Porsche typ 205 Pz.Kpfw VIII Maus
Zaczynam duży projekt - pojazd oczywiście z pełnym wnętrzem w malowaniu egzemplarza złożonego przez ruskich do transportu do Kubinki.
Będą figurki i mała podstawka.
[Obrazek: ACtC-3fDdWMGhKI1UGTj6pDkzkyL4Z47pqsWIGSr...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3epLguwOZT-vxNnfz9K3LRv0RcejEBzdD2H...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zabawa rozpoczęta nie widać może postępów jednakże dużo elementów wysklejanych podwozia. Pojawiają się pierwsze problemy związane z kolejnością malowania i składania - jest też sporo śladów po wypychaczach.
[Obrazek: ACtC-3cmrTQdw76dDGX_VVytm9QDlV0bFtD_VryU...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3fcnKTboe5Tw2FyMOC4OSVqRxLHNKQFonfy...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3dkz5MN6VA10yhnZIxzF66WIydEiC6L9MfT...authuser=0]  
Cokolwiek by nie napisać jest to wielkie bydlę - i moja druga myszka - pierwszą robiłem z Dragona i to nieporozumienie jakieś było - stąd próba z Trumpeterem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jakiś postęp
[Obrazek: ACtC-3dRSGsNyNJBeVVNhsAw5bJZnQuiqVldPBdh...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3d831NrqMdqMGl5x8c-dShHvuz2CfnysrfU...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3fPlT4NI-pv8GKyVAvG1i1_zTU_Tr6sF7lN...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3cNb02RGBMK6yZSCOnWwu2CU627QdCtiyfZ...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3cCWemmfSLI8xkNW9vqbTa9EKPkJ8xxpk6B...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3d7zKDFW-0TWUAUw2xvPVxpskKA24IRpaLf...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3d0JRLE0SWshoRhEeb64ovc60w7fkSaCN1T...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3eBcFSkCuwBF509dlNIPRIXs3LROQc-xySB...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3fNN5VSECB-xRC1UbjliOhty2TwMOjChLkR...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Jacku , czy kolory których używasz malując środek to zestaw Ammo Mig 7108 ? Jeżeli inny to napisz jaki a czy ten zestaw co podałem wcześniej też jest prawidłowym ?
Obserwuję budowę , czekam na kolejne wstawki.
Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
Generalnie - użyte kolory to Rotbraun AMG-014, zielony AMG-003, biały AMG-017
Kolejność technik:
Podkład - surfacer 1200
1 warstwa całościowo kolory bazowe
2 warstwa cienie - podstawowy kolor przyciemniony i rozjaśniony (przyciemniałem szarym rozjaśniałem białym) nanosiłem aerografem duże powierzchnie rozjaśniałem,
   zakamarki przyciemniałem
3. warstwa - to farby olejne użyłem - ciemnej szarej , rdzawej (brązowej) czerwonej, żółtej i białej nakładane w biedronkę i rozcierane pędzlem z white spirit
4 warstwa wash - używałem blue panel wash od miga
5 warstwa pigmenty - tu bardziej rozcierałem po panelach użyłem dark mud i szarego - najlepsze dla mnie są CMK pigment
6 warstwa - całość zalewam z aerografu pigment fixer - rozmywa to granice wszystkich wcześniejszych prac

Teraz jest na takim etapie

Podstawowa zasada - lepiej mniej olejów i pigmentów niż za dużo-  bo odwrotu nie będzie
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo dziękuję Jacku za opisanie poszczególnych etapów prac malarskich. Czy pomiędzy kolejnymi etapami , chodzi mi o te końcowe , czy za każdym razem zabezpieczać powierzchnię lakierami tak aby kolejne zabiegi nie zmyły wcześniejszych warstw ? Jak tak , to jakimi lakierami , czy matowymi , pół matowymi czy połyskiem ?
Pozdrawiam 
Artur
Odpowiedz
Nie stosuję bezbarwnych - ostatnia warstwa to pigment fixer i na tym etapie to koniec montuję w kadłubie
[Obrazek: ACtC-3eYGW56s69jdHqj8-CdNGKhz-kt92Rt2cGo...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3fvyrDR25SyxLCQvCDpFNlHw_5L0FIq2Dce...authuser=0]

[Obrazek: ACtC-3coeZsETiCzN4CZIm2rerNgMlHDh9o2Mfen...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3cuwxf3mcw31SPRKhxHAXUNA7uSaZIhpXUz...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3dazIA5kk7rzejI614Nmb9saxwGJyIgmzW-...authuser=0]
[Obrazek: ACtC-3eRaWAC9z0qjE-ngkMvRzkbQxKW3Afk1BtE...authuser=0]

