Maczkowy Vickers B - CAMs 1:35
Takiego stforka zacząłem sobie dłubać.

İmage

Będzie w barwach Batalionu Czołgów Lekkich 10 Brygady Kawalerii czyli Słonik

İmage

Całkiem sympatyczny modelik.

Oczywiście ma pienty.
Ale o dziwo nie jest nią poszatkowany kadłub, który się składa bardzo precyzyjnie. 
Są nią koła z wklejanymi indywidualnie z krótkimi pręcikami, którym wlewy jakiś idiota zaplanował na boku.
Obróbka koszmarna.
Zrobiłem je w końcu z wyciągniętej ramki i nawierciłem otwory żeby łatwiej je umieścić i dopasować.
Generalnie upierdliwa sprawa.

İmage

Tak to wygląda na tą chwilę.

İmage
Odpowiedz
Ciekawe - interesuje mnie układ jezdny - a tu już jak piszesz problemy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Fajny maluch. Ciekawe czy dalej są jeszcze jakieś niespodzianki.
Odpowiedz
Będę prezentował zauważone pienty Tongue

Obecnie dziurawię i usuwam pozostałości po wlewkach z Friuli i powiem szczerze, że spodziewałem się mniej roboty...
No i na 80 szt. 7 ma przekoszone otwory.
Odpowiedz
Fajny temat, będę podglądał. Jeżeli dobrze pamiętam to wieża jest do poprawki, wydaje mi się, że nie odpowiadała polskiemu wariantowi. Ale mogę się mylić bo inspekcję modelu robiłem prawie 2 lata temu Wink
Odpowiedz
Nie będę się bawił w jakieś korekcje bo popłynę... jak zawsze i korektom nie będzie końca Tongue
A nawet jak zdonżem na Bytóf to nie będzie startował w czarnych diamentach.

Na razie to wykryłem kolejną piente.
Aby potem pomalować "na spokojnie" kółka w wózkach (żółwikach) to trzeba będzie je spopsikać przed montażem bo żeby zespoły kółek były wachliwe to będzie trzeba kółka przykleić na stałe do obudowy Sad
Nie widzę sensownego rozwiązania żeby wszystko było ruchome.

Może jak nawiercę w ośkach wózka otwór na kropelkę kleju uda się zachować wszystko ruchome...

İmage

A gąski będą Friule więc jakiś stopień ruchu zawieszenia jest według mnie wskazany.

İmage
Odpowiedz
Udało się wykoncypować jak wózki zrobić choćby częściowo ruchome.

Nawierciłem wiertełkiem 0.5 dziury w ośkach wózków i potem wkleiłem w to pręciki z wyciągniętej nad płomieniem ramki.

İmage

Potem trzeba przewiercić "ośki" wózków i po zamontowaniu delikatnie podlać klejem bo inaczej cała ruchomość w pi...

İmage

Czeka mnie jeszcze przyklejanie łepków śrub na "żółwikach" bo jakiś idiota nie umieścił ich od razu na części.

Poskładałem też i przymierzyłem na sucho Friule - na stronę 109 ogniw.
Tak to wygląda na tą chwilę.

İmage

İmage
Odpowiedz
No z gąsienicami prezentuje się całkiem nieźle. Brawo za przeróbkę układu jezdnego .
Pozdrawiam
Odpowiedz
(07-01-2019, 21:21)JanuszF napisał(a): Fajny temat, będę podglądał. Jeżeli dobrze pamiętam to wieża jest do poprawki, wydaje mi się, że nie odpowiadała polskiemu wariantowi. Ale mogę się mylić bo inspekcję modelu robiłem prawie 2 lata temu Wink

Jeżeli chodzi Januszu o to żeby ogolić wieżę z części nitów/śrub  i tylnego szwu według poniższego rysunku pochodzącego z Plan Pack vol. V Pojazdy Wojska Polskiego 1939 to mam zamiar to zrobić.

İmage
Odpowiedz
Tak. Dokładnie to miałem na myśli.
A już myślałem, że idziesz na łatwiznę, fajnie, że się zdecydowałeś na poprawki Cool
Odpowiedz
Troszku już bliżej niż dalej.

İmage
Odpowiedz
Malowanie jednak zmienia model :) Walcz dalej
Pozdrawiam
Odpowiedz
Łączenie na wieży widać - tak ma być? Czemu zmieniałeś gąski na Friule?
İmage
Odpowiedz
(11-02-2019, 23:11)Tomasz Hejmo napisał(a): Łączenie na wieży widać - tak ma być? Czemu zmieniałeś gąski na Friule?

Tak ma być.
Bo miałem kupione do 7TP - te zestawowe albo odsprzedam albo spoczną w szafie do jakiegoś vickersopodobnego bo jak na plastiki to są chyba w tej chwili najlepsze z dostępnych.
Odpowiedz
Pokolorowany.
Pierw zrobiłem podziały z wykorzystaniem "kreatywnej plasteliny" z Empik-u (po paru miesiącach dalej działa jak po zakupie - myślę, że dobry zamiennik Panzer Putty) ale ostre linie mi się nie podobały i obmalowałem z ręki na niskim cisnieniu wszystkie plamy na nowo.
Starałem się marmurkować ale rozjaśnień farbkami nie będę robił - postanowiłem spróbować wykorzystać do tego oleje.
Przed olejami "zamknę" pewnie malunki filtrem żółtym czyli bezbarwny lakier z paroma kropelkami Clear Yellow od Tamiya.

İmage
İmage
İmage
Odpowiedz