7TP Czołg lekki 1:35 IBG Models
Zaczynamy coś nowego - właśnie kończę PZL P11c w 1:32 i postanowiłem pociągnąć dalej w polskim temacie.
Zebrałem trochę materiałów:
[Obrazek: GSj-SkHyl_XMuEQ9kXdQhGW-YmI6Cyc2ZQ5jGeWH...authuser=0]
[Obrazek: Er9wmbejmHH9C4Q00U7ajl9u3nJpFS9Im2cDaXMb...authuser=0]
Plan jest taki :)) 
[Obrazek: 0mEpYrUVcagnUHrhImsxPuX8S0dMnLm8yl4YC_6d...authuser=0]
[Obrazek: rEr7DlDMKRCqTXwhJkKWFM34nrHLFPpctdi6cNK2...authuser=0]
[Obrazek: IOEUvqkIId6ahbqgUXhTuSp73ekENOVIXAbt0CPW...authuser=0]
[Obrazek: TxKzL4BGTJkpi8VU6yumG2ovnhdWi-6Q_el7efsX...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jedną ma zaletę nie potrzebuję dużej podstawki Angel zaczynaj Jacku po podglądam trochę .
A gdzie można obejrzeć latadło ?
Odpowiedz
(07-04-2022, 19:09)Mirek66 napisał(a): Jedną ma zaletę nie potrzebuję dużej podstawki Angel zaczynaj Jacku po podglądam trochę .
A gdzie można obejrzeć latadło ?
Odpowiedz
Jak skończę to wrzucę fotkę do tego wątku
Pozdrawiam
Odpowiedz
Sporo dodatków jak ta taki model. Żeby nie okazało się, że udział oryginalnego modelu (zawartość plastiku w pudełku z modelem) będzie niższy, niż 50% Wink
Odpowiedz
Będziesz poprawiał widoczne babole? Właśnie jestem w temacie przedniej płyty z włazem kierowcy i jest małe co nieco do robotki, między innymi rzecz jasna.

Andrzej
Odpowiedz
Jak masz jakieś dane prośba żebyś tu wrzucał - o płycie przedniej nie wiedziałem
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie ma sprawy ...

Dolne zaznaczenie, powinny być 3 śrubki- są dwie, Środkowe - w tym miejscu jest bolec jeżeli nowsza wersja ma 4 śrubki po prawej stronie

[Obrazek: Th6h59P.png]
Odpowiedz
Na focie jest starsza wersja, z 3 śrubami na prawym zaznaczeniu, bolec na lampę jest przesunięty do tyłu, tak jak w modelu IBG, zamiast klapki - dolna elipsa, tak jak  jest na wszystkich rysunkach - jest plakietka PzInż oraz  na błotnikach na żadnej focie nie namierzyłem coby były jakieś klapki - jest zwyczajna goła blaszka. Takie tam duperele wyniuchane podczas budowy mojego trochę większego 7TPka, a to póki co tylko ta płyta....

[Obrazek: 3LMLTVv.jpg][Obrazek: PkEpwjT.jpg]
Odpowiedz
Kurcze zdjęć mam sporo - jak widać trzeba się zacząć przyglądać elementom - na razie środek dłubię - o wnętrzu mało informacji  jest więc trochę S-F będzie.
Dzięki za uwagi - prośba o więcej :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Pewnie, nie ma łatwo. Masz tu jeszcze fotę na której ładnie  widoczne jest jak powinno toto wyglądać, a Ty z kolei jeżeli masz jakieś foty, na ktorych coś wyraźniej widać - górna tylna płyta mnie interesi zwłaszcza,  to będę widzięczen bardzo :) Swoją drogą to w IBG jest schrzaniony zaokrąglony kątownik ( jakaś fikcja jest ) który osłania od dołu wystającą krawędź wieży..

[Obrazek: 2in4nta.jpg]
Odpowiedz
Coś tam będę miał - w środę wrzucę jakieś zdjęcia
Pozdrawiam
Odpowiedz
Wink 
(25-04-2022, 09:36)Jacek Cieślak napisał(a): Kurcze zdjęć mam sporo - jak widać trzeba się zacząć przyglądać elementom - na razie środek dłubię - o wnętrzu mało informacji  jest więc trochę S-F będzie.
Dzięki za uwagi - prośba o więcej :)

Witaj, 

Wnętrze w tym modelu to totalne S-F. Do poprawy/przerobienia w kadłubie:
- osłony chłodnic + podstawy pod nie
- ścianka działowa
- zbiornik paliwa
- skrzynka na amunicję do działa
- detale transmisji. 

Będę zaglądał jednym okiem Wink 

Pozdrawiam
Jacek

PS. Do wnętrza coś tam jest z "kwitów".
Moje  Blogi    http://bigmodel120.blogspot.com/
Bigmodel Walk Around    http://bigmodel1200.blogspot.com/
Odpowiedz
Takie mam gdzie co nieco widać górna płytę 
[Obrazek: AM-JKLVdUkRjfjeiuGDeySmMaUDkdp7XpKUWwn_K...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXkheSn891v7mr5Faaa9vhi9gN46YFpsm_i...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLVpP-oeTwCxha21LBVZEH_grQP_no2HHJbh...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLX83c0kFPYjkmZwkDlbPi5Yla7Shj5DWfSW...authuser=0]
[Obrazek: AM-JKLXQStXZF2ageJxwVv0_VsMr4BkFaL9NbUDV...authuser=0]
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zaczynamy od silnika - powoli będę wstawiał zdjęcia - jak w modelu Saurer-Diesel VBLDb wygląda na późny z osprzętem Bosch.
Jaki kolor komory silnikowej ???
Pozdrawiam
Odpowiedz