Sd.Kfz.166 'Brummbär' (Dragon, 1:35)
Ciałko,
jako świerzakowi na tym forum, wypada odpalić jakiś warsztacik :-)  Padło na to „bydlę” z tytułu. To mój (uwaga!) PIERWSZY Dragon. Naklepałem już kilkanaście modeli i jakoś nigdy nie był to „klasyk” z tej firmy. Tym bardziej dziwne, że bawię się tylko w teutońskie wynalazki Big Grin
Na razie tyle, bo to urlopowe dłubanie :) Szczegółowość fajna ale momentami przesadna - nie po to zrezygnowałem ze skali 1:700 (okręty) żeby teraz dłubać się w 1:35 z częściami rozmiarowo z tamtej skali ;-) 
[Obrazek: brumbar-01.jpg]

[Obrazek: brumbar-02.jpg]
Odpowiedz
Witam. Malowanie jakieś masz już przemyślane? Brumbarek to jak dla mnie wyzwanie - ciężki model malarsko - czekam z zainteresowaniem co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Malowanie pudełkowe, łącznie z tym „układem” osłon bocznych :)
Odpowiedz
No i jednak ten Dragon nie jest taki cool :-)  Ta szpara na drugim zdjęciu (zaznaczona na czerwono) to nie mój błąd - sprawdzałem kilka razy... Tam nie ma nawet co szpachlować, trzeba będzie jakimś paskiem hipsu to zapchać... Tylko jak to potem ładne wyprowadzić? Miejsce bardzo niewdzięczne do obróbki pilnikiem...

[Obrazek: brumbar-03.jpg]

[Obrazek: brumbar-03a.jpg]

[Obrazek: brumbar-04.jpg]
Odpowiedz
Generalnie kiedyś moja ulubiona firma - teraz jednak trochę odstają od konkurencji.
Ja to bym próbował zapychać jakimiś tamiya putty czy tez green stuff to od razu zimm wyprowadzisz.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Gotowy na mazianie :-)

[Obrazek: brumbar-05.jpg]

[Obrazek: brumbar-06.jpg]
Odpowiedz
Fajnie -  te anteny to bym jednak wymienił .
Pozdrawiam
Odpowiedz
Podkładzik i… coś_tam :)

[Obrazek: 3-E93-B0-FE-6-FBA-4-AF0-9-DA7-FD1-C63-E621-E6.jpg]
Odpowiedz
A to farba podkładowa jest ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Szprej od Mr.Hobby Oxide red primer... Sam mam obiekcje, bo widzę różnicę z tym co na dole Undecided A to na dole to Mission Models Primer Red Oxide - jest zdecydowanie lepszy. Ale to tylko podkład, na to i tak pójdzie baza :-)
Odpowiedz
Taka sobie modulacja... I tak to potem zniknie :-)

[Obrazek: brumbar-08.jpg]

[Obrazek: brumbar-09.jpg]
Odpowiedz
Na płaskich powierzchniach elegancko - nie myślałeś pouszkadzać zimmeritu ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie wiem... No niby Dragon zrobił już gdzieniegdzie te uszkodzenia, bardzo delikatnie... Zresztą i tak już jest chyba za późno :-)
Odpowiedz
CDN.

[Obrazek: brumbar-10.jpg]

[Obrazek: brumbar-11.jpg]
Odpowiedz
No ze zdrapkami agresywnie wjechałeś - zobaczymy co dalej - płyta nadsilnikowa jakoś nie pasują mi zadrapania w tej formie.
Pozdrawiam
Odpowiedz