Porsche typ 205 Pz.Kpfw VIII Maus
Marcin taki kamuflaż był oryginalnie na wersji z wieżą- atrapą, może rozkład plam troszeczkę inny . Kolorystykę potwierdzili mi koledzy z Kubinki (zresztą teraz myszkę przemalowali).
Wieżę pomaluję w trójbarwny wężykowy kamuflaż bo pochodziła od złożonego w całość pojazdu. Takiego ruskie poskładały i wywiozły do ZSRR na testy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Aaa, czyli Ruski składak będzie. Fajnie, chyba nie widziałem jak dotąd żadnego modelu w tej konfiguracji. Fajnie wygląda to wnętrze ze zdjętymi panelami.
Odpowiedz
Jak będę miał kompa bo chwilowo uszkodzony to coś powrzucam wraz z archiwalnymi zdjęciami.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Najpierw pokażę o co mi chodzi w tym malowaniu 
To zdjęcia Mausa poskładane przez ruskich z dwóch egzemplarzy dlatego podwozie nie ma anten i sprzęgów holowniczych.
Góra to wysadzona część drugiego egzemplarza w pełni bojowego - więc stąd moje malowanie.
[Obrazek: AM-JKLUwbnvOMXqqRh-P3Ef-i7_x0-MP68mjRpaS...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWj6EowNSjspaLMD-YrTpy_dXl_LzdxSnsx...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVfl-q8CogXjYSoWBMznDEP_KAWSdFnuTVN...authuser=0]
I moje kolorowanki 
[Obrazek: AM-JKLUpHkj4mkP3YHGbKXh8_tI90XET95MgtqtG...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWUvUwuP1x5vXcgk5gRGM4XHovPwOVQXCRI...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLUwmJadq1TEdbKVAkWdGC7MXLFOIeRo9pXi...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWdb9k-djeRNhIj_1KPemkCd9PAkL7EE660...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVTeycAVKVOyQuwGjGOwkCHDfz3ZALVzn_w...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVYZpJunAn5sJuKg8gkckVB1r7pAeUwVKdQ...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Trochę umęczyłem wnętrze wieży - generalnie prawie nic widać nie będzie bo włazy malutkie.
[Obrazek: AM-JKLVfzQ9UN5eXzu95NaWqdKVFr2FE_qp1G4DY...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLW5FPgfBnMkF27xN7YyE9Bd4Co47qYtQGM3...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
No i generalnie podstawowo tak to wygląda. Na zdjęciach archiwalnych jest mocno zniszczony ale ja jeszcze nie wiem jak go wymęczyć :)
Wg mnie taki pojechał do ZSRR na testy . Są też kukiełki zdobywców ale to późniejszy temat. 

[Obrazek: AM-JKLVnHFVvSGxKCxNFtUKXqARFXVyEMQEsBwo5...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVSIAfsLo8YqPY2fK8V4RVAYA01NcrnvlIQ...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVEV4UmuXfYA4KMedBY_d9PDkSIpaqVHIYl...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVnKKJ0dhE242AWD0pQ_IDa4oC6mGGssMUi...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVmVt4_GD5v5Xc9CGfJJJWOVHnndhlX97XM...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
No kolega został obity i zaolejowany - ma być mocno styrany życiem jak na zdjęciach archiv. Na razie to tak średnio mi się podoba zobaczymy co pokażą dalsze etapy :) 
Zdjęcia niestety poobcinane bo mi się w kadrze nie zmieścił
[Obrazek: AM-JKLVZ16kteF3DtvzRXRI9RP8iRov7hXwOGmEZ...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLV-AUX_gpQ7dPkyIzGUmattjYVYgoxvL_mj...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWXMDYVxtlONoJgyWZx79da2Fiah7BPDI8M...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXsJvX03jn7B43Vl99AlYzQlmXhpoHmYUPk...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLU7U4yQGdfnZgOrCNAIGQTegGszoGtnJ_bW...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXE1DPBUK2osyHlRRko89mnjx1Z7r3NOY-5...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLUloPVjv--vBG3hmd2JadTBhLWSIs-9aPzq...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
W zasadzie skończony - nie do końca jestem zadowolony - jeszcze mnie modelarsko ten model przerósł 
[Obrazek: AM-JKLVgdgI6Zo4Mff6wXRXUDNHuP3dd_vJePEHu...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLU8NrnnPMwQtREgfH2qGcxysfks7vbkbUaT...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWsEIUXm4YYQ0isZ3Nr8-vRZ0kVA6s7a1IO...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWecetbI2sgdxBoMIpMIo5MvVYteacdm9ip...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLWU7GIBCnr6KQXHaymiJAw23Jo_KtqO00nS...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLX-dLuDq1rYCb2ZMeryrcV5eEYJRKS8Ywqq...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLUuiyw_r6lBa_nZRqBuC4QaUm1_XBhDk29C...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVG8mA8YZ8FIhu6f8uuxgmbLmFXQng7jNv-...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVtdDjATJPJD--DRpDGCrMyjZWcD8UPnil_...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Jacku , cały czas obserwuję twoją relacje , mega wykonanie a malowanie to najwyższa półka umiejętności modelarskich . Ręce same składają się do oklasków . Tylko oglądać i starać się naśladować choć to wydaje się bardzo trudne do osiągnięcia tak wysoki poziom. Ja bym się bardzo cieszył jak bym swoje modele potrafił wykonywać na 30% twoich umiejętności to by wyglądały odlotowo hehehe . Jacku , jaki następny model ? Może coś z Sowieckich KV 1 lub 2 , a może JS2 - 3 albo ISU 152 , duże modele , fajnie do malowania.
Pozdrawiam serdecznie i życzę tobie jak i wszystkim tu modelarzom szczęśliwego Nowego Roku 2022 , zdrowia , szczęścia , pomyślności oraz wykonania mnóstwo nowych modeli i zadowolenia i satysfakcji z racji wspaniałego hobby jakim jest modelarstwo.
Artur
Odpowiedz
Dzięki i również pomyślności w 2022r.
Co do modelu to jednak mnie przerósł modelarsko zobaczymy jaki będzie koniec jak dojdą ludki .
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jacku jak dla mnie bajka , co do wnętrza wieży czy nie dało się nie sklejać całości i zostawić możliwość pokazania ?
Pytam bo wygląda zawaliście ,wnętrze to też kosmos .
Pozdro Mirek .
Odpowiedz
Witam kolegę Mirka :) Kombinuję nad jakąś podstawką - co prawda z czasem mam coraz bardziej krucho - rozważam też odkrycie wieży ale na razie mam więcej argumentów na NIE - coś tam pewnie wkleję niedługo to porozważamy.
Pozdrawiam
Odpowiedz