Renault R35 - Hobby Boss 1:35
Kupiłem sobie za stówę w Bytomiu Tego paskuda do kompletu z Vickersem i zacząłem poprawiać.
Wózki miał sklejone przez perwszego właściciela i koła napędowe z nieprawidłową liczbą zębów...
Jakość tego sklejenia pomińmy milczeniem.

Historycznie zakup tego czegoś to było jak zakupy w PRL-u. 
Poszedłeś do sklepu kupić pralkę, a wracałeś z tarką albo suszarką (info dla młodszych - trzeba było brać co było i ewentualnie się wymieniać).
Polska komisja zakupów uzbrojenia pojechała do Francyji kupić (za kredyt od Francyji) czołgi. No i dostała to co im chcieli sprzedać czyli R35 i H39, a nie Somua i FCM-y.
Jak przyszły to się okazało, że działa w Renaultach były wymontowane ze złomowanych FT i delikatnie rzecz ujmując przechodzone.

Model przedstawia jeden z dwóch R35 10 Brygady Kawalerii, które tak były przez naczelnego wodza (specjalnie z małej litery) oszczędzane, że "chwalebnie", bez walki trafiły na Węgry. 

[Obrazek: n4ft9.jpg]

[Obrazek: n4CMu.jpg]

[Obrazek: h05vt.jpg]

Tak się prezentuje w moim wykonaniu.

[Obrazek: hNv3u.jpg]

[Obrazek: hNe4e.jpg]

[Obrazek: hN8Yb.jpg]

[Obrazek: hNSvj.jpg]

[Obrazek: hNUyx.jpg]

[Obrazek: hNrTQ.jpg]

[Obrazek: hN4jV.jpg]

[Obrazek: hN6ZB.jpg]

[Obrazek: hNiCP.jpg]

[Obrazek: hNsG1.jpg]
Odpowiedz
Jak dla mnie dobra robota - wygląda jak najbardziej OK.
Kolorystyka taka tylko trochę jak na niemieckiej pancerce - ale zupełnie we Francuzach się nie orientuję w kolorkach.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(06-06-2019, 06:37)Jacek Cieślak napisał(a): Jak dla mnie dobra robota - wygląda jak najbardziej OK.
Kolorystyka taka tylko trochę jak na niemieckiej pancerce - ale zupełnie we Francuzach się nie orientuję w kolorkach.

To był drugi (mniej fikuśny niż ten kolorowy) schemat kolorystyczny francuskiej armii.
A że nasi nie zdążyli przemalować to spindalali na Węgry we francuskim malowaniu.

Jest dedykowana R35 książeczka z serii Wielki Leksykon Uzbrojenia 1939.
Odpowiedz
Fajny, taki lekko Rinaldi'owy w stylu, chociaż ciężko mi się pozbyć wrażenia, że rozsypał Ci się na niego słoik pigmentu na koniec i ściągnąłeś co się dało. Z jednej strony wygląda naturalnie, z drugiej brakuje jakiegoś mocniejszego kontrastu. Teoretycznie mógłbyś jeszcze wypolerować gąsienice i mocniej zmatowić rdzę na wydechu.
[Obrazek: 0YY03TFLg8PLVDXP]
Odpowiedz
Bardzo miły komplement z tym Rinaldim :)
Pigmentów nie było aż tak dużo ale żeby osiągnąć efekt podobny do oryginału ze zdjęć minimalnie też nie mogłem użyć.
Zresztą piękna pogoda we wrześniu 39 powodowała, że z kurzem byli za pan brat.
Gąski jeszcze podciągnę choć grzbiety i zęby były malowane Vallejo Steel (koła napinające i zęby napędowych również) ale pigmenty zgasiły za bardzo temat.
Tu bez problemu sprawdziły by się metalowe bo przetarłbym papierem ściernym i byłoby naturalnie/kontrastowo.
Te ogniwkowe, ruchome plastiki z Trumpka to takie substytutki Tongue

Vickersa B do kompletu będę się starał mniej ukurzyć.

PS. Co do pigmentów to również lakier satynowy zamiast matu uważam za lepsze rozwiązanie.
Odpowiedz