Teraz chłodnice i czerpnie powietrza
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam , bardzo fajnie pokazałeś na ostatnich zdjęciach poszczególne etapy prac malarskich . Bardzo fajnie to wygląda.
Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
Pamiętaj ze lakiery bezbarwne "tłamszą"  etapy uzyskane olejami i pigmentami. Pigment fixer po wyschnięciu zabezpiecza i nie tłumi wcześniejszych efektów.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Doszedł wydech i chłodnice 
[Obrazek: AM-JKLVQS_upkQn5u20yEogHW4-0oF18pl_GTJ83...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVCbMSNnVDxHQ1pJxqNgHmiVJYkDzV_klqE...authuser=0]

[Obrazek: AM-JKLUNygNfzfR5dvWgVMXi07bKz70SUbYZInKN...authuser=0][Obrazek: AM-JKLU6kv12GfI--E1_R1j1jb5KfcsRdbV7rrkA...authuser=0][Obrazek: AM-JKLWSHepNhCT4ByHfaifOHGSrIuwaZlMx_OaF...authuser=0][Obrazek: AM-JKLWwVXD_YZJP-VEUfcBui759DCrnzHjQWVI6...authuser=0][Obrazek: AM-JKLWWv_bsiPp2UZYgHMghrCWZkcbCi_R_dCkA...authuser=0]

[Obrazek: AM-JKLUsPK3M87Y3oJ0CH581ASjUV987ZdhSxMbN...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Powoli środek się zapełnia 

[Obrazek: AM-JKLVCwMgNhuBAKWkQWsbb-173M294Qr0vl_5P...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVlBlg_ck8njeF1XPZ5HVJgOq4lj2I-J2n7...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXfLNVdbluUbb7gSuWpJ305N1R_o3Rk2LXN...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLU-52AEj1u0cF7P6dIdcq3OeF02Bzk1oykz...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXbxAqO-9mAxvex5Oy3jbtVWughZUAiPjXw...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Jacku , aż miło patrzyć na twoje profesjonalne klejenie jak i malowanie modelu . Cudeńka wychodzą z tego. Tylko podziwiać i bić brawo.
Artur
Odpowiedz
Dzięki Artur- ale bez przesady, oczywiście ja się raczej za modelarza raczej średniej klasy uważam ale fajnie że ktoś tu zagląda i jakiś wpis zrobi.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jacek , wielu modelarzy zatrzymuje się na etapie budowanie modelu i malowanie tak jak by wyszedł z fabryki a po tym zaczynają się schody dla wielu jak i dla mnie heheheh. Dlatego bardzo wiele ludzi obserwuje postęp tak zacnych modelarzy jak ty i jeszcze kilku na tym forum . obserwowanie co i jak robić aby nadać życia tym modelom aby nie były takimi maskotkami ze straganu hehehe. Dlatego nie przejmuj się tym co kto pisze i czy w ogóle pisze tylko działaj i jak możesz w miarę możliwości opisuj co i jak robiłeś .Jest to pomocne dla wielu anonimowych domowych hobbystów , którzy wzorują się na twoich i innych modelarzy na tym forum pracach. Nie poddawaj się , obserwuje cię wiele osób i czeka na dalszy postęp prac. A nic innego nie cieszy jak własny sukces , jak coś wychodzi i praca /modelowanie zaczyna nabierać pożądanych efektów hihihi
Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
Wnętrze podwozia w zasadzie przyozdobione w elementy. Część podwieżowa jest w większości fikcyjna tzn. to co przygotował Trumpeter w modelu.
Nie poprawiałem gdyż nie będę jej eksponował i kosztowałoby to ogrom pracy.
Sama idea napędu (hybryda) jak widać teraz jest już masowo stosowana - to pokazuje gdzie były Nazistowskie Niemcy 76 lat temu.
Całość zamysłu powoli robi sią widoczna.
[Obrazek: AM-JKLVWlNcubackWWG1jlqbHONxv4IzIRNnLgB3...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLUoFe6ehNvZiSmC6g_ROaHhq3DCXnmU92qf...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXJZKSX_3qWprNhEuhyk8IE-AUROsypptAY...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLV-htKNV9bs1AaoF-QnH6EiJxq8ZmN4eLP3...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXqn88iGNMCOP8hEgq_o5zaX5k6h7-HUajc...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz