zasadniczo wygląda jednak dość imponująco - mnie takie zagracone się podobają.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zrobienie takich gałganów to nie łatwa sprawa ale Jaco ma rację trzeba poprawić te z przodu. Wink
Odpowiedz
(16-01-2019, 14:20)Patryk napisał(a): Zrobienie takich gałganów to nie łatwa sprawa ale Jaco ma rację trzeba poprawić te z przodu. Wink

Konkrety Panowie, co i jak? "Poprawić' to dla mnie zbyt mglisto, żebym mógł coś z tym zrobić. ;Wink Przeszlifować? Wygładzić? dodać fałdy? To co mam na fotkach przedniej płyty też nie wygląda imponująco - mam dwa wory wypchane tak, że nie widać ani jednej fałdy i jeden prawie pusty, leżący na tej przedniej skrzynce. Nie wiem jak to oddać na modelu, żeby wyglądało tak jak tam, a zarazem 'fajnie" w pomniejszeniu...  Huh

Tymczasem działo się na wieży... 

Dolepiłem resztę bambetli i zgrałem je z gotowymi pierdołami. Postanowiłem, żeby nie lepić wszystkiego z masy, ale dla zróżnicowania faktur, tekstur i czego tam jeszcze, wykorzystać pociętą rękawiczkę lateksową. Tym bardziej, że fajnie pracowało mi się z tym na ZSU-57. 

İmage

İmage

İmage

Nie wszystkie detale są przyklejone, niektóre położyłem tylko do zdjęć. Wciąż czekam też na zbiorniki Legenda, gdy przyjdą będę mógł oficjalnie zakończyć budowę. 

İmage

İmage
Odpowiedz
Dla mnie faldy materiału są trochę za mocne.
Odpowiedz
(17-01-2019, 19:48)Patryk napisał(a): Dla mnie faldy materiału są trochę za mocne.

Pewnie trochę tak, bo jakoś nie mogłem się przemóc, żeby zostawić takie gładkie gluty, a do tego dochodzi nieumiarkowanie początkującego... Tongue  Pomaluję podkładem i wtedy zobaczę jak to będzie wyglądać i czy bije po oczachl
Odpowiedz
Cześć, 

Gotów do malowania. Coś tam pewnie poprawi się jeszcze tu i tam, bo zawsze coś wyjdzie po pierwszym podkładzie, w każdym razie można toto rozłożyć, umyć i zacząć psiukać. 
Co do zbiorników, to na fotkach polskiego T-55 z Chorwacji widać połączenia między zbiornikami. Niemniej jednak całość instalacji potraktowałem - przyznaję się bez bicia - po macoszemu, bo niewiele z tego będzie widać. 

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Pozdrowienia!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